Značka: Paul ricard

Mercedes vo Francúzsku s novinkami o pretekárskom aute

Na GP Francúzska ráta tím Mercedes s najväčšími šancami na tohtoročné víťazstvo, a preto na okruh Paula Ricarda priviezol balík noviniek pre pretekárske auto W13. Svoje pretekárske autá aktualizovali aj iné tímy, no u Mercedesu sme už dnes mohli vidieť nové predné krídlo, na ktorom nás ako prvé upútajú väčšie prívody vzduchu chladiaceho pretekára. https://twitter.com/AlbertFabrega/status/1550068254189707266 Dôležité to bude počas konca týždňa, keď meteorológovia predpovedajú vlnu horúčav, no samozrejme ďalších noviniek sa zrejme dočkáme pri voľnom tréningu. Napríklad španielsky novinár Albert Fabrega zverejnil niekoľko fotografií zadných krídel, ktoré boli opäť prispôsobené pretekárskej dráhe, kde pretekárske autá dosahujú vysoké rýchlosti. https://twitter.com/AlbertFabrega/sta
Valentino Rossi na okruhu Paul Ricard k výsledku svojej kariéry

Motorizmus
Valentino Rossi včera skončil piaty v šesťhodinových vytrvalostných pretekoch GT World Challenge Europe s tímom WRT. Na okruhu Paul Ricard v sobotu večer dosiahol svoj najlepší výsledok vo svojej novej pretekárskej kariére na štyroch kolesách. Pripomeňme, že sú to len jeho štvrté preteky. Rossi, ktorý tiež štartoval v pretekoch, sa v úvodnej sekcii prebojoval na desiate miesto, kým auto odovzdal tímovým kolegom Fredovi Vervischovi a Nicovi Mullerovi. Následne sa im podarilo postúpiť na piate miesto. "Bolo to veľmi náročné, pretože som bol na trati dlho a úprimne som si cítil krk," povedal Rossi po pretekoch. "Dokonca som to dotiahol až na siedme miesto, no najlepší boli trochu príliš rýchli. V závere som mal aj nejaké problémy s pneumatikami." GT World Challenge Championship Racers &
Preteky vo Francúzsku zrušené

Organizátori pretekov vo Francúzsku dnes oznámili, že tohtoročné preteky sú zrušené z dôvodu pandémie vírusu Corona. Po mníchovskom teste sú to už druhé zrušené preteky. Podľa pôvodného plánu mali pretekári Formuly 1 súťažiť na dostihovej dráhe Paula Ricarda už koncom júna, no francúzske úrady zrušili všetky veľké podujatia a výjazdy minimálne do polovice júla. Generálny manažér pretekov Eric Boullier verejnosti povedal: "Vzhľadom na situáciu súvisiacu so šírením vírusu COVID-19 sme sa rozhodli, že tohtoročné preteky sú nemožné. Zdravie divákov, partnerov a všetkých účastníkov v športe je hlavnou prioritou. Sústredíme sa na budúci rok, keď chceme pre divákov pripraviť mimoriadnu udalosť.“ Rozhodnutie podporil aj hlavný muž Formuly 1 Chase Care
Hamilton sa kvalifikoval vo Francúzsku

Lewis Hamilton zajazdil v kvalifikácii na okruhu Paul Ricard čas 1:28.319. Po jeho boku odštartuje do pretekov tímový kolega Valtteri Bottas. Druhý štartový rad obsadili Charles Leclerc a Max Versatppen. Trochu nečakane obsadil piate a šieste miesto Lando Norris z McLarenu pred Carlosom Sainzom. Sklamaný bol Sebastian Vettel, ktorý do zajtrajších pretekov odštartuje až zo siedmeho miesta. Vedľa neho skončil Daniel Ricciardo, desiatku doplnili Pierre Gasly a Antonio Giovinazzi. V prvej časti podľa očakávania vypadli obaja pretekári Williamsu, Russell pred Kubicom. Okrem nich aj Romain Grosjean, Lance Stroll a Daniil Kvjat, ktorí pre penalizáciu štartujú úplne od začiatku. Druhá časť sa stala osudnou Alexandrovi Albonovi, Kimimu Räikkönenovi, Sergiovi Pérezovi a Kevinovi Magovi
Mercedes je zároveň druhý najrýchlejší

Valtteri Bottas bol na čele druhého voľného tréningu s Paulom Ricardom s časom 1:30.937. Lewis Hamilton, najrýchlejší z prvého tréningu, zaostal na druhom mieste takmer o pol sekundy. Tretie a štvrté miesto obsadili pretekári Ferrari, tentoraz opäť Leclerc pred Sebastianom Vettelom. Obaja pretekári McLarenu pokračujú v dobrej forme, tentoraz obsadili piate a siedme miesto. Lando Norris bol posledný na piatom mieste, menej ako sekundu za lídrom. Medzi nimi skončil Max Verstappen. Prvú desiatku doplnili Pierre Gasly, Kimi Räikkonen a Kevin Magnussen. Hneď za nimi skončili Antonio Giovinazzi, Daniel Ricciardo a Alexander Albon.
Mercedes na čele prvého voľného tréningu

