Značka: fabio quartararo

Vyčerpaní Quartararo a Rins sa sťažujú na príliš ťažkú ​​motorku

Správy MotoGP
Motocykel Yamaha prešiel v poslednej dobe pomerne veľa zmien. Fabio Quartararo je spokojný s prácou a napredovaním svojho tímu, no upozornil, že nové diely na motorke priniesli aj novú slabinu. S aktualizáciami motorky vraj priberá a v dôsledku toho si vyžaduje oveľa viac sily na jazdu. Francúz mal v minulosti veľa problémov s pumpou na ruky, no priznal, že tentoraz to nebola jeho chyba, že po štarte z pätnástky skončil osemnásty. Na otázku, čo bolo dôvodom, prečo bol po povzbudivých výkonoch na piatkových nedeľných tréningoch úplne nekonkurencieschopný, odpovedal: „Uprostred pretekov som mal veľké problémy, kvôli ktorým som nemohol jazdiť tak, ako by som chcel. Tentoraz dôvodom nebola pumpa na ruku. Moja ruka je taká
Quartararo pochybuje o kompetencii komisárov

Po šprintérskych pretekoch v Mugelle spochybnil Fabio Quartararo kompetenciu pretekárskych komisárov. Podľa jeho názoru si svoje povinnosti neplnia. Francúzsky jazdec dokončil dnešné preteky už v druhom kole po tom, čo si ho pri páde v desiatej zákrute vzal so sebou Miguel Oliveira. Majster sveta z roku 2021 sa potom išiel porozprávať s pretekárskym komisárom. Incident charakterizovali ako pretekársky incident a Quartararo pred novinármi vyjadril pochybnosti o ich kompetencii. "Chcel som sa s nimi porozprávať, aby som im vysvetlil nejaké veci, ale bolo to úplne zbytočné. Cítil som sa, akoby som sa rozprával so stenou. Odchádzal som oveľa zmätenejší, ako keď som vošiel. Vyzerá to, že títo ľudia nemajú ani poňatia. o pretekoch by o takýchto veciach mali rozhodovať sami kvalifikovanejší ľudia
Yamaha má najviac problémov v poslednom sektore, niečo dôležité sa pripravuje na test v Mugelle

Fabio Quartararo priznal, že najviac problémov má na okruhu v Barcelone v poslednom sektore, ktorý motorke Yamahy nijako nesedí. Majster sveta sezóny 2021 dokončil šprintérske preteky na desiatom mieste po tom, čo ich začal zo sedemnásteho miesta. Na otázku, či preteky dopadli podľa predstáv, odpovedal: "Mohol by som povedať polovičato. Naša motorka je veľmi citlivá na zmeny priľnavosti. Rytmus, ktorý som mal, bol očakávaný. Najväčšie problémy sú v poslednom sektore." "Jack Miller jazdil predo mnou a v poslednej časti som naňho strácal každé kolo tri desatiny. Bohužiaľ som nemohol byť rýchlejší. Neviem presne prečo, ale mal som veľa problémov predná pneumatika." Posledný technický sektor, ktorý v minulosti predstavoval hlavnú výhodu Yamahy se
Quartararo: Nový satelitný tím musí byť čo najužšie prepojený s materským tímom

Okrem vývoja motocyklov sa tím Yamaha zameriava aj na hľadanie nového satelitného tímu, ktorý by mohol mať opäť v nadchádzajúcej sezóne. Rokovania sú vraj v plnom prúde. Ako najvážnejšie možnosti sa uvádzajú Pramac a Gresini. Fabio Quartararo, ktorý prednedávnom predĺžil spoluprácu s tímom z Iwaty minimálne do konca sezóny 2026, vyjadril dôležitosť satelitného tímu najmä z dôvodu väčšieho množstva dát. "Tím tvrdo pracuje na tom, aby mal opäť satelitný tím. Je to veľmi dôležité najmä kvôli väčšiemu množstvu údajov, ktoré môžeme získať s dvoma dodatočnými motorkami. Mohli by sme testovať viac rôznych vecí a mať užitočnú spätnú väzbu od ďalších dvoch jazdcov." Francúz chce, aby budúci satelitný tím bol čo najbližšie k materskému tímu
Quartararo je o niečo optimistickejší, pokiaľ ide o budúcnosť Yamahy

Hoci sa v poslednom čase veľa hovorí o odchode Fabio Quartararo z Yamahy na konci sezóny, podľa jeho posledných slov sa zdá, že tím z Iwaty môže byť o budúcnosti s francúzskym pretekárom o niečo optimistickejší. Majster sveta zo sezóny 2021 v nedávnych rozhovoroch zdôraznil, že prebiehajú rozhovory aj s inými tímami. Napriek tomu nie je vylúčené, že predĺži zmluvu s Yamahou. U japonského výrobcu sa vraj v zákulisí dejú veľké zmeny, no momentálne ich na trati ešte nevidno. "Neviem," odpovedal Francúz na otázku, kde bude v budúcej sezóne pokračovať v kariére. "V kariére som už bol na tom oveľa horšie. V jednej zo sezón v triede Moto 2 som ani nevedel, či budem mať garantované miesto na ďalší ročník
Quartararo: Zaostávanie za konkurentmi je väčšie ako kedykoľvek predtým

