Značka: DTM

In Spielberg Spengler

DTM, Iné športy
Kanaďan kontroloval prakticky celé preteky, keďže štartoval z najlepšej pozície, náskok strácal len pri zastávkach a v závere poľahky zvíťazil pred Wittmannom a Glockom. Inak niekde v polovici pretekov došlo k senzačnému víťazstvu bývalého pretekára Formuly XNUMX Tima Glocka (boli to len jeho tretie preteky série DTM), no napokon získal „iba“ tretie miesto. Glock totiž počas zastávok zvolil mäkšie pneumatiky a z jedenásteho miesta sa na konci prebojoval tesne za druhého Wittmanna, keďže jeho predná ľavá pneumatika bola na druhej zastávke príliš dlho utiahnutá. Česť Audi zachránil Rockenfeller štvrtým miestom nasledovaný Mattiasom Ekstromom. Rockenfeller väčšinu pretekov bojoval s Dirkom Wenerom, ktorý skončil ôsmy za Vietroisom a šiestym Farfusom. Medzi prvými
Hankook nebude v F1 (zatiaľ).

Formula 1
Napriek tomu, že juhokórejský Hankook už dodáva pneumatiky do mnohých sérií, ako sú DTM a európska séria Formuly 3, tentoraz neplánuje vstúpiť do Formuly 2014. Samozrejme, inžinier v sérii DTM Michael Eckert poukazuje na to, že na vstup do budúcej sezóny je už príliš neskoro, ale na druhej strane v Hankooku sú veľmi otvorení aj ohľadom pretekárskej budúcnosti a nechcú povedať nie. Formula XNUMX príliš skoro: „Pre rok XNUMX je príliš neskoro a tiež úplne nemožné. Dokonca aj vstup o štyri alebo päť rokov by bol ťažký, pretože Hankook je tiež veľmi obmedzený testovaním." Takže, ako hovorí Eckert, je potrebné nájsť pretekárske auto, s ktorým môžete otestovať pneumatiky a samozrejme pretekárske auto. , pretože tí súčasní to kvôli pravidlám nemajú povolené: „Aj keby sme s vývojom začali už tento rok, trvalo by to minimálne tri roky, kým by sme zabezpečili, že bude primerane bezpečný
V Brands Hatch na Rockenfellerovom póle

DTM
Jazdec Audi Mike Rockenfeller odštartuje do pretekov v Brands Hatch z najlepšej štartovacej pozície po tom, čo traťoví komisári zrušili čas Martina Tomczyka, inak najrýchlejšieho v kvalifikácii. Jeho BMW bolo pri vážení po kvalifikácii príliš ľahké. Nemec sa spočiatku tešil zo svojej prvej najlepšej východiskovej pozície od roku 2011 a jeho tím RMG oslavoval vôbec prvú. Stewardi však povedali, že auto nespĺňa požiadavky, a tak sa Tomczyk posunul do čela štartového roštu a Mike Rockenfeller sa posunul na najvyššiu pozíciu. Na štarte ho doplní Augusto Farfus v RBM BMW. Brands Hatch, Grid: Racer Team/Car 1. Mike Rockenfeller Phoenix Audi 2. Augusto Farfus RBM BMW 3. Joey Hand RBM BMW
Scheiderov prvý pól v roku

DTM
    Timo Scheider odštartuje do prvých tohtoročných pretekov nemeckého šampionátu cestovných vozidiel DTM z najlepšej východiskovej pozície. Dvojnásobný šampión bol v tretej časti kvalifikácie v Hockenheime druhý najrýchlejší, takže svoje rýchle kolo vo štvrtej časti zajazdil ako tretí. S Audi RS5 tímu Abt Sportsline zajazdil čas 1:35.918, čím sa mu podarilo zosadiť Augusta Farfusa z čela časových výkazov a rýchle kolo musel viesť iba Christian Vietoris. V prvej časti okruhu stratil nejaký čas, a tak sa umiestnil na treťom mieste. Scheider si tak zabezpečil jedenástu najlepšiu štartovaciu pozíciu v kariére, keď porazil Farfusa na RBM BMW len o 0.116 sekundy. Robert Wickens mal najlepšiu kariéru. Bol štvrtý, napriek tomu, že komisármi svojho času boli Hon
DRS aj v DTM

Organizátori šampionátu DTM sa rozhodli zaviesť mäkšie pneumatiky a DRS, čo sľubuje atraktívnejšie preteky na tomto nemeckom šampionáte. Totiž, je známe, že DRS výrazne zvyšuje šance na predbiehanie a pneumatiky poskytnú ďalší faktor, ktorý bude medzi pretekármi robiť rozdiel. Rovnako ako vo Formule 15 bude DRS samozrejme obmedzené, v DTM ho bude môcť pretekár použiť, keď sa k niekomu priblíži aspoň na dve sekundy. Tiež použitie bude obmedzené na raz za kolo, ale nie na miesto. Diváci budú môcť vidieť využitie na zadnom krídle, ktoré pri aktívnom systéme klesne o ďalších XNUMX stupňov a následne sa vráti do pôvodnej polohy. Treba tiež spomenúť, že mäkšie pneumatiky zlepšili časy na kolo v testoch dokonca o sekundu, čo sľubuje naozaj rýchlejšie autá. Okrem toho