Značka: Maverick Vinales

Vinales vysvetlil príčinu pádu v závere pretekov

Správy MotoGP
Maverick Vinales potvrdil, že jeho haváriu v prvej zákrute posledného kola spôsobili problémy s prevodovkou. Tie by sa mali objaviť už v šiestom kole. Po víťazstve v sobotňajších pretekoch v šprinte bol jazdec Aprilie považovaný za jedného z hlavných favoritov na zopakovanie tohto úspechu v nedeľňajších hlavných pretekoch. Potvrdil to už v úvodnej sekcii, keď spolu s Jorgem Martinom a Eneom Bastianinim získali pekný náskok pred svojimi prenasledovateľmi. Ale od šiesteho kola mal Španiel veľké problémy s preraďovaním medzi piatym a šiestym prevodovým stupňom. Pri zrýchľovaní na konci predposledného kola jeho motorka zaradila neutrál namiesto šiesteho prevodového stupňa. To bol aj dôvod, prečo na druhom mieste zrazu spomalil. Pri zrýchľovaní z prvej zákruty je motorke zrazu koniec
Vinales po Bagnajovej chybe v šprintérskych pretekoch v Portimau

Maverick Vinales víťaz šprintérskych pretekov v Portimao. Španiel sa dostal do vedenia so štyrmi kolami do konca, keď vtedy vedúci Francesco Bagnaia urobil chybu. Marc Marquez a Jorge Martin obsadili druhé a tretie miesto. https://twitter.com/MotoGP/status/1771558847649288391 Francesco Bagnaia skončil štvrtý. Aktuálny majster sveta viedol väčšinu pretekov, no na začiatku ôsmeho kola spravil chybu pri brzdení v prvej zákrute. Piaty bol Jack Miller pred Eneom Bastianinim, ktorému sa nepodarilo využiť najlepšiu východiskovú pozíciu. Pedro Acosta prešiel cieľom ako siedmy pred Aleixom Espargarom. Posledný bod obsadil Fabio Quartararo s deviatym miestom. Prvú desiatku doplnil Raul Fernandez. Marco Bezzecchi skončil jedenásty
Vinales penalizovaný, Bagnaia štartuje do pretekov z prvého miesta

Francesco Bagnaia odštartuje do rozhodujúcich pretekov tohtoročného šampionátu vo Valencii z najlepšej východiskovej pozície, ktorú v kvalifikácii vyhral Španiel Maverick Vinales. Jazdec Aprilie však v ranných rozcvičkách ignoroval čierno-oranžovú vlajku a pokračoval na trati napriek zjavným technickým problémom na motorke, za čo ho športoví komisári penalizovali stratou troch štartových miest. Vinales tak odštartuje do pretekov zo štvrtého miesta pred Bradom Binderom a Jorgem Martinom a o jedno miesto si pripísali Johann Zarco a Jack Miller, ktorí štartujú do pretekov z prvého radu. https://twitter.com/MotoGP/status/1728712809033134266
Vinales najrýchlejší v rozcvičkách pred pretekmi MotoGP v Katare

Maverick Vinales bol najrýchlejší v zahrievacích fázach MotoGP pred Veľkou cenou Kataru. Johan Zarco sa najviac priblížil k jeho času 1:53.346, kým Fabio Quartararo, Alex Marquez a Brad Binder dokončili rozcvičku v prvej päťke. Šiesty bol Jack Miller pred Marcom Marquezom, Francom Morbidellim, Francescom Bagnaiom a Marcom Bezzecchim. Jorge Martin zajazdil iba šestnásty čas.
Aleix Espargaro by bol pripravený prejsť k Honde

Aleix Espargaro povedal, že by tiež zvážil prechod k Honde, pretože podľa jeho názoru je Honda vždy dobrou voľbou. Po tom, čo Marc Marquez oznámil svoj prestup do tímu Gresini v roku 2024, Honda za neho stále hľadá náhradu. Miguel Oliveira a Maverick Vinales patria medzi pretekárov, ktorí sú najviac spájaní s prestupom do japonského tímu, a teraz sa k zoznamu kandidátov pridal aj Espargaro, ktorý má s Apriliou zmluvu do konca sezóny 2024. „Honda je vždy dobrá voľba,“ povedal. "Honda je pre mňa rovnaká ako Barcelona - najlepší a najväčší futbalový tím na svete. Momentálne prežívajú ťažké časy, to nemôžeme poprieť, aj Barca prežíva ťažké časy, ale každý chce hrať za ňu." ." Čo keby Honda ponúkla dohodu? „Všetko v živote si treba premyslieť.Ale prečo
Bagnaia na Lomboku k víťazstvu z 13. miesta, Martin pádom prišiel o vedenie v šampionáte

Francesco Bagnaia štartoval do pretekov na Veľkú cenu Indonézie z trinásteho miesta a osem kôl sa ujal vedenia, aby išiel osláviť dôležité víťazstvo, kde jeho rival o titul Jorge Martin urobil veľkú chybu a odstúpil. Druhý skončil Maverick Vinales, ktorý v posledných kolách bojoval s Fabiom Quartararom. Jorge Martin mal suverénny náskok až do štrnásteho kola pretekov, keď urobil chybu a havaroval, čím opäť stratil vedenie v šampionáte MotoGP, ktoré prevzal v sobotňajších šprintérskych pretekoch. Fabio Di Giannantonio bol štvrtý pred Bradom Binderom, ktorý bol dvakrát potrestaný predĺženým trestom, raz za kolíziu s Lucom Marinim a raz za incident s Miguelom Oliveira.
Vinales: Motor zničil pneumatiky

Maverick Vinales obsadil vynikajúce druhé miesto v kvalifikácii MotoGP pre šprint a nedeľné preteky a dokonca viedol prvých deväť kôl v sobotňajšom šprinte, predtým ako bol proti Jorgemu Martinovi, Lucovi Marinimu a Marcovi Bezzecchimu bezmocný kvôli opotrebovaným pneumatikám. "Som hrdý na tím, ale vieme, že musia zlepšiť motor," povedal pretekár Aprilie. "Na začiatku pretekov ste videli, že som viedol o sekundu, ale potom boli pneumatiky úplne opotrebované a nemohol som robiť nič iné, len dojazdiť do cieľa. Nevedel som sa brániť. Nemyslím si, že problém bol so samotnými pneumatikami, ale s motorom, ktorý ničí pneumatiky. Musíme zistiť prečo a pokúsiť sa problém vyriešiť pred zajtrajšími pretekmi. Nemôžem sa sťažovať, pretože sme viedli preteky a je potrebný boj a zlepšenie ,“ dodal Vinales, ktorý
Jorge Martin sa ujal vedenia šampionátu víťazstvom v šprintérskych pretekoch MotoGP v Indonézii

Španiel Jorge Martin sa víťazstvom v indonézskych šprintérskych pretekoch triedy MotoGP dostal prvýkrát v kariére do vedenia v bodovaní MotoGP, po problémoch v kvalifikácii nenašiel lepšiu formu v pretekoch ani Francesco Bagnaia. Talian vypadol už v prvej časti kvalifikácie po tom, čo ho predbehol jeho tímový kolega Enea Bastianini a aj ten bol pre aktuálneho šampióna, ktorý do pretekov štartoval z trinásteho miesta, v šprinte príliš tvrdý. Bagnaia bol napokon až ôsmy. https://twitter.com/MotoGP/status/1713093393893499307 Druhý skončil Luca Marini pred tímovým kolegom Marcom Bezzecchim, ktorý si pred týždňom zlomil kľúčnu kosť a do pretekov štartoval z deviateho miesta, a Maverickom Vinalesom, ktorý viedol prvých deväť kôl pretekov. pretekoch, no kvôli opotrebovaným pneumatikám sa stal pre Duca ľahkým cieľom
Maverick Vinales na 2. miesto v Barcelone s nízkym tlakom v pneumatikách

Maverick Vinales oslavoval v pretekoch MotoGP v Katalánsku trochu prekvapivé druhé miesto a po pretekoch prišla od vedenia pretekov informácia, že jazdec Aprilie jazdil viac ako polovicu pretekov s príliš nízkym tlakom v pneumatikách. Španiel dostal za priestupok iba varovanie a ďalší priestupok bude penalizovaný tromi sekundami pripočítanými k výslednému času pretekov. Za tretí priestupok nasleduje 6-sekundová penalizácia, potom 12-sekundová penalizácia a budúcu sezónu budú pretekári diskvalifikovaní z pretekov za prvý priestupok.