Po prvých pretekoch sezóny v Katare bol Fabio Quartararo veľmi sklamaný z nekonkurencieschopnosti svojho motocykla. Ako podotkol, odstup za konkurentmi je väčší ako kedykoľvek predtým. Tím Yamaha zaznamenal v minulom roku prvú sezónu bez víťazstva po 20 rokoch. Už po prvých pretekoch novej sezóny sa zdá, že bude treba skutočný zázrak, aby sa to tento rok nezopakovalo. Quartararo po veľkých problémoch s opotrebovaním pneumatík dokončil sobotňajšie šprintérske preteky na dvanástom mieste a v nedeľu prešiel cieľom na jedenástom mieste. Tímový kolega Alex Rins skončil šestnásty. Po skončení pretekov bol francúzsky pretekár veľmi tvrdý v hodnotení situácie, v ktorej sa tím z Iwaty nachádza. Na otázku, či to bola najhoršia motorka v jeho kariére, odpovedal: „Vzhľadom na to, aká je súčasná úroveň
Quartararo sa obáva: Neviem, čo sa stane v nedeľných pretekoch

Za Fabiom Quartararom sú veľmi náročné šprintérske preteky, ktoré dokončil bez bodov na dvanástom mieste. Francúzsky pretekár sa obáva opotrebovania pneumatík pre nedeľné preteky, keďže v šprintérskych pretekoch by už malo byť veľmi vysoké. "Čo sa týka výsledku v dnešnom šprinte, nič lepšie som nečakal. Podobný rytmus sme mali už pri testovaní aj na prvých tréningoch. Viac sa obávam, ako dokončím nedeľňajšie hlavné preteky. Už teraz Dnes sme mali extrémne vysoké opotrebovanie pneumatík, ktoré už neponúkali prakticky žiadnu priľnavosť. Ledva som zostal na dvoch kolesách. Neviem, čo sa stane zajtra, pretože použijeme rovnaké pneumatiky.“ Majster sveta zo sezóny 2021 zdôraznil, že podobný problém už pri testovaní odhalili, no nie v takomto rozsahu. „Počas testovania sme mali podobné váhy
Napriek postupu nie je Quartararo spokojný

Fabio Quartararo nebol po skončení prvého testovacieho dňa v Sepangu veľmi spokojný. Napriek pokroku v pohonnom ústrojenstve vraj stále výrazne zaostávajú za najlepšími. Po skončení prvého dňa, ktorý skončil na treťom mieste, francúzsky jazdec povedal: "Nová hnacia sústava je lepšia ako minulý rok, ale stále nevyužívame plný potenciál motorky. Je oveľa agresívnejšia. V porovnaní s minulým rokom sme sa dnes veľa zamerali na elektroniku.“ Verí jazdec Yamahy, že by mohol od začiatku sezóny bojovať o víťazstvá? "Len bojovať o individuálne víťazstvá mi nestačí. Cieľom je stať sa opäť majstrom sveta. Pretekári sú si navzájom veľmi rovní, takže rozhoduje každá maličkosť." "Sme v lepšej pozícii ako minulý rok, ale nie som si istý, či môžem vyhrať s týmto motocyklom. Najv
Quartararo: Rozhodnutie o mojej budúcnosti bude známe na začiatku sezóny

Fabio Quartararo označil minulú sezónu, ktorú skončil na desiatom mieste bez víťazstva, za najťažšiu v kariére. Francúzsky pretekár sa stal majstrom sveta v roku 2021 a nasledujúci rok skončil druhý po tom, čo bol v druhej časti sezóny úplne bezmocný proti Francescovi Bagnaiovi. Oneskorenie vo vývoji Yamahy bolo tento rok ešte výraznejšie. Až na pár výnimiek mal od popredných miest vo väčšine pretekov ďaleko. "Už na začiatku roka som očakával veľmi ťažkú ​​sezónu, ale nemyslel som si, že to bude také zlé," povedal Quartararo, ktorý tento rok nevyhral prvýkrát od svojej premiérovej sezóny v roku 2019. prvá časť sezóny bola obzvlášť ťažká, pretože sme boli ešte horší ako som pôvodne čakal.Navyše sa mi nepodarilo z motorky vyžmýkať maximum. Táto sezóna bola určite n
Quartararo najrýchlejší pred kvalifikáciou

Fabio Quartararo zajazdil najrýchlejší čas (1:53.531) v poslednom voľnom tréningu pred kvalifikáciou. Druhý bol Jorge Martin a tretí s rovnakým časom Aleix Espargaro, ktorý je pod drobnohľadom pretekárskych komisárov kvôli incidentu s Francom Morbidellim. https://twitter.com/MotoGP/status/1725854954278002927 Štvrté miesto obsadil Fabio Di Giannantonio pred Francom Morbidellim, Miguelom Oliveira a Johannom Zarcom. Prvú desiatku doplnili Maverick Vinales, Alex Marquez a Francesco Bagnaia. https://twitter.com/MotoGP/status/1725849208882663852