Značka: bahraingp

Ferrari znížilo náskok za Red Bullom na polovicu

Šéf tímu Ferrari Frederick Vasseur po pretekoch na Veľkú cenu Bahrajnu nie je úplne spokojný, upozornil však, že v Maranelle sa oproti minuloročným pretekom zmenšil odstup za víťazným Red Bullom na polovicu. Carlos Sainz prešiel v sobotu cieľom na treťom mieste, 25 sekúnd za Verstappenom, no vlani bol štvrtý, 48 sekúnd za pilotom Red Bullu. "Určite máme po pretekoch zmiešané pocity, pretože sme mohli získať najlepšiu východiskovú pozíciu a v pretekoch sme v porovnaní s minulým rokom znížili náskok za Red Bullom na polovicu," povedal Francúz. "Nevýhoda je, že je to stále málo a počas pretekárskeho víkendu sme mali opäť veľa problémov. Musíme opraviť problémy s brzdami, ktoré mal Charles, ale celkovo sme odviedli dobrú prácu. Aj na prístrojovej doske,
Mercedes: Kvôli problémom s brzdením sme strácali pol sekundy na kolo

Toto Wolff odhadol, že George Russell a Lewis Hamilton strácali v pretekoch na Veľkú cenu Bahrajnu pre nedostatočné chladenie motora pol sekundy na kolo a rovnaké problémy trápili aj tím Williams, ktorý súťaží aj s motormi Mercedes. Russell štartoval do pretekov z tretieho miesta a skončil piaty, kým Hamilton po kvalifikácii skončil siedmy. Russell predbehol Charlesa Leclerca na druhom mieste na začiatku pretekov a vyzeral, že bude nasledovať vedúceho Maxa Verstappena, ale tím pred pretekmi nesprávne odhadol potrebu chladenia a pohonná jednotka sa začala prehrievať. Hamilton, ale aj jazdec tímu Williams čelili rovnakým problémom. „Na testoch, aj na tréningoch vo štvrtok a piatok, bolo všetko v poriadku
Red Bull oslavoval dvojité víťazstvo na úvodných pretekoch sezóny v Bahrajne

Najvyššia štartovacia pozícia Maxa Verstappena v úvodných pretekoch sezóny 2024 v Bahrajne slávila dominantné víťazstvo v dominantnom štýle, akým vlani skončil. Tímový úspech tímu Red Bull Racing zavŕšil Sergio Perez, ktorý skončil 20 sekúnd za aktuálnym majstrom sveta a štyri sekundy pred Španielom Carlosom Sainzom na Ferrari. Štvrtý bol Sainzov tímový kolega Charles Leclerc a piaty jazdec Mercedesu George Russell. https://twitter.com/F1/status/1763966503274090817 Preteky prebehli bez prerušenia a všetkých 20 pretekárov dobehlo do cieľa. Lando Norris získal body aj v pretekoch o šieste miesto, Lewis Hamilton bol siedmy, Oscar Piastri ôsmy, Fernando Alonso deviaty a Lance Stroll získal posledný bod na desiatom mieste.
Mercedes na čele FP2: Hamilton takmer pol sekundy pred Verstappenom

Pretekári a tímy F1 majú za sebou druhý voľný tréning pred Veľkou cenou Bahrajnu. Najrýchlejší čas zajazdil Brit Lewis Hamilton pred tímovým kolegom Georgeom Russellom a Fernandom Alonsom (+0.286). Carlos Sainz z Ferrari bol štvrtý, Oscar Piastri piaty a najvyššie umiestnený pilot Red Bullu Max Verstappen, ktorý za Hamiltonovým časom zaostal o 0.477 s, zajazdil šiesty čas. Nemec Nico Hulkenberg (Haas) bol siedmy, Lance Stroll ôsmy, Charles Leclerc (Ferrari) deviaty a Sergio Perez desiaty.
Dvojité víťazstvo Red Bullu v úvodných pretekoch F1 v Bahrajne, odstúpenie Leclerca a pódium Alonsa

