Značka: amzs

Nebojácni pretekári Neli Štrajhar a Taja Petkovšek Škrlj idú po stopách Katji Pivk

Iné športy
Kým päťnásobná majsterka republiky Katja Pivk zo Žirova, ktorá v posledných rokoch vyhrala v kartingu prakticky všetko, čo sa dalo vyhrať, sa s motokárovými dráhami aspoň dočasne rozlúčila, zástupkyne nežného pohlavia už majú dve nové želiezka v oheň, nádejný pretekár Neli Štrahjar a Tajo Petkovšek Škrlj. Potom, čo ju otec Boštjan inšpiroval k motokáram, Taja Petkovšek Škrlj odštartovala v roku 2015 svoju športovú kariéru s pomocou Domna a Francija Jerančičových, od ktorých si kúpila aj svoju prvú motokáru Lotus Micro Max. O dve sezóny neskôr sa otestovala v triede Rotax Mini max, kde obsadila tretie miesto a tretia bola aj v zahraničnom Sportstil Cupe. Taja Petkovšek Škrlj bude tento rok súťažiť v triede DD2. Nasledovala krátka prestávka v zápasoch, keďže minulú sezónu bol v kategórii S
Gajserovi chýba po pretekoch vo Švajčiarsku k titulu už len jeden bod

motocross
Tim Gajser dokončil preteky vo Švajčiarsku na druhom mieste po havárii v prvej jazde. Gajser síce ukázal výbornú formu už v kvalifikácii, keď bol len pomalší ako Talian Antonio Cairoli, no dnes mal v prvých pretekoch nemalé problémy. Krátko po štarte pretekov havaroval a skĺzol na 28. miesto, no podarilo sa mu skončiť na deviatom mieste. Podobne ako v Belgicku sa mu v druhých pretekoch darilo oveľa lepšie. Po niekoľkých kolách sa mu podarilo predbehnúť vtedajšieho lídra Cairoliho, inak víťaza prvej jazdy, a do konca pretekov si už náskok z rúk nepustil. Prvým a druhým miestom slávil Cairoli celkové víťazstvo so 41 bodmi, Gajser ich nazbieral 37. O dva menej dokázal nazbierať Francúz Romain Fevbre. Gajser stále vedie bodovanie svetového šampionátu so ziskom 644 bodov, teda 99 bodov
Pneumatiky Aeolus testované v Slovinsku

Iné športy
Viac ako 150 hostí – importérov, predajcov a zástupcov médií z Grécka, Litvy, Slovenska, Estónska, Chorvátska, Ruska, Bulharska, Rumunska, Poľska, Turecka, Rakúska a Slovinska – malo možnosť zúčastniť sa porovnávacieho testu pneumatík na ôsmich testoch lokalít počas minulého týždňa.vo Vranove. V rámci testov sa mohli na vlastné oči presvedčiť o výkone pneumatík Aeolus PrecisionACE2 v priamom porovnaní s produktmi štyroch známych európskych konkurentov. Odborníci a inštruktori Centra bezpečnej jazdy AMZS vo Vranskom pri príprave testov mysleli na prísne testy, ktorými musia pneumatiky prejsť, aby získali prestížny nemecký certifikát TÜV. Pneumatiky Aeolus obstáli vo všetkých testoch na výbornú, najmä na mokrej vozovke. Pretekársky výkon
MX Cup – Skvelý začiatok motokrosovej sezóny

Iné športy
Tohtoročná súťaž o pohár v motokrose AMZS odštartovala v ideálnych podmienkach na motokrosovej trati Škedenj. Na pestrej trati sa proti sebe postavilo až 115 pretekárov. Pohárová súťaž je primárne určená pre rekreačných motokrosových jazdcov, no napriek tomu sú preteky vždy plné atraktívnych súbojov, skokov a predbiehaní. Štarty predstavujú veľmi zvláštne čaro. Tradične v posledných rokoch štartuje zo štartovacej rampy najviac pretekárov v kategórii R3 a tradícia neobišla ani prvé preteky, keď sa 11 pretekárov postavilo do boja so svojimi súpermi a traťou, ktorá má až 27 skokov. . Ďalšími dvoma miestami si konečné víťazstvo zabezpečil Jan Švab pred Nikom Čekadom, ktorý zaznamenal šieste a prvé miesto, čo svedčí o výnimočnej konkurencii. Tretí bol nakoniec Tilen Tič s tretím a štvrtým miestom.