Značka: Alex Rins

Rins: Musím niečo zmeniť

Správy MotoGP
Alex Rins povedal, že musí trochu zmeniť svoj prístup, ak chce urýchliť svoju adaptáciu na motorku Yamaha. Kopírovanie nastavení Fabia Quartarara neprinieslo želané výsledky. Španiel skončil vo svojich pretekoch za Yamahu v Portimao trinásty, šesť miest za tímovým kolegom Fabiom Quartararom. Napriek zlepšeniu oproti prvým pretekom v Katare, ktoré skončil bez bodov na šestnástom mieste, stále nebol spokojný so svojím výkonom. Aby si rýchlejšie zvykol na motorku Yamaha, inšpiroval sa nastavením Fabia Quartarara, no teraz si uvedomil, že bude musieť tento prístup trochu zmeniť, aby svoje výsledky zlepšil. "Boli to veľmi náročné preteky," povedal Rins po nedeľňajšej akcii novinárom. „Prvé dva preteky s Yamahou sa neuskutočnili
Rins: Najväčší rozdiel robí aerodynamika, nie motor

Podľa Alexa Rinsa má teraz aerodynamika väčší vplyv na správanie motocyklov MotoGP ako rozdiel medzi dizajnom motora V4 alebo Inline4. Španielska hviezda jazdila v posledných sezónach s oboma typmi motorov, v rokoch 2017 až 2022 vyhrala päť pretekov s radovým Suzuki, predtým ako tento rok vyhrala v COTA s Hondou V4 ​​LCR. 27-ročný hráč sa stále zotavuje zo zlomeniny nohy v Mugelle a teraz sa vracia do Inline4 a pripája sa k tímu Monster Yamaha. Ale zatiaľ čo kľúčové dizajnové prvky GSX-RR a YZR-M1 môžu na papieri vyzerať podobne, Rins opísal Yamahu ako "veľmi odlišný motocykel v porovnaní so Suzuki. Môžem ísť do zákruty s viac prednou brzdou [napríklad] a to je dobré, pretože môžete získať trochu času na kolo." Rins potom vysvetlil: ''Myslím, že moment
Rins: Motocykel Yamaha nie je ako Suzuki

Po prvom teste motocykla Yamaha Alex Rins poprel, že by bol podobný Suzuki. Španiel súťažil za tím Suzuki od svojho debutu v elitnej triede v roku 2017 až do konca minulej sezóny, keď sa japonský výrobca rozhodol opustiť MotoGP. V tejto sezóne hral za tím LCR Honda. Napriek tomu, že sa v Austine postaral o jediné víťazstvo Hondy v sezóne, rozhodol sa ukončiť dvojročný kontrakt a prestúpil k Yamahe. Na prvom teste vo Valencii absolvoval s novým motocyklom 54 kôl a na devätnástom mieste zaostal o 1,3 sekundy za najrýchlejším. Väčšina očakávala, že si na novú motorku rýchlo zvykne, keďže mala byť veľmi podobná Suzuki, ktorá tiež používala radový motor. „Tento motocykel je veľmi odlišný od Suzuki
Alex Rins je dostatočne zdravý na to, aby súťažil v Motegi

Alex Rins, ktorý je mimo pretekov MotoGP od mája tohto roku, keď si zlomil nohu na Veľkej cene Talianska, absolvoval lekárske vyšetrenia a testy potrebné na účasť na Veľkej cene Japonska. Víťaz tohtoročných pretekov MotoGP pre GP USA sa stále potýka s bolesťami spôsobenými poškodenými nervami v nohe a stále používa barle na chôdzu, ale hovorí, že je pripravený na ďalší krok vo svojom zotavovaní, a to na návrat do triedy MotoGP. motocykel. Španiel, frustrovaný nedostatkom inovácií na motorke v porovnaní s továrenskými motorkami, sa na konci sezóny sťahuje do továrenského tímu Yamaha, kde sa stane tímovým kolegom Fabia Quartarara a zaujme miesto, ktoré uvoľnil Franco Morbidelli, ktorý je na jeho cesta do tímu Pramac .
Takahashi v Misane nahrádza zraneného Rinsa

