Značka: 24 hodín Dubaja

Valentino Rossi dokončil preteky v Dubaji na treťom mieste

Motorizmus
Valentino Rossi spolu so svojimi tímovými kolegami z WRT - Timom Whaleom, Seanom Gelaelom, Maxom Hesse a Maxime Martinom - obsadili tretie miesto na vytrvalostných pretekoch Dubaj 24 hodín v kategórii GT3. Víťazstvo si odniesli jazdci druhého auta tímu WRT (Mohamed Saud Fahad Al Saud, Diego Menchaca, Jean Baptiste Simmenauer, Jens Klingmann, Dries Vanthoor). Druhé miesto obsadili pretekári (Ralf Bohn, Daniel Allemann, Robert Renauer, Alfred Renauer) tímu Herberth Motorsport, ktorý využíva pretekárske autá Porsche. Pre tím WRT sa spolupráca s BWM nemohla začať lepšie po tom, čo pred touto sezónou ukončili partnerstvo s Audi. https://twitter.com/followWRT/status/1614583697818423296
Valentino Rossi štartuje na pretekoch v Dubaji z ôsmeho miesta

Motorizmus
Valentino Rossi odštartuje do dnešných pretekov 24 hodín Dubaj v triede GT3 z ôsmej štartovej pozície. Kvalifikácia, ktorá sa konala včera, bola rozdelená do štyroch častí po pätnásť minút. Dva boli naplánované popoludní, po dennom svetle, a dva večer, keď už bola nad traťou tma. Najlepšiu štartovaciu pozíciu má tím, ktorého pretekári zajazdili najlepší priemerný čas. Prvú štartovú pozíciu si zabezpečili jazdci Luca Stolz, Fabian Schiller, Axcil Jefferies a Martin Konrad tímu Al Manar Racing by HRT, ktorý využíva autá Mercedes. Stolz zajazdil v Q3 čas 1:58.335, čo bol najlepší čas dňa. Spolu bol ich priemerný čas 1:59.791. Druhé miesto obsadili pretekári druhého pretekárskeho auta tohto tímu. Druhý štartovný rad štartujú pretekári (Sven Müller,