Značka: Aston Martin

Alonso je veľmi znepokojený svojou rýchlosťou v pretekoch

Fernando Alonso napriek výbornému štvrtému miestu vo včerajšej kvalifikácii nie je pred dnešnými pretekmi práve najoptimistickejší. Ako priznal, obáva sa o svoje tempo na preteky, ktoré je vraj horšie ako pretekári zoskupení okolo neho. Španiel sa ani v úvodných pretekoch v Bahrajne neudržal na šiestej štartovej pozícii a skončil deviaty. "Niekoľkých z nás prekvapila rýchlosť pretekárskeho auta v jedinom rýchlom kole. Myslím si, že umiestnením na druhom štartovom rade sme prekonali očakávania." "Už v Bahrajne sme boli veľmi konkurencieschopní vo voľných tréningoch a kvalifikácii a potom sa v pretekoch ukázal skutočný pomer síl a videli sme, kam momentálne patríme. Na piatom mieste za Red Bullom, Ferrari, Mclarenom a Mercedesom. Toto aj čas, zdá sa, že áno." "Sme veľmi konkurencieschopní v jednom rýchlom kole,
Fernando Alonso je presvedčený, že má príležitosti v Red Bulle a Mercedese

Španiel Fernando Alonso je presvedčený, že v sezóne 2025 je pre pretekára zaujímavou možnosťou ako s tímom Red Bull Racing, tak aj s Mercedesom. Dvojnásobný majster sveta má zmluvu s Aston Martin len do konca sezóny 2024 a náhlym prestupom Lewisa Hamiltona z Mercedesu do Ferrari sa uvoľnilo jedno z najhorúcejších miest v kombi. Zatiaľ tiež nie je známe, kto bude v roku 2025 pretekať po boku Maxa Verstappena v tíme Red Bull Racing. Medzi mnohými menami pretekárov spojených s oboma voľnými miestami je aj Alonso, ktorý zostane v Aston Martine iba vtedy, ak sa tímu zo Silverstone podarí vylepšiť svojho vyzývateľa AMR24, inak sa môže stať, že Alonso opustí ich garáž. Španiel pred Veľkou cenou Saudskej Arábie v Džidde povedal, že je určite na zozname
FIA opäť cez flexibilné krídla

Tímy Formuly XNUMX budú musieť čeliť novým opatreniam medzinárodnej motoristickej asociácie FIA, ktorá chce zabrániť nadmernému prehýbaniu aerodynamických krídel na pretekárskych autách už na Veľkej cene Talianska v Monze. V prvom polčase FIA ​​podrobne študovala ohýbanie aerodynamických profilov a zistila, že niektoré tímy sú úplne na hrane pravidiel. Neoficiálne pred Veľkou cenou Azerbajdžanu boli viaceré tímy upozornené na nevyhnutné zmeny a pred pretekmi v Monze vyšla nová technická smernica, ktorá bližšie špecifikuje prípustné odchýlky pri meraní ohybu krídel. Neoficiálne sa o niektorých tímoch hovorí, že vyvinuli sofistikované a podľa názoru federácie nelegálne systémy, ktoré otáčajú a ohýbajú prvky na prednom a zadnom krídle a tieto ohyby nie je možné súčasnými testami odhaliť. Tímy musia poslať podrobné informácie
Alonso: Nové pneumatiky spomaľujú Red Bull a Aston Martin

Fernando Alonso verí, že nové pneumatiky, ktoré Pirelli predstavilo pre Veľkú cenu Británie, spomalili Aston Martin a Red Bull. Pirelli predstavilo na Silverstone robustnejšie pneumatiky, ktoré boli pôvodne určené na sezónu 2024. Ale keďže tímy rýchlo vylepšujú svoje autá a zvyšujú podtlak a tým aj zaťaženie pneumatík, rozhodli sa využiť niektoré inovácie už tento rok, aby nebolo by potrebné zvyšovať spodnú hranicu prípustného tlaku v pneumatikách. "Sme desatinu sekundy za McLarenom, takže to možno nie je také zlé, ako to vyzerá, ale v posledných pretekoch sme sa prepadli a ostatní napredovali," povedal Alonso. „Vynára sa aj otázka, či nie je náhoda, že niektoré tímy majú viac problémov práve po predstavení nových pneumatík Pirelli, kým niektoré mali problémy so svojim pretekárskym autom.
Alonso chce postúpiť o stupeň vyššie

Fernando Alonso oslávil na Veľkej cene Miami F1 svoje štvrté umiestnenie na stupňoch víťazov v piatich pretekoch a jazdec Aston Martin sa teraz snaží priblížiť k víťazstvu. Španiel bol tento rok štvrtýkrát tretí, len v Baku mu so štvrtým miestom chýbalo pódium, no teraz sa chce s tímom zo Silverstone priblížiť k vrcholu. "Na začiatku roka boli pódiá neuveriteľné," povedal 41-ročný Alonso. "Po štyroch pódiách chceme viac, aspoň druhé miesto. No autá Red Bullu sú neprekonateľné a super rýchle. Možno však budeme mať šancu v Monaku alebo v Španielsku." Alonso odjazdil osamelé preteky v Miami, ďaleko za Red Bullmi a bezpečných sedem sekúnd pred jazdcom Mercedesu Georgeom Russellom a počas samotných pretekov zachytil aj zábery z jeho predbiehania.
FIA vrátila tretie miesto Alonsovi v Saudskej Arábii

Fernando Alonso si udržal tretie miesto z VC Saudskej Arábie, ktoré mu bolo odobraté hneď po pretekoch pre údajne nesprávne odpykaný trest za nesprávne postavenie auta na štarte. Tím Aston Martin sa odvolal proti rozhodnutiu rozhodcov, čo bolo výsledkom krátkeho zostrihu Alonsa, ktorý si odpykával trest, kde sa zdalo, že sa na chvíľu dotkol zadný zdvihák auta, a uspel s odvolaním, keďže pravidlá nezakazujú mechanikom. od dotyku pretekárskeho auta, ale nesmú na ňom počas odpykávania časového trestu pracovať. "Trestný čas bol odpykaný, pretože sme si pre istotu nechali trochu viac času," vysvetlil športový šéf Aston Martin Andy Stevenson. „Pravidlá hovoria, že nesmiete pracovať na pretekárskom aute, a pokiaľ som pravidlám rozumiem, nespolupracovali sme s nami.
Fernando Alonso zostal pre penalizáciu po pretekoch bez jubilejného pódia

Španiel Fernando Alonso dokončil preteky na Veľkú cenu Saudskej Arábie na treťom mieste po odpykaní 5-sekundovej penalizácie za nesprávnu štartovaciu pozíciu, čo by bolo jeho 100. pódium v ​​F1. Ale športoví komisári FIA udelili Aston Martin po pretekoch 10-sekundovú penalizáciu za nesprávne odpykanie trestu na zastávke, čo spôsobilo, že 41-ročný Alonso skĺzol na štvrté miesto v klasifikácii pretekov, ale neskôr rozhodnutie zmenil. zmeškaná lehota na vydanie pokút.
Alonso: Pred ôsmimi mesiacmi bolo niečo také nemysliteľné

Fernando Alonso povedal, že výkon tímu Aston Martin v kvalifikácii v Bahrajne bol neuveriteľný a že pred ôsmimi mesiacmi si nikto niečo také nedokázal ani len predstaviť. Španiel, ktorý sa dnes zúčastní prvých pretekov s tímom Aston Martin, skončil kvalifikáciu na piatom mieste, jeho tímový kolega Lance Stroll, ktorý si pred 12 dňami zlomil obe zápästia, skončil ôsmy. "Je to len neuveriteľný úspech a neuveriteľné auto, ktoré teraz máme," povedal nadšený Alonso. "Toto je len začiatok tohto projektu, takže máme dobrý základ na rozvoj v nasledujúcich týždňoch a pretekoch. Štartovať v prvých pretekoch z piateho miesta je neuveriteľné. Užívame si každý moment, každý tréning. Zdá sa mi to až príliš dobre, ale kvalifikácia je za nami a stále patríme medzi najlepších
Alonso najrýchlejší aj v poslednom tréningu pred kvalifikáciou

Španiel Fernando Alonso bol najrýchlejší aj v treťom a teda poslednom tréningu na Veľkú cenu Bahrajnu. Pilot tímu Aston Martin bol o 1 sekundy rýchlejší ako aktuálny majster sveta Max Verstappen a o 32.340 sekundy rýchlejší ako druhý pilot Red Bullu Sergio Perez s časom 0.005:0.106. Lewis Hamilton bol štvrtý s časom o 0.215 s horším. Piaty čas patril pilotovi Ferrari Charlesovi Leclercovi a v prvej desiatke skončili tréning George Russell, Lance Stroll, Carlos Sainz, Oscar Piastri a Pierre Gasly.