Značka: Mugello

Bagnaia oslavoval na domácej pôde, Ducati obsadila prvé 4 miesta

Správy MotoGP
Francesco Bagnaia vyhral preteky MotoGP na Veľkú cenu Talianska v Mugelle a pred domácimi fanúšikmi si zvýšil náskok v klasifikácii majstrovstiev sveta 2023. Veľký úspech slávila Ducati aj na domácej pôde, keď jej jazdci obsadili prvé štyri miesta závod. Na stupňoch víťazov skončili aj Jorge Martin a Johann Zarco. Luca Marini a Brad Binder skončili v prvej päťke.

Francesco Bagnaia bol viditeľne nahnevaný na Marca Marqueza, že údajne narušil jeho kolo počas kvalifikácie MotoGP na Veľkú cenu Talianska v Mugelle. Talian na Ducati si napriek incidentu vybojoval najlepšiu východiskovú pozíciu, no Marquez predsa len odštartuje dnešné preteky v šprinte a nedeľňajšie preteky na Veľkú cenu Talianska hneď vedľa neho. Preteky v šprinte začínajú o 15:1667465646408359938 nášho času. https://twitter.com/MotoGP/status/XNUMX
Bagnaia najrýchlejší v kvalifikácii v Mugelle, prvý rad pre oboch Marquez

Francesco Bagnaia odštartuje do dnešných šprintérskych pretekov a nedeľňajšej Veľkej ceny Talianska v Mugelle z najlepšej východiskovej pozície po vytvorení nového rekordu na kolo v kvalifikácii. Talianovi sa ako prvému v histórii podarilo zabehnúť kolo pod minútu a 45 sekúnd. https://twitter.com/MotoGP/status/1667467469781450754 Jazdec Ducati sa bude musieť brániť pred dvoma Marquezmi pri vjazde do prvej zákruty. Marc Marquez odštartuje do pretekov z druhého miesta, kým jeho mladší brat Alex z tretieho miesta. Jack Miller, Jorge Martin a Marco Bezzecchi budú v druhom štartovom rade.
Bastianini sa pripravuje na svoj comeback v Mugelle

Enea Bastianini sa stále zotavuje zo zranenia lopatky, ktoré utrpel pri páde v šprintérskych pretekoch v Portimao, keď ho pri pokuse o predbehnutie zrazil Luca Marini. Očakáva sa, že Talian, ktorý v tejto sezóne vynechal všetky preteky, sa vráti do karavanu v rodnom Mugelle. https://twitter.com/Bestia23/status/1661022027732635656?t=c5MiTNbn6_Q2sJLFXmPy8Q&s=19 Práve na tejto pretekárskej dráhe dnes absolvoval niekoľko kôl na motocykli triedy Ducati Superbike, aby si otestoval svoju kondíciu. https://twitter.com/ducaticorse/status/1661023073385193481?t=ASj1QYZFFApdv2ILObbKCA&s=19
Furious Rins: Nakagami je nebezpečný pretekár

Alex Rins opísal Takaakiho Nakagamiho ako mimoriadne nebezpečného jazdca po pretekoch v Mugelle po tom, čo Španiel havaroval a po kolízii s ním odstúpil. Rins a Nakagami bojovali o dvanáste miesto v úvodných kolách po tom, čo sa Španiel rýchlo prepracoval z dvadsiateho prvého. V siedmom kole sa obaja jazdci zrazili po tom, čo sa Rins pokúsil predbehnúť v jedenástej zákrute. Práve posledne menovaný prišiel skrátka, pádom predčasne ukončil druhé preteky v rade. Nakagami to zobral bez penalizácie. Ďalej ho nahnevali pretekári, ktorí Nakagamiho za incident nepotrestali. "Čo si myslím o Takim? Naozaj nechápem, čo urobil," zúril po pretekoch pretekár Suzuki. „Pozrel som si video, kde je jasne vidieť, že áno
Dovizioso: Ak nebudem konkurencieschopný, opustím MotoGP

Bude Andrea Dovizioso spolu s Apriliou súčasťou projektu nového tímu RNF? Odpoveď momentálne nepoznáme, no čoraz viac sa zdá, že to tak nebude. Bývalý víťaz pretekov v Mugelle skončil v nedeľu dvadsiaty so stratou 30 sekúnd za víťazom Bagnaiom. Už piatykrát v tomto roku zostal bez bodov, tentoraz bol opäť najhorší spomedzi pretekárov Yamahy. "Naozaj som chcel dobré preteky v Mugelle, aby som si ich užil. To sa však nestalo." "Ako jediný jazdec Yamahy som nešiel po tvrdej prednej pneumatike. Možno to bola chyba, pretože som nemal správnu rýchlosť v zákrutách od samého začiatku pretekov. Bolo to veľmi zlé." V nadchádzajúcej sezóne bude tím RNF využívať motocykel tímu Aprilia. Motocykel, ktorý Dovizioso používal minulý rok pred prestupom
Quartararo označil preteky v Mugelle za najlepšie vo svojej kariére