Lewis Hamilton bol na čele prvého voľného tréningu vo Francúzsku na okruhu Paul Ricard s časom 1:32.738. Brit skončil tesne pred tímovým kolegom Valtterim Bottasom. Tretí čas zajazdil Charles Leclerc, ktorý skončil sedem desatín pred Sebastianom Vettelom. Nemec je tentoraz piaty a medzi nich sa dostal aj Max Verstappen, ktorý bol tiež posledný v priebehu jednej sekundy. Vo Ferrari tentoraz testovali aktualizácie predného krídla. Prvú šestku doplnil Pierre Gasly. Najlepší zo zvyšných boli tentoraz pretekári McLarenu Norris pred Sainzom. Prvú desiatku doplnili Daniel Ricciardo a Alexander Albon. Nicholas Latifi tentoraz zaujal miesto Georga Russella za tím Williams. Zároveň predbehol Roberta Kubicu. Posledné miesto je z
Okruh vo Francúzsku prejde menšou zmenou

Dostihová dráha Paula Ricarda zažije tento rok menšie zmeny pri vjazde do boxovej uličky z dôvodu bezpečnostných opatrení. Už na minuloročnej Grand Prix upozorňovali tímy na úzku ľavotočivú zákrutu pri vjazde do boxovej uličky priamo pred garážou Mercedesu, ktorá by mohla predstavovať nebezpečenstvo pre mechanikov najmä v daždi. Riaditeľ pretekov Charlie Whiting preto vlani po prvom voľnom tréningu zakročil a znížil povolenú rýchlosť z 80 km/h na 60 km/h. Počas víkendu nebolo možné zmeniť samotný vchod. Teraz je potvrdené, že vjazd do boxovej uličky sa do tohtoročných pretekov mierne posunie a zmení. Nový vjazd tak bude umiestnený medzi štrnástou a pätnástou zákrutou. Takže medzi poslednými dvoma zákrutami. Oficiálne bude oznámená aj aktualizácia trate, o ktorej rozhodne medzinárodná motoristická asociácia FIA
Hamilton bude testovať pneumatiky na budúcu sezónu

Lewis Hamilton využije tento týždeň príležitosť a zúčastní sa testovania pneumatík pre budúcu sezónu. Brit sa vyhol najnovším testom pneumatík, ako dôvod uviedol chorobu alebo zranenie. Naopak, jeho súper o titul Sebastian Vettel sa ukázal na každom teste a niektorí veria, že Nemec získal za volantom, keď už nič iné, kilometre navyše, ktoré sú pre pretekára tým najlepším tréningom. Zozbierané dáta sú dostupné všetkým tímom, preto by nemalo byť možné získať konkurenčnú výhodu. Hamilton bol doteraz presvedčený, že mu takéto testovanie nič neprináša, a tak väčšinou radšej trávi voľný čas inde. Minulý mesiac George Russel testoval Mercedes na Hungaroringu dva dni a Valtteri Bottas tiež jeden deň pneumatiky. Tentokrát
Formula 1 sa vracia do Francúzska po 10 rokoch

Francúzsky L'equipe uvádza, že Francúzsko sa vracia po desaťročnej absencii v kalendári pretekov Formuly 2018. GP Francúzska bude v kalendári pretekov v sezóne 2018 a zmluva, ktorú podpísali, je platná na päť sezón. Preteky naposledy hostilo francúzske Magny Cours, no teraz sa Veľká cena bude konať na super modernom okruhu Paula Ricarda niekedy koncom augusta XNUMX. Okruh doteraz slúžil najmä na testovanie a nachádza sa na ňom aj systém umelého zavlažovania trate. Novinka bude oficiálne potvrdená v pondelok na tlačovej konferencii.
Mercedes testoval širšie pneumatiky

V utorok dostal Mercedes prvú šancu otestovať budúce širšie pneumatiky, ktoré sa budú používať od budúcej sezóny. Tím začal prvý deň z troch dní testovania, ktoré je súčasťou vývojového programu na rok 2017. Za volant víťazného auta minulej sezóny, ktorý bol vyladený na novú úroveň, sedel jazdec Manor a vývojový jazdec Mercedes-Benz Pascal Wehrlein , na okruhu Paul Ricard vo Francúzsku.podtlak. Strieborné šípy sa tak stali tretím tímom v karavane Formuly 1, ktorý testoval nové, o dvadsaťpäť percent širšie pneumatiky. S Pirelli už testovali Red Bull v talianskom Mugelle a Ferrari v talianskom Fiorane.