Značka: bakugp

Leclerc získal najlepšiu východiskovú pozíciu pre GP Azerbajdžanu 2023

Charles Leclerc získal najlepšiu štartovaciu pozíciu pre Veľkú cenu Azerbajdžanu 2023, svoju tretiu v rade na okruhu v Baku. Max Verstappen bol druhý a Sergio Perez tretí v ďalšom Red Bulle. Carlos Sainz bol štvrtý, Lewis Hamilton piaty, Fernando Alonso šiesty, Lando Norris siedmy, Yuki Tsunoda ôsmy, Lance Stroll deviaty a Oscar Piastri desiaty. https://twitter.com/F1/status/1651956649429483520 Kvalifikácia bola označená červenou vlajkou 10 minút pred koncom prvej etapy, keď nováčik Nyck de Vries narazil do ochranných pneumatík v tretej zákrute a potom opäť o niečo viac ako dve minúty neskôr, keď Pierre Gasly na tom istom mieste narazil do plota. Na konci prvej časti vypadli Guanyu Zhou, Nico Hulkenberg, Kevin Magnussen, Pierre Gasly, Nyck de Vries. V druhom bol George vyradený
Verstappen najrýchlejší v jedinom tréningu F1 v Baku

Úradujúci majster sveta Max Verstappen bol najrýchlejší v jedinom voľnom tréningu, ktorý budú mať piloti a tímy F1 v Baku tento víkend. Harmonogram Veľkej ceny Azerbajdžanu sa značne zmenil, keďže dnes o 15:0.037 namiesto druhého tréningu uvidíme kvalifikácie, ktoré určia štartovný rad do nedeľňajších pretekov. Pilot Ferrari Charles Leclerc zajazdil druhý tréningový čas o XNUMX sekundy pred Sergiom Pérezom a Carlosom Sainzom na inom Ferrari. Pretekár McLarenu Lando Norris zajazdil piaty čas, kým Nyck de Vries, Lance Stroll, Fernando Alonso, Alex Albon a Zhou Guanyu dokončili tréning v prvej desiatke. Pretekári Mercedesu boli jedenásty (Lewis Hamilton) a sedemnásty George Russell.
F1: Program GP Azerbajdžanu 2023

Prvý šprintérsky víkend F1 tejto sezóny je za nami. Pretekári budú v Baku súťažiť podľa upraveného formátu, ktorý zahŕňa iba jeden voľný tréning, dve kvalifikácie a dve jazdy. Program VC Azerbajdžanu 2023: piatok 28. apríla Voľný tréning 11:30 - 12:30 Kvalifikácia 15:00 - 16:00 Sobota 29. apríla Rozstrel v šprinte - 10:30 Šprint - 15:30 Nedeľa 30. apríla Preteky na VC Azerbajdžanu - 13:00 XNUMX
Leclerc odštartuje do pretekov F1 v Baku z prvého miesta

Charles Leclerc si vybojoval najlepšiu východiskovú pozíciu pre Veľkú cenu Azerbajdžanu, na ktorú odštartuje tesne pred dvojicou Red Bull Sergio Perez a Max Verstappen. Pre pilota Monaka Ferrari je to už štvrtá pole position v rade v tejto sezóne a pätnásta vo Formule 1. Druhý pilot Ferrari Carlos Sainz štartuje do pretekov zo štvrtého miesta a v kvalifikácii bol tentoraz úspešnejší aj George Russell ako jeho tímový kolega Lewis Hamilton and will štartoval do pretekov z piateho miesta, medzi pretekármi Mercedesu bol Francúz Pierre Gasly, pričom v prvej desiatke štartovali do pretekov aj Juki Tsunoda, Sebastian Vettel a Fernando Alonso. https://twitter.com/F1/status/1535652691552116736
Perez mal aj posledný voľný tréning v uliciach Baku

Sergio Perez zajazdil najrýchlejší čas v záverečnom voľnom tréningu pred kvalifikáciou na Veľkú cenu Azerbajdžanu. Red Bull Mexican bol o 0.070 sekundy rýchlejší ako Charles Leclerc z Ferrari na druhom mieste, pričom jeho tímový kolega Max Verstappen bol tretí po tom, čo nedokázal zlepšiť svoj čas pre premávku v poslednom rýchlom kole.