Fabio Quartararo napriek druhému miestu označil preteky v Mugelle za najlepšie v kariére. Dokonca sa domnieva, že v nedeľňajších pretekoch bol rýchlejší ako víťaz Bagnaja, no pre nedostatok konečnej rýchlosti sa mu nepodarilo priblížiť sa k nemu natoľko, aby mohol manéver vykonať. Napriek tomu, že mal počas víkendu nemalé problémy s rýchlosťou, dokázal v náročných kvalifikačných podmienkach dosiahnuť šieste miesto. V pretekoch sa mu aj napriek výraznému nedostatku konečnej rýchlosti podarilo dostať na druhé miesto na kilometrovej rovinke štart – cieľ. Hoci tu vlani vyhral, ​​nedeľné preteky označil za najlepšie v kariére. "Myslím si, že to boli moje najlepšie preteky. Samozrejme, že by som chcel vyhrať, ale vzhľadom na nedostatok sebavedomia a boj, ktorý som predviedol, je to výnimočné," povedal po pretekoch
Bagnaia suverénne k víťazstvu v Mugelle

Francesco Bagnaia je víťazom ôsmych pretekov sezóny. Na pódiu sa k nemu pridali Fabio Quartararo a Aleix Espargaro. Štvrtý bol tentoraz Johann Zarco pred pretekármi VR46 Marcom Bezzecchim a Lucom Marinim. Brad Binder bol siedmy pred Takaakim Nakagamim a tímovým kolegom Miguelom Oliveirom. Marc Marquez dokončil svoje posledné preteky pred operáciou na desiatom mieste. Fabio Di Giannantonio nemal rytmus bojovať s najlepšími a skončil na jedenástom mieste, tesne pred Maverickom Vinalesom. Jorge Martin, ktorý počas pretekov dosiahol novú maximálnu rýchlosť v triede MotoGP (363,6 km/h), skončil trinásty. https://twitter.com/MotoGP/status/1530893434059620352 Preteky odštartovali najlepšie jazdci tímu VR46 - Luca Marini a Marco Bezzecchi, k
Fabio Di Giannantonio si v Mugelle vybojoval pole position

Jazdec tímu Gresini Fabio Di Giannantonio získal pole position v triede MotoGP v Mugelle. Talian sa na štart pretekov postaví ako prvý v súprave piatich jazdcov Ducati, po tom, čo do prvej štartovacej rady nastúpili aj Marco Bezzecchi a Luca Marini, pričom v prvej päťke skončili kvalifikáciu aj Johann Zarco a Francesco Bagnaia. https://twitter.com/MotoGP/status/1530535538779889664 Q1 okorenil dážď, Marquez a Di Giannantonio postúpili do Q2 Prvá časť kvalifikácie v Mugelle začala na čiastočne mokrej trati, na ktorej pretekári štartovali s pneumatikami do dažďa. https://twitter.com/MotoGP/status/1530522501624864769 Po prvých opatrných rýchlych kolách boli najrýchlejší Miguel Oliveira a Jack Miller a so 7 minútami do konca sa vedenia ujal Brad Binder, ktorý čas
Bagnaia najrýchlejší na treťom tréningu

Francesco Bagnaia bol napriek havárii najrýchlejším jazdcom tretieho voľného tréningu v Mugelle a Ducati obsadila šesť z prvých siedmich miest. Druhý skončil Aleix Espargaro (Aprilia) pred šesticou Ducatis, Luca Marini a Johann Zarco, štvrtý bol Marco Bezzecchi pred Eneom Bastianinim a Jorgem Martinom. Pol Espargaro, opäť najrýchlejší pretekár Hondy, bol ôsmy, pred Japoncom Takkakim Nakagamim na Honde tímu LCR, kým aktuálny majster sveta Fabio Quartararo bol desiaty. Francúzovi s Yamahou sa podarilo uloviť garantované miesto v druhej časti kvalifikácie len o 0.028 s. Veľmi zlý tréning mal Španiel Marco Marquez, ktorý zajazdil iba 21. čas v tréningu. Racer ManufacturerTimeDifference1 Francesco BagnaiaDucati1'45.393 2 Aleix