Značka: Charles Leclerc

Leclerc na čele tretieho voľného v Melbourne

Charles Leclerc zajazdil najrýchlejší čas (1:16.714) tretieho voľného tréningu v Melbourne. Najbližšie sa k nemu dokázal priblížiť Max Verstappen druhým miestom. Tretí bol Carlos Sainz, ktorý zajazdil svoj najlepší čas ako jediný na stredne tvrdých pneumatikách. Lewis Hamilton na štvrtom mieste zaostal za najrýchlejším len o 0,092 s. https://twitter.com/F1/status/1771365859040321790?t=6sheIrGFb5Xf5qU1Qd3A4g&s=19 Piate miesto obsadil jeho tímový kolega George Russell pred Fernandom Alonsom a Sergiom Perezom. Prvú desiatku doplnili domáci tromf Oscar Piastri, Lance Stroll a Lando Norris. Výsledky:
Leclerc: Chyba v Q1 ma stála najlepšiu východiskovú pozíciu

Charles Leclerc dokončil prvú kvalifikáciu novej sezóny na druhom mieste, dve desatiny za najrýchlejším Verstappenom. Napriek povzbudivému úvodu bol rodák z Monaka trochu sklamaný, keďže si je istý, že si mohol vybojovať najlepšiu východiskovú pozíciu. V prvej časti kvalifikácie (Q1) podľa neho tím urobil chybu, keď ho v samom závere poslal na trať s novými, čerstvými pneumatikami. Vďaka tomu mal v poslednej časti (Q3) k dispozícii iba jednu sadu nových, a preto musel prvý pokus urobiť na použitých. To malo narušiť jeho rytmus natoľko, že nakoniec zostal bez najlepšej východiskovej pozície. "Som trochu sklamaný. Napriek náročnému začiatku víkendu sme mali dobrú kvalifikáciu. Bohužiaľ sme v Q1 urobili chybu, keď sme použili dve sady nových pneumatík."
Leclercov posledný testovací deň

Charles Leclerc zajazdil najrýchlejší čas v posledný deň testovania v Bahrajne. Druhý skončil jazdec Mercedesu George Russell, ktorý zajazdil svoj najlepší čas na konci dňa a tretí bol Zhou Guanyu. Posledný testovací deň bol ráno opäť prerušený pre problémy s odvodňovacími šachtami. Na odstránenie všetkých problémov potrebovali robotníci dobrú hodinu, v dôsledku čoho bola tentoraz zrušená obedňajšia prestávka, po ktorej zvyčajne nastupuje do auta druhý pretekár v tíme. Max Verstappen, ktorý popoludní nahradil Pereza v aute Red Bullu, zajazdil štvrtý čas. Zároveň treba dodať, že aktuálny majster sveta zajazdil svoj najlepší čas na ťažšej, C3 zmesi z najrýchlejšej trojky. Zmes C3, približne o 0.6 sekundy pomalšia ako C4 na trati Sakhir, bude najjemnejšou z pretekárskeho víkendu Bah GP.
Leclerc zostáva vo Ferrari

Charles Leclerc podpísal s tímom Ferrari novú zmluvu, ktorá bude trvať „pár sezón“. Tím Ferrari potvrdil klebety, že Monačan Charles Leclerc podpíše predĺženie zmluvy, no Maranello nechcelo prezradiť, na koľko sezón nový kontrakt platí. Je isté, že Leclerc zostane v tíme, keď vstúpime do novej éry pretekov Formuly 2026, ktorá sa začne v roku 1. „Som šťastný, že viem, že ešte niekoľko sezón budem nosiť ochrannú kombinézu tímu Ferrari, “ povedal Leclerc. „Reprezentovať tento tím bol môj sen už od troch rokov, keď som preteky F2016 o Veľkú cenu Monaka sledoval z okna kamarátovho bytu na rohu St. Devote a celý čas som čakal na červené autá. Tento tím je mojou druhou rodinou, odkedy som v roku XNUMX vstúpil do ich akadémie mladých pretekárov a spoločne sm
Leclerc podpísal s Ferrari 5-ročný kontrakt

Podľa talianskeho Gazzetta dello Sport sa očakáva, že Charles Leclerc podpíše s Ferrari novú zmluvu, ktorá bude platná do konca roka 2029, a rodák z Monaka s ňou zarobí 50 miliónov eur. Zatiaľ čo tímový kolega Carlos Sainz stále rokuje o novej zmluve, Leclerc má vraj v treťom roku platnosti zmluvy isté záruky konkurencieschopnosti pretekárskeho auta, čo mu umožní predčasne ukončiť zmluvu. Očakáva sa, že v prvom roku zarobí 25 miliónov a potom každú sezónu viac, až do 50 miliónov v poslednej sezóne zmluvy. Hoci je tak budúcnosť Leclerca vyriešená, rokovania so Sainzom stále prebiehajú. Aj keď bol Španiel jediným jazdcom mimo Red Bullu, ktorý vyhral v roku 2023, zjavne si neželajú dlhodobú angažovanosť vo Ferrari, a preto mu ponúkajú jednoročnú zmluvu.
Na druhom tréningu F1 v Abú Zabí najrýchlejší Leclerc

