Značka: Marc Marquez

Správy MotoGP
Marc Marquez bol na trati COTA vždy považovaný za rýchleho pretekára a svojej povesti dostál aj v nedeľňajších pretekoch, keď sa po niekoľkých kolách a tesných súbojoch so svojimi súpermi dostal do vedenia. Osemnásobný majster sveta si na svoje prvé víťazstvo s Ducati, žiaľ, bude musieť ešte chvíľu počkať, keďže havaroval a odstúpil. https://twitter.com/MotoGP/status/1779592179997946113
Vinales víťazom šprintérskych pretekov v Austine

Maverick Vinales premenil najlepšiu východiskovú pozíciu v sobotňajších šprintérskych pretekoch MotoGP dominantným výkonom na víťazstvo o viac ako dve sekundy pred Marcom Marquezom, ktorý avizoval, že aj v nedeľu bude vážnym adeptom na popredné priečky v hlavných pretekoch. https://twitter.com/MotoGP/status/1779244454785781929 Tretí bol Jorge Martin pred Pedrom Acostom a Aleixom Espargarom. Šiesty bol Enea Bastianini, siedmy Jack Miller, ôsmy Pecco Bagnaia, deviaty Raul Fernandez a desiaty Franco Mrobidelli.
Riaditeľ Ducati sa „nezahryzne“ do novinárskej pasce

Riaditeľa Ducati Claudia Domenicaliho sa novinári pýtali, či vzhľadom na príchod Marca Marqueza je možné medzi pretekármi Ducati cítiť väčšie napätie. Talian si ale uvedomuje, že niektoré médiá chcú z príbehu okolo Marqueza vykrútiť kontroverzný príbeh, a tak sa nenechal chytiť do pasce a rozhodnúť o vine za kolíziu medzi Španielom a Francescom Bagnaiom v pretekoch. v Portimao. „Viem, že médiá sa ženú za istým príbehom, ale ja sa do týchto vôd nechcem dostať,“ povedal. "Ducati bola na prvom a druhom mieste, takže som šťastný. Všetci sme samozrejme sklamaní, keď sa stalo to, čo sa stalo Peccovi a Marcovi, ale toto je pretekanie. Obaja sú veľkí šampióni a nemôžem viniť ani jedného z nich." Videl som analýzy a záleží na tom, z koho pohľadu sa na to pozriete, každý mal svoj vlastný
Lorenzo obvinil Bagnaia z incidentu

Incident medzi Marcom Marquezom a Francescom Bagnaiom na posledných pretekoch v Portimau rozdelil fanúšikov aj odborníkov. Trojnásobný majster sveta triedy MotoGP, ktorý dnes pôsobí ako komentátor, sa zastal svojho krajana a vinu pripísal Francescovi Bagnaijovi. "Marc je inak agresívny pretekár, ale v tomto konkrétnom prípade neurobil chybu, pretože pretekár, ktorý predbieha, nemá 360° výhľad na to, čo sa okolo neho deje." "Podľa neho mal Bagnaia lepší prehľad o situácii a dokázal sa vyhnúť kolízii." Na druhej strane jazdec za ním, v tomto prípade Bagnaia, mohol pochopiť Marcov zámer a nechať ho ísť v tej zákrute dopredu. Namiesto toho videl trochu miesta, pri zrýchľovaní ubral plyn a nabehol na čiaru, na ktorú sa vracal Marc. Povedal by som, že za zrážku je zodpovedný Pecco
Márquez: Pecco bol príliš agresívny na ďalšie dva body

Marc Marquez síce súhlasí s rozhodnutím komisárov, ktorí jeho kolíziu s Francescom Bagnaiom charakterizovali ako pretekársky incident, ale dodáva, že toto rozhodnutie je veľmi blízko limitu. Vinu za pád oboch má podľa neho Bagnaia, ktorý sa pri pokuse o spätný manéver pomýlil. Potom sa Marc vybral na preventívnu prehliadku do zdravotného strediska, no nezistili žiadne zranenia. "Bol to len náraz do ramena, nič vážne." Dalo sa nehode predísť? "Samozrejme, je nemožné, aby sa dvaja pretekári, ktorí mali nehodu hneď po pretekoch, zhodli na tom, kto za to môže a kto nie," povedal Marc s úsmevom na tvári. "Keď sme išli za komisárom, povedal som, že to bol pretekársky incident, ale bolo to úplne hraničné. Je na nich, ako sa rozhodnú." „Verím, že Pecco je zodpovedný za t
Bagnaia a Marquez boli odvezení bez trestu

Pretekárski komisári označili kolíziu medzi Francescom Bagnaiom a Marcom Marquezom za pretekársky incident. Obaja pretekári si to odniesli bez penalizácie. Marquez sa snažil predbehnúť Bagnaia v piatej zákrute dvadsiateho tretieho kola, ale bol príliš dlhý. Keď motorku zarovnal do ideálnej línie, taliansky pretekár už bol na mieste. Zrážka bola nevyhnutná a výsledkom bolo, že obaja zostali bez bodov. Pretekárski komisári po pretekoch kolíziu podrobne preskúmali a rozhodli, že išlo o pretekársky incident, takže neboli ďalej penalizovaní. Francesco Bagnaia je sklamaný z trate v Portimao, keď už v sobotňajších šprintérskych pretekoch prišiel o víťazstvo po chybe a skončil na štvrtom mieste. Po dnešnej nule v súčte zaostáva o 23 bodov na vedúceho Martina Marca Marqueza
Bastianov najrýchlejší jazdec v prvý deň v Portimão

Priamy vstup do druhej časti kvalifikácie MotoGP na Veľkú cenu Portugalska si najrýchlejším časom piatkového voľného tréningu zabezpečil Enea Bastianini, zatiaľ čo Marc Marquez sa aj napriek pádu kvalifikoval do Q2 tretím časom popoludňajšieho tréningu. V rannom prvom tréningu triedy MotoGP privítala pretekárov poriadne prašná trať Algarve. Prach, ktorý na trať priniesli silné dažde, dokonca prerušil tréning Moto3, no situácia sa mierne zlepšila, keď bol naplánovaný tréning Moto2. Pretekári elitnej triedy začali svoj 45-minútový tréning za uspokojivých podmienok, no časy na kolo boli stále o viac ako tri sekundy pomalšie ako vlani. Nakoniec sa na špici ocitol Marc Marquez, ktorý si po prestupe do tímu Gresini Ducati stále zvyká na Ducati.
Marquez si opäť užíva jazdu na motorke

Marc Marquez bol po piatom mieste v šprintérskych pretekoch v Katare veľmi spokojný. Ako podotkol, opäť si užíva jazdu na motorke, ktorá mu umožňuje bojovať o popredné priečky aj na trati, ktorá nie je jeho obľúbenou. Španiel dlho bojoval o umiestnenie v prvej trojke, kým v cieli spravil chybu. Napriek tomu si z toho príliš nerobí starosti, keďže cieľ, ktorý si dal pred začiatkom sezóny, splnil. Dnešný výsledok by mal len potvrdiť, že rozhodnutie opustiť Hondu a pripojiť sa k tímu Gresini bolo správne. "Bez ohľadu na to, čo bude ďalej, som presvedčený, že rozhodnutie prestúpiť bolo správne. Ako som povedal už vo štvrtok, cieľom pre túto sezónu je bojovať o umiestnenie v prvej šestke v každých pretekoch. Prečo? Pretože, kedy cítite sa v tejto skupine
Marc Marquez najrýchlejší v druhom mokrom tréningu v Katare

Marc Marquez zajazdil najrýchlejší čas (2:06.544) druhého voľného tréningu v Katare. Ten bol poznačený mokrou traťou, keďže na konci tréningu triedy Moto 3 začalo silnejšie pršať. Preto sa rozhodli, že tieto časy nebudú brané do úvahy pri zaraďovaní pretekárov do rýchlejšej alebo pomalšej kvalifikačnej skupiny. Namiesto toho sa budú brať do úvahy výsledky zajtrajšieho posledného voľného tréningu. Augusto Fernandez tentoraz skončil na druhom mieste. Tretí bol opäť jeho tímový kolega Pedro Acosta. Štvrtý a piaty čas zajazdili továrenskí pretekári KTM Jack Miller a Brad Binder. Raul Fernandez skončil na šiestom mieste pred Eneom Bastianim a Fabiom Di Giannantonim. Prvú desiatku doplnili Alex Marquez a Johann Zarco. Najlepší bol opäť Francúz
Marc Marquez: Najväčší rozdiel je medzi tímami

Marc Marquez pred svojou prvou sezónou MotoGP, v ktorej nebude pretekať za Hondu, hovoril o rozdieloch medzi starým a novým pôsobiskom. Španiel sa tento rok po 11 sezónach v továrenskom tíme Honda presunul do mimopracovného tímu Gresini Racing, a hoci Ducati, na ktorej bude tento rok pretekať, je celkom iná ako Honda, na ktorú je zvyknutý, osemnásobný majster sveta to povedal. môže byť najväčší rozdiel v samotnej tímovej práci. Vysvetlil, že to nie je len rozdiel medzi japonským a talianskym spôsobom práce: "Nie je to len taliansky alebo japonský spôsob, ale továreň a nefabrika. V továrenskom tíme máte oveľa viac nových vecí Tam som musel venovať pozornosť šoférovaniu, zostať sústredený a byť presný v poskytovaní spätnej väzby, ako sú na po