Značka: Kopem

Plán GP Thajska MotoGP 2022

Správy MotoGP
Karavan MotoGP sa tento víkend presúva do Thajska. Uchádzači o majstrovský titul majú čoraz menší priestor na chyby, keďže ich do konca sezóny čakajú už len štyri preteky. Fabio Quartararo vedie o 18 bodov pred Peccom Bagnaiom, o 25 pred Aleixom Espargarom a pretekársky víkend v Thajsku bude celý čas sprevádzať vysoká pravdepodobnosť dažďa, ktorý šampionát určite okorení. Keď sa tu konala MotoGP naposledy, Valentino Rossi bol ešte na Yamahe a Marc Marquez vyhral preteky po súboji s Fabiom Quartararom a získal ôsmy titul majstra sveta. Harmonogram MotoGP Thai GP 2022 Piatok 30. septembra 4:00 - 4:40 Moto3 FP1 4:55 - 5:35 Moto2 FP1 5:50 - 6:35 MotoGP FP1 8:15 - 8:55 Moto3 FP2 9:10 - 9: 50 Moto2 FP2 10:05 - 10:50 MotoGP FP2 Sobota, 1.
Quartararo: Je lepšie získať 8 bodov, ako prehrať

Fabio Quartararo začína pretekársky víkend MotoGP v Thajsku so zvýšeným náskokom v bodovaní šampionátu, napriek tomu, že v Motegi skončil iba na ôsmom mieste. Aktuálny majster sveta dokázal v daždivej kvalifikácii zajazdiť až deviaty čas a pre problémy Yamahy s predbiehaním jazdil prvú časť pretekov za Lucom Marinim a potom až do konca za Maverickom Vinalesom. Francúz zaznamenal jeden zo svojich najhorších výsledkov v sezóne, ale mal trochu športového šťastia, keďže jeho rivali Aleix Espargaro a Francesco Bagnaia nezískali body. Náskok Quartarara pred Bagnaiom sa tak zvýšil na 18 bodov a pred Espargarom na 25. "Vzhľadom na všetko, čo sa stalo, môžem povedať len toľko, že je lepšie osem bodov získať, ako ich stratiť," povedal pretekár
Zrušenie thajských pretekov MotoGP je len „nedorozumenie“?

Zástupca pre styk s verejnosťou dostihovej dráhy v Burirame reagoval na najnovšie správy, že preteky na GP Thajska 2021 boli zrušené, a inak celú vec poprel s tým, že ide o nedorozumenie. V utorok sme informovali, že thajská vláda sa z dôvodu neistoty okolo pandémie koronavírusu covid-19 rozhodla odložiť začiatok implementácie päťročného kontraktu na usporiadanie pretekov MotoGP. Kolegovia na motorsport.com preverovali správy s Dornou a zástupcom okruhu Buriram, obe strany však zrušenie tohtoročných pretekov popreli. "Išlo o nedorozumenie, keďže vláda oznámila odloženie minuloročných pretekov, ktoré sa teda budú konať tento rok. Medzitým pokračujeme v prípravách na októbrové preteky na našej dostihovej dráhe," uvádza sa v oficiálnom stanovisku.
MotoGP: Veľká cena Thajska 2021 je zrušená!

Miestne médiá v Thajsku tvrdia, že z tohtoročného kalendára pretekov vypadne aj Veľká cena Thajska na okruhu Chang v Burirame, ktorá sa mala konať 10. októbra. Thajská vláda sa rozhodla odložiť preteky MotoGP na budúci rok z dôvodu neistoty súvisiacej s pandémiou koronavírusu, čo znamená, že nebude v tohtoročnom kalendári pretekov. Dostihová dráha Chang mala začať novú päťročnú zmluvu už túto sezónu, no vláda, ktorá je inak hlavným propagátorom pretekov, sa podľa Bangkok Post rozhodla odložiť realizáciu o jednu sezónu. Tento krok vraj zvažuje Dorna, pre ktorú je Thajsko dôležitým trhom, hoci novinky zatiaľ oficiálne nepotvrdili ani nekomentovali. https://twitter.com/MotoGP/status/1242778046555459584 V roku 2019 sme sledovali vzrušujúce preteky na GP Thajska
Zahrievanie Buriramu: Marquez pred štyrmi Yamahami

Marc Marquez bol najrýchlejší v rannej rozcvičke pred pretekmi na Veľkú cenu Thajska, do ktorej inak odštartuje z tretej štartovej pozície. Druhý a tretí čas zajazdili Fabio Quartararo, víťaz sobotňajšej kvalifikácie, 0.228 s za najlepšou známkou a Maverick Vinales, ktorý rovnako ako Quartararo štartuje pred Marquezom. Štvrtý bol Valentino Rossi a piaty Franco Morbidelli, ktorý zabezpečil, že všetci pretekári Yamahy boli opäť v prvej päťke.