Takumi Takahashi nahradí v Misane zraneného Alexa Rinsa v tíme LCR Honda. Japonci, ktorí boli pred mesiacom súčasťou víťazného tímu Honda na 8-hodinových pretekoch Suzuka, sa tak predstavia v elitnej triede prvýkrát od pretekov v Motegi v roku 2015. https://twitter.com/lcr_team/ status/1699354763471536613?t=_9PkrOtxzcyMEy_DqjW9vw&s=19 V posledných troch pretekoch nahradil Rinsa Iker Lecuona, no tentoraz bude súťažiť v triede Superbike na pretekárskej dráhe Magny-Cours.
Rins: Pád Bagnaja ma vystrašil

Po druhom mieste v sobotňajších šprintérskych pretekoch oslavoval Alex Rins v nedeľu šieste víťazstvo v elitnej triede. Dostihová dráha v Austine mu veľmi vyhovuje, keďže ide o jeho štvrté víťazstvo na tomto mieste vo všetkých troch súťažných triedach. Zároveň netreba zabúdať, že víťazstvom sa skončilo päťročné sucho tímu LCR. Cal Crutchlow naposledy v ich farbách vystúpil na najvyšší stupienok víťazov v Argentíne v roku 2018. Pre tím Lucia Cecchinelliho však bolo toto víťazstvo špeciálne aj z iného dôvodu. Je to sté miesto na stupni víťazov po tom, čo pred dvadsiatimi siedmimi rokmi založil svoj tím. "Fantastické. Mali sme úžasný víkend. Všetko išlo podľa plánu. V piatok sme si zabezpečili priamy vstup do rýchlejšej kvalifikačnej skupiny, potom sme boli druhí v
Alex Rins využil pád Baganaju a suverénnym spôsobom vyhral preteky do Austinu

Alex Rins vyhral tretie preteky sezóny v Austine. Španiel, ktorý do pretekov štartoval z druhého miesta, v úvode udržal rytmus vedúceho Bagnaja a následne využil pád talianskeho pretekára a oslávil druhé víťazstvo na tomto okruhu v elitnej triede. Pre tím LCR je to prvé víťazstvo od roku 2018, keď Cal Crutchlow oslavoval v Argentíne. Na pódiu sa k nemu pridali Luca Marin a Fabio Quartararo. Pre Mariniho je to prvé miesto na víťaznom balkóne v elitnej triede. https://twitter.com/MotoGP/status/1647687310455066628 Štvrté miesto obsadil Maverick Vinales pred Muguelom Oliveira a Marcom Bezzecchim. Využil tak pád Bagnaja a zvýšil svoj náskok v súčte. Johann Zarco skončil siedmy pred Francom Morbidellim. A desať
Alex Rins: Motocykel Honda vyžaduje na jazdu oveľa viac energie

Alex Rins bol s druhým miestom jedným z hlavných hrdinov sobotňajších pretekov v šprinte. Španiel obsadil v kvalifikácii druhé miesto, v úvodnej časti prvého kola sa dokonca ujal vedenia, no potom už nemal šancu ubrániť sa na dlhej rovinke proti Francescovi Bagnajovi. Napriek niektorým chybám sa mu podarilo udržať si druhé miesto. "Bol to úžasný deň. Odviedli sme úžasnú prácu v kvalifikácii aj pretekoch," povedal Rins po pretekoch. "V prvom kole som sa snažil predbehnúť Pecca, pretože som vedel, že má skvelý rytmus, ktorý som nedokázal udržať. Po najdlhšej rovinke sa mu podarilo ma okamžite predbehnúť. Nedalo sa nič robiť. Pri brzdení do dvanástky často som mal problémy." S druhým miestom Rins dosiahol najlepší výsledok Hondy v tejto sezóne. Zároveň je toto pre m
Alex Rins sa v Austine rozhodol použiť svoj podvozok namiesto Marquezovho

Alex Rins bol pozitívnym prekvapením piatkového voľného tréningu v Austine. Španiel zajazdil tretí najlepší čas a ako jediný jazdec Hondy si zabezpečil priamy vstup do rýchlejšej kvalifikačnej skupiny. V prvom voľnom tréningu najskôr opäť otestoval dve verzie podvozku motocykla Honda, svoju a Marca Marqueza. "Ráno som testoval obe verzie podvozku, moju aj tú z marca. S mojou sa cítim lepšie. Nový formát pretekárskeho víkendu značne obmedzil možnosti testovať nové veci vo voľných tréningoch. Na konci druhého V tréningu som musel zaútočiť na rýchly čas, aby som si zabezpečil priamy vstup do Q2." Na otázku, v čom sa motocykel Hondy líši od motocykla Suzuki, odpovedal: „Tieto dve motorky sú veľmi odlišné.