Značka: bradový spojivo

Binder: Sme blízko, ale ešte sme nedokázali, že dokážeme poraziť Ducati

Správy MotoGP
Brad Binder bol počas otváracieho víkendu novej sezóny MotoGP opäť výnimočný. Juhoafričan dokončil sobotňajšie preteky v šprinte a nedeľňajšie hlavné preteky ako najlepší z jazdcov, ktorí nesedia na motocykli Ducati. Víťazstvo mu uniklo v oboch prípadoch, keďže v sobotu musel priznať prevahu Martinovi a v nedeľu Bagnaiji. "V šprinte som v úvode agresívnou jazdou dosť opotreboval zadnú pneumatiku. V nedeľu som bol preto múdrejší, pretože preteky sú dvakrát dlhšie." V posledných dvoch sezónach, keď sledujeme dominanciu Ducati, sú tímy KTM a Aprilia jediné, ktoré im dokážu konkurovať. Práve Binder často mätie pretekárov Ducati v boji o popredné priečky. Na základe toho, čo videl minulý víkend, je presvedčený, že KTM nedokázala počas zimy zmazať medzeru za Ducom
Jorge Martin vyhral thajské šprintérske preteky MotoGP, Bagnaia až siedmy

Jorge Martin úspešne pretavil najlepšiu východiskovú pozíciu v šprintérskych pretekoch MotoGP na dôležité víťazstvo, ktorým zobral veľkú časť náskoku Francesca Bagnaiu, ktorý preteky dokončil až na siedmom mieste. Rozdiel medzi oboma rivalmi o titul je už len 18 bodov. https://twitter.com/MotoGP/status/1718181749862043948 Brad Binder a Luca Marini obsadili v pretekoch druhé a tretie miesto. Štvrtý bol Marc Marquez, ktorý v poslednom kole zaútočil a dokonale predbehol Aleixa Espargara. Marco Bezzecchi bol piaty a do prvej desiatky sa dostali aj Alex Marquez, Johann Zarco a Jack Miller. Pre Martina je to už piate víťazstvo v šprinte za sebou a celkovo siedme víťazstvo v tejto sezóne.
Marini navrhuje nový spôsob potrestania pretekárov

Luca Marini navrhuje, aby jazdci MotoGP boli potrestaní podľa futbalového systému žltými a červenými kartami. Talian vyštartoval do dnešných pretekov z najlepšej východiskovej pozície, no potom skončil predčasne, keď do neho narazil Brad Binder. Za incident dostal trest na dlhé kolo a potom sa zrazil s Miguelom Oliveirom a vyslúžil si rovnaký trest. Napriek tomu sa Binderovi podarilo dokončiť preteky na šiestom mieste. To Mariniho trochu nahnevalo. "Neviem, či sa niečo podobné ešte niekedy stalo. Myslím si, že druhý trest by mohol byť prísnejší. Mohli by zaviesť podobný systém, aký majú vo futbale so žltými a červenými kartami." "Chceme viac bezpečnosti a spravodlivých trestov pre pretekárov. Myslím si, že toto bude hlavná téma na najbližšom stretnutí." Marini po páde zdvihla motorku a n
Binder a KTM rozširujú spoluprácu

Brad Binder predĺžil svoju zmluvu s tímom KTM a stal sa prvým pretekárom v elitnej triede, ktorému bude garantované miesto aj po roku 2024. https://twitter.com/KTM_Racing/status/1692793269074202921?t=qa9TFrfAtfQ5SWHCOLUG19 Nový africký kontrakt s Austrianom je tím, ktorého je členom od svojho debutu v triede MotoGP v roku 2020, záväzný do konca sezóny 2026. Pri oznámení novinky povedal: „Chcel by som poďakovať všetkým v tíme KTM za dôveru ukázali. Som veľmi rád, že môžem byť aj naďalej súčasťou tohto tímu. Rok 2015, keď som vstúpil do KTM v Moto 3, sa mi už zdá veľmi ďaleko. Je za nami mimoriadna cesta plná úspechov a krásnych spomienok. Ale ja Som si istý, že v budúcnosti ich bude oveľa viac. Sme čoraz bližšie k cieľu, ktorý chceme dosiahnuť.“
Brad Binder: Ako by som mohol znova urobiť tú istú chybu?

Juhoafričan Brad Binder počas pretekárskeho víkendu v holandskom Assne dvakrát vynechal pódium pre jazdu mimo trať v poslednom kole. Jazdec KTM nabehol na zelenú časť trate za obrubník v 8. zákrute sobotňajšieho šprintu a hoci išlo o pár milimetrov, zostal bez pódia a skončil na štvrtom mieste. Krutý osud ale postihol aj Bindera v nedeľňajších pretekoch. "Dnes sme boli dobrí, až do posledného kola," povedal po pretekoch. "Je mi to nesmierne ľúto, je mi to veľmi ľúto za tím, pretože som ich stál dve pódiá. Svoju prácu odviedli mimoriadne dobre a mrzí ma, že som urobil takéto chyby." Binder povedal, že ani nevedel, že sa v oboch prípadoch dotkol zelenej. „Po tom, čo prešli cieľom, ja
Espargaro: Videl som chybu Bindera, takže som v cieli nezaútočil

Aleix Espargaro vedel, že Brad Binder prebehol cez zelenú plochu, ktorá označuje hranice okruhu, a tak sa Juhoafričana v poslednej časti posledného kola ani nesnažil predbehnúť. Španiel aj napriek poškodeniu motocykla na štarte pretekov patril dnes k najrýchlejším pretekárom na trati. Najprv jazdil dosť osamelé preteky, no potom sa mu podarilo priblížiť k vedúcej skupine. V poslednej časti bojoval s Bradom Binderom a Jorgem Martinom o posledné miesto na stupni víťazov. Minulý rok Espargaro na tomto mieste zaujal tým, že predbehol Jacka Millera a Brada Bindera v poslednej šikane posledného kola o štvrté miesto. Tento rok však takýto manéver na tretie miesto nebol potrebný, keďže komisári po skončení pretekov udelili Bradovi Binderovi pokutu. V ôsmej zákrute posledného kola prebehol cez zelenú plochu a z tretieho
Tímoví kolegovia Marc Marquez a Pedro Acosta v KTM a Husqvarne?

V paddocku MotoGP sa zvesti o prestupe Marca Marqueza do KTM čoraz hlasnejšie a do rovnice teraz vstúpil aj talentovaný Pedro Acosta. V KTM sú zatiaľ spokojní so súčasnou zostavou Jack Miller a Brad Binder v továrenskom tíme a nesklamal ich ani nováčik Augusto Fernandez, ktorý preteká za ich polotovárenský tím GasGas či Tech3. Otáznejšia je situácia s Fernandezovým tímovým kolegom Polom Espargarom, ktorý sa stále nezotavil zo zranení, ktoré utrpel pri vážnej nehode počas tréningu MotoGP na Veľkú cenu Portugalska. Španiel tvrdí, že je odhodlaný vrátiť sa a tím je nateraz pripravený čakať na jeho návrat, no v prípade, že to bude nevyhnutné, na jeho miesto by mohol nastúpiť Acosta, ktorého KTM hniezdo MotoGP nemá, požiada.
Martin víťaz šprintérskych pretekov MotoGP v Le Mans

Jorge Martin je víťazom šprintérskych pretekov MotoGP vo Francúzsku, kým Juhoafričan Brad Binder bol druhý. V strednej časti pretekov sme videli tesný súboj medzi Marcom Marquezom a Francescom Bagnaiom o tretie miesto. V záverečných kolách bol úspešnejší jazdec Ducati, ktorý obsadil tretie miesto a zvýšil si náskok na body do šampionátu, zatiaľ čo Marquez stratil miesto pred Lucom Marinim o tri kolá do konca a nakoniec sa musel uspokojiť s piatym miestom. https://twitter.com/MotoGP/status/1657375726083928064 Smola sa naďalej drží domáceho jazdca Fabia Quartarara, ktorý havaroval a odstúpil so štyrmi kolami pred koncom, druhým Francúzom v pretekoch, kým Johann Zarco skončil šiesty. https://twitter.com/MotoGP/status/1657378353924513792
Bagnaia sa ujal vedenia v šampionáte MotoGP víťazstvom v Jereze

Po napínavých pretekoch v Jereze siahal po víťazstve Francesco Bagnaia, s ktorým sa aj napriek smole a odstúpeniu Marca Bezzecchiho ujal vedenia v klasifikácii šampionátu MotoGP 2023. časť pretekov, ktorú po prvej zastavila červená vlajka kolo. https://twitter.com/MotoGP/status/1652675059742392322 Jack Miller sa opäť dostal do vedenia z východiskovej pozície v prvej zákrute, rovnako ako Brad Binder v šprinte, medzitým Fabio Quartararo havaroval v prvej zákrute a následne sa zrazil s Miguelom Oliveira . Francúz sa nezranil a Oliveira previezla do zdravotného strediska sanitka. V prvom kole bol na zemi aj Marco Bezzecchi, no dokázal sa vrátiť na trať.
Miller: KTM má najlepšieho testovacieho jazdca v MotoGP

Jack Miller vymenoval Daniho Pedrosu za najlepšieho testovacieho jazdca v karavane MotoGP po tom, čo KTM oslávila víťazstvo a tretie miesto v šprintérskych pretekoch v Jereze vďaka Bradovi Binderovi a Millerovi, pričom Pedrosa tiež prispel bodmi, keď skončil na šiestom mieste počas pretekov. najrýchlejšie kolá. "Dani odviedol svoju prácu veľmi dobre," pochválil Miller Španiela. "Jeho skúsenosti s touto traťou a jeho údaje (z testovania) nám veľmi pomohli. Vzhľadom na to, že nejaký čas nepretekal, no dnes bol v pretekoch šiesty, povedal by som, že máme najlepšieho testovacieho jazdca v MotoGP." Dani a ja máme iné nastavenia, mám takmer o tridsať kíl viac ako on, takže všetko je trochu iné, elektronika je tiež iná, ale myslím si, že forma je výsledkom posledných pretekov.