Max Verstappen začal sezónu 2023 dominantným víťazstvom vo Veľkej cene Bahrajnu, do ktorej štartoval z najlepšej východiskovej pozície. Mexičan Sergio Perez zavŕšil úspech tímu Red Bull druhým miestom, zatiaľ čo Fernando Alonso z Astonu Martin sa dostal na pódium v ​​45. kole, vo svojich prvých pretekoch s tímom. Pre dvojnásobného majstra sveta je to prvé pódium od GP Kataru 2021. Ferrari na druhej strane začalo sezónu presne opačne ako minulý rok, pretože Monačan Charles Leclerc odstúpil z tretieho miesta po tom, čo jeho Ferrari dobehlo. bez výkonu, Carlos Sainz, ktorý do V 45. kole jazdil na treťom mieste, no nakoniec bol štvrtý. Španiel bol tvrdým orieškom pre Lewisa Hamiltona na Mercedese, ktorý skončil piaty. Kanaďan Lance Stroll bol šiesty pred Georgeom Russellom, Va
Russell mieri na pódium v ​​Bahrajne

Russell sa zameral na boj o pódium na otvorení sezóny v Bahrajne po tom, čo sa jeho tím Mercedes zotavil zo "šoku" v piatkových tréningoch a skončil šiesty na štartovom rošte. Brit bol pol sekundy za Maxom Verstappenom z Red Bullu, ktorý obsadil prvé miesto, Sergio Perez druhý a druhý Mercedes Lewisa Hamiltona bol siedmy. "Očakávali sme, že tu niekde budeme, ale po piatku sme neboli v najlepšej forme, takže zásluhy patria inžinierom, ktorí pracovali cez noc, a ľuďom v továrni za to, že našli oveľa vyššiu rýchlosť," povedal Russell. "Naše auto má dobrý rytmus v dlhých sériách kôl. Ak si udržíme výhodu opotrebovania pneumatík oproti Ferrari a Aston Martin, potom sa môžeme zamerať na n
Alonso: Pred ôsmimi mesiacmi bolo niečo také nemysliteľné

Fernando Alonso povedal, že výkon tímu Aston Martin v kvalifikácii v Bahrajne bol neuveriteľný a že pred ôsmimi mesiacmi si nikto niečo také nedokázal ani len predstaviť. Španiel, ktorý sa dnes zúčastní prvých pretekov s tímom Aston Martin, skončil kvalifikáciu na piatom mieste, jeho tímový kolega Lance Stroll, ktorý si pred 12 dňami zlomil obe zápästia, skončil ôsmy. "Je to len neuveriteľný úspech a neuveriteľné auto, ktoré teraz máme," povedal nadšený Alonso. "Toto je len začiatok tohto projektu, takže máme dobrý základ na rozvoj v nasledujúcich týždňoch a pretekoch. Štartovať v prvých pretekoch z piateho miesta je neuveriteľné. Užívame si každý moment, každý tréning. Zdá sa mi to až príliš dobre, ale kvalifikácia je za nami a stále patríme medzi najlepších
Leclerc ukončil kvalifikáciu predčasne, aby šetril pneumatiky na preteky

Charles Leclerc bol v Bahrajne veľmi blízko k najlepšej štartovacej pozícii, ale pilot Ferrari sa takticky rozhodol, že ďalší pokus už neuskutoční, čím si ušetril sadu pneumatík na preteky. Výsledkom bolo, že rodák z Monaka skĺzol z druhého miesta na tretie, keď ho predbehol druhý jazdec Red Bullu Sergio Perez, a hoci sa zdalo, že došlo k nejakému zlyhaniu auta, Ferrari oznámilo, že to bol taktický krok. . "Musíme byť realisti," povedal Leclerc po kvalifikácii, Red Bull a Aston Martin budú v pretekoch očividne veľmi rýchle, takže si myslím, že sme urobili správnu vec, keď sme boli pripravení stratiť jedno alebo dve miesta na štarte, ale začať. preteky na nových pneumatikách. Som si istý, že sme sa rozhodli správne, ale či je to pravda, uvidíme zajtra.“ Rodák z Monaka povedal, že tím z Mar