Značka: Maverick Vinales

Vinales v ďalšej sezóne v tíme Tech3

Správy MotoGP
Maverick Vinales bo koncu letošnje sezone zapustil Aprilijo ter se preselil v moštvo Tech3, kjer bo njegov moštveni kolega Enea Bastianini. Kot je že bilo potrjeno se bo Pedro Acosta preselil v tovarniško moštvo, Jack Miller pa bo ostal brez sedeža pri avstrijskem proizvajalcu, ki namerava imeti v prihodnji sezoni na štartni vrsti štiri identične motocikle. Tako bo tudi moštvo Tech3 nastopalo v barvah Red Bull KTM. https://twitter.com/KTM_Racing/status/1801147768561373512 Moštvo Aprilije bo tako v prihodnjo sezoni nastopalo s povsem novo dirkaško zasedbo. Aleix Espargaro se bo upokojil in naj bi postal testni dirkač Honde. Na njegov motocikel bo sedel Jorge Martin. Glavna kandidata za zamenjavo Vinalesa pa sta dirkača moštva VR46 Marco Bezzecchi ter Fabio Di Giannantoni
Vinales: Víťazstvo s Apriliou má špeciálnu hodnotu

Maverick Vinales oslávil svoje desiate víťazstvo v triede MotoGP v Austine a stal sa prvým jazdcom v ére MotoGP, ktorý vyhral na motocykloch od troch rôznych výrobcov. Španiel počas celého víkendu ukazoval výnimočnú rýchlosť na Grand Prix of the Americas a výbornú formu potvrdil aj v nedeľňajších pretekoch, kde po incidente v prvej zákrute klesol na jedenáste miesto, no napokon zvíťazil. Bolo to jeho prvé víťazstvo s Apriliou a hoci mu všetky víťazstvá veľmi ležia na srdci, toto je špeciálne, pretože sa k tímu pripojil v ťažkých časoch. "Víťazstvo s Apriliou má špeciálnu hodnotu, pretože som sa k nim pridal, keď jazdili z desiateho na pätnáste miesto," povedal. "Teraz sme jedným z 9 najväčších a hoci sa stále musíme zlepšovať, aby sme boli konzistentnejší, tento rok máme pred sebou veľmi veľkú príležitosť. Časom nazbierame dostatok
Vinalesovi sa podarilo to, čo sa nepodarilo ani Valentinovi Rossimu

Víťazstvom v Grand Prix of the Americas stanovil Maverick Vinales veľmi unikátny míľnik, ktorý nedokázal dosiahnuť ani Valentino Rossi, ktorý bol kedysi považovaný za referenčný bod. Vinales sa stal jediným pretekárom, ktorý dokázal zvíťaziť v triede MotoGP (po roku 2002) na motocykloch troch rôznych výrobcov a Španiel je len piatym pretekárom v histórii, ktorému sa to podarilo. Vinales oslávil prvé víťazstvo na motocykli Suzuki, potom zaznamenal ešte niekoľko víťazstiev na Yamahe a po prestupe do Aprilie v roku 2021 už vyhral šprintérske preteky, ktoré sú oficiálne zaznamenané v iných štatistikách.
Vinales zostal neporazený aj v hlavných pretekoch Grand Prix of the Americas

Maverick Vinales sa v úvode pretekov prepadol na jedenáste miesto, no po niečo viac ako polovici kôl bol opäť vo vedení a tak po víťazstve v kvalifikácii a šprinte oslávil víťazstvo aj v nedeľňajších pretekoch o Grand Prix of the Americas, kde sme videli pomerne veľa zmien vo vedení, kde sa na chvíľu ocitli Pedro Acosta a Marc Marquez, ktorí počas vedenia pretekov havarovali a odstúpili. https://twitter.com/MotoGP/status/1779596989686071319 Acosta si bude musieť na svoje prvé víťazstvo počkať a tentoraz sa musel uspokojiť s druhým miestom, kým Enea Bastianini sa prebojoval na posledné miesto na pódiu s dvoma kolami ísť, predbiehať Jorgeho Martina. https://twitter.com/MotoGP/status/1779592179997946113 Pretekársky víkend Francesca Bagnaia pre
V rozcvičke je opäť najrýchlejší Vinales, najbližšie je Marquez