Charles Leclerc bol najrýchlejší v druhom voľnom tréningu F1 v Abú Zabí, kde jeho tímový kolega Carlos Sainz utrpel vážnu nehodu. Španiel bol bez zranení a rozsah poškodenia auta nezahŕňa motor ani prevodovku, takže sa zdá, že sa vyhol strate štartovacích miest v dôsledku zmien. Sainzova nehoda sa stala už po ôsmich minútach, ktorú podľa pilota Ferrari spôsobil náraz na trati spolu so špinavým vzduchom spoza druhého auta, ktoré išiel za ním. Pre nehodu bol tréning prerušený červenou vlajkou, keďže na mieste zrážky museli opraviť zvodidlá a trvalo polovicu tréningu, kým sa pretekári mohli opäť vrátiť na trať. No takmer okamžite bol tréning opäť prerušený, tentoraz kvôli striedaniu Nica Hulkenberga, ktorý je so svojím Haasom
Viva Las Vegas! V uliciach mesta svetiel sa Verstappen prebojuje k víťazstvu

Max Verstappen oslavoval v uliciach Las Vegas ďalšie víťazstvo, o ktoré musel bojovať celé preteky. Veci sa skomplikovali na začiatku pretekov, keď agresívnym predbiehaním predbehol Leclerca a vyslúžil si päťsekundovú penalizáciu, ktorú si odpykal počas safety caru pri výmene pneumatík a skĺzol na deviate miesto. Odtiaľ víťazstvo vyzeralo stratené, ale kolo za kolom sa predieral dopredu a po trinástich kolách do konca sa opäť ujal vedenia. Druhé miesto obsadil Charles Leclerc, ktorý v poslednom kole zaútočil a predbehol Pereza. Mexičan skončil tretí po tom, čo nedokázal využiť pomoc Verstappena. https://twitter.com/F1/status/1726141978734465498 Na začiatku Max Verstappen agresívne zaútočil na Charlesa Leclerca v prvej zákrute a kvôli veľmi neskorému
Ferrari najrýchlejšie v kvalifikácii v Las Vegas

Charles Leclerc si vybojoval najlepšiu východiskovú pozíciu pre Veľkú cenu Las Vegas 2023. Jeho tímový kolega Carlos Sainz dokončil kvalifikáciu na druhom mieste, no bude štartovať z dvanásteho miesta, kvôli výmene poškodených častí pretekárskeho auta po voľnom tréningu. https://twitter.com/F1/status/1725801752501354924 Max Verstappen, ktorý sa už stal majstrom sveta pre sezónu 2023, bol v kvalifikácii tretí, George Russell štvrtý. Pierre Gasly bol piaty, no prekvapivo sa dvaja pretekári Williamsu dostali do Q3 v kvalifikácii a umiestnili sa na výbornom šiestom a siedmom mieste. Alex Albon bol rýchlejší ako domáci pretekár Logan Sargeant a po Sainzovom treste obaja štartujú preteky o miesto vyššie. Ôsmy kvalifikačný čas zajazdil Valtteri Bottas (Alfa Romeo), deviaty Kevin Mag
Lewis Hamilton a Charles Leclerc diskvalifikovaní z Veľkej ceny USA!

Lewis Hamilton zostal vo Veľkej cene USA bez druhého miesta po tom, čo viedol preteky a bojoval o víťazstvo až do cieľa, keďže technická kontrola auta ukázala, že spodok auta je opotrebovaný viac, ako je povolené. Rovnaký osud postihol Charlesa Leclerca z Ferrari a na druhé miesto postúpil Lando Norris, ktorému preverili spodok a na tretie Carlos Sainz. Hamilton tento víkend pretekal s novou podlahou a videl výrazné zlepšenie, potom ukázal solídnu rýchlosť v prvej etape GP USA a skončil len niečo vyše dvoch sekúnd za víťazom Maxom Verstappenom, ale podlahová doska jeho auta po pretekoch nebola v poriadku. v súlade s pravidlami. Tímy Mercedes a Ferrari skontrolovali merania technikov FIA a potvrdili, že áno
Leclerc sa už omylom tešil na pódium

Charles Leclerc si bol istý pódiovým umiestnením na pretekoch v Suzuke po tom, čo predbehol pomaly idúci tím Red Bull Racing. Monačan si myslel, že práve predbehol Maxa Verstappena, ale v skutočnosti to bol Sergio Perez v aute. Jazdec Ferrari odštartoval a dokončil preteky na Veľkú cenu Japonska na štvrtom mieste a chybu spôsobil Perez, ktorý odstúpil v prvej časti pretekov a potom sa o niekoľko kôl vrátil do pretekov, aby slúžil päť sekúnd. trest na zastávke. Leclerc si tak myslel, že Perez už nie je v pretekoch a bol presvedčený, že Verstappen má problémy. "Myslel som si, že Verstappen odišiel do dôchodku," povedal. „Myslel som si, že sa dostanem na pódium, takže ma prekvapilo, keď som v poslednom kole videl tabuľu