Značka: dukáty

Správy MotoGP
Marc Marquez bol na trati COTA vždy považovaný za rýchleho pretekára a svojej povesti dostál aj v nedeľňajších pretekoch, keď sa po niekoľkých kolách a tesných súbojoch so svojimi súpermi dostal do vedenia. Osemnásobný majster sveta si na svoje prvé víťazstvo s Ducati, žiaľ, bude musieť ešte chvíľu počkať, keďže havaroval a odstúpil. https://twitter.com/MotoGP/status/1779592179997946113
Jorge Martin zajazdil najlepší čas 2. tréningu s novým rekordom na kolo

Jorge Martin vytvoril nový rekord na kolo v druhom voľnom tréningu na okruhu Circuit of the Americas a posunul sa do čela časovej tabuľky. Jazdec tímu Pramac bol takmer o pol sekundy rýchlejší ako predchádzajúci rekord Bagnaia z minulého roka. Druhý skončil Maverick Vinales, inak najrýchlejší pretekár v prvom tréningu, kým Marc Marquez zajazdil tretí čas pred Francescom Bagnaiom a Pedrom Acostom. Do druhej časti kvalifikácie sa kvalifikovali Aleix Espargaro, Frnaco Morbidelli, Enea Bastianini, Fabio Di Giannantonio a Marco Bezzecchi.
Riaditeľ Ducati sa „nezahryzne“ do novinárskej pasce

Riaditeľa Ducati Claudia Domenicaliho sa novinári pýtali, či vzhľadom na príchod Marca Marqueza je možné medzi pretekármi Ducati cítiť väčšie napätie. Talian si ale uvedomuje, že niektoré médiá chcú z príbehu okolo Marqueza vykrútiť kontroverzný príbeh, a tak sa nenechal chytiť do pasce a rozhodnúť o vine za kolíziu medzi Španielom a Francescom Bagnaiom v pretekoch. v Portimao. „Viem, že médiá sa ženú za istým príbehom, ale ja sa do týchto vôd nechcem dostať,“ povedal. "Ducati bola na prvom a druhom mieste, takže som šťastný. Všetci sme samozrejme sklamaní, keď sa stalo to, čo sa stalo Peccovi a Marcovi, ale toto je pretekanie. Obaja sú veľkí šampióni a nemôžem viniť ani jedného z nich." Videl som analýzy a záleží na tom, z koho pohľadu sa na to pozriete, každý mal svoj vlastný
Bagnaia je po nule zúrivý, ale priznáva, že išlo o pretekársky incident

Francesco Bagnaia bol pochopiteľne veľmi sklamaný, keď po havárii dokončil nedeľňajšie preteky bez bodov. Zároveň súhlasí s rozhodnutím pretekových komisárov, že kolízia s Marcom Marquezom bola pretekárskym incidentom. Spomínaní pretekári sa zrazili a spadli v závere pretekov, keď bojovali o piate miesto. "Pred pretekmi som bol veľmi sebavedomý, pretože už v rozcvičke som sa cítil veľmi dobre. Priľnavosť bola veľmi dobrá. Rozmýšľal som, že preteky zabehnem podobne ako v Katare. Tak agresívne na začiatku, aby som sa dostal do vedenia a potom ovládať súperov a pneumatiky." "Hneď na štarte som sa však trápil čoraz viac. Čakal som, že budem rýchlejší, no nedokázal som držať krok s jazdcami vpredu. Tak som sa rozhodol spomaliť, kontrolovať opotrebovanie pneumatík
Bastianov najrýchlejší jazdec v prvý deň v Portimão

Priamy vstup do druhej časti kvalifikácie MotoGP na Veľkú cenu Portugalska si najrýchlejším časom piatkového voľného tréningu zabezpečil Enea Bastianini, zatiaľ čo Marc Marquez sa aj napriek pádu kvalifikoval do Q2 tretím časom popoludňajšieho tréningu. V rannom prvom tréningu triedy MotoGP privítala pretekárov poriadne prašná trať Algarve. Prach, ktorý na trať priniesli silné dažde, dokonca prerušil tréning Moto3, no situácia sa mierne zlepšila, keď bol naplánovaný tréning Moto2. Pretekári elitnej triedy začali svoj 45-minútový tréning za uspokojivých podmienok, no časy na kolo boli stále o viac ako tri sekundy pomalšie ako vlani. Nakoniec sa na špici ocitol Marc Marquez, ktorý si po prestupe do tímu Gresini Ducati stále zvyká na Ducati.
Oficiálne: Fermin Aldeguer bude pretekať s Ducati v