Maverick Vinales po zisku najlepšej východiskovej pozície pre Veľkú cenu Ameriky a víťazstve v sobotňajších šprintérskych pretekoch MotoGP zajazdil aj najrýchlejší čas na zahrievanie pred hlavnými pretekmi. Opäť sa mu najviac priblížil krajan Marc Marquez na Ducati, Raul Fernandez dosiahol výborný tretí čas. Jorge Martin bol štvrtý a Alex Marquez piaty, kým Pedro Acosta dokončil prípravu na preteky na šiestom mieste. Siedmy a ôsmy čas zajazdili pretekári továrenského tímu KTM Brad Binder a Jack Miller a v prvej desiatke sme videli aj Franca Morbidelliho a Aleixa Espargara. Enea Bastianini zaostal za Vinalesovým časom o 0.999 sekundy, zatiaľ čo aktuálny majster sveta Pecco Bagnaia bol až pätnásty.
Vinales vysvetlil príčinu pádu v závere pretekov

Maverick Vinales potvrdil, že jeho haváriu v prvej zákrute posledného kola spôsobili problémy s prevodovkou. Tie by sa mali objaviť už v šiestom kole. Po víťazstve v sobotňajších pretekoch v šprinte bol jazdec Aprilie považovaný za jedného z hlavných favoritov na zopakovanie tohto úspechu v nedeľňajších hlavných pretekoch. Potvrdil to už v úvodnej sekcii, keď spolu s Jorgem Martinom a Eneom Bastianinim získali pekný náskok pred svojimi prenasledovateľmi. Ale od šiesteho kola mal Španiel veľké problémy s preraďovaním medzi piatym a šiestym prevodovým stupňom. Pri zrýchľovaní na konci predposledného kola jeho motorka zaradila neutrál namiesto šiesteho prevodového stupňa. To bol aj dôvod, prečo na druhom mieste zrazu spomalil. Pri zrýchľovaní z prvej zákruty je motorke zrazu koniec
Vinales po Bagnajovej chybe v šprintérskych pretekoch v Portimau

Maverick Vinales víťaz šprintérskych pretekov v Portimao. Španiel sa dostal do vedenia so štyrmi kolami do konca, keď vtedy vedúci Francesco Bagnaia urobil chybu. Marc Marquez a Jorge Martin obsadili druhé a tretie miesto. https://twitter.com/MotoGP/status/1771558847649288391 Francesco Bagnaia skončil štvrtý. Aktuálny majster sveta viedol väčšinu pretekov, no na začiatku ôsmeho kola spravil chybu pri brzdení v prvej zákrute. Piaty bol Jack Miller pred Eneom Bastianinim, ktorému sa nepodarilo využiť najlepšiu východiskovú pozíciu. Pedro Acosta prešiel cieľom ako siedmy pred Aleixom Espargarom. Posledný bod obsadil Fabio Quartararo s deviatym miestom. Prvú desiatku doplnil Raul Fernandez. Marco Bezzecchi skončil jedenásty
Vinales penalizovaný, Bagnaia štartuje do pretekov z prvého miesta

Francesco Bagnaia odštartuje do rozhodujúcich pretekov tohtoročného šampionátu vo Valencii z najlepšej východiskovej pozície, ktorú v kvalifikácii vyhral Španiel Maverick Vinales. Jazdec Aprilie však v ranných rozcvičkách ignoroval čierno-oranžovú vlajku a pokračoval na trati napriek zjavným technickým problémom na motorke, za čo ho športoví komisári penalizovali stratou troch štartových miest. Vinales tak odštartuje do pretekov zo štvrtého miesta pred Bradom Binderom a Jorgem Martinom a o jedno miesto si pripísali Johann Zarco a Jack Miller, ktorí štartujú do pretekov z prvého radu. https://twitter.com/MotoGP/status/1728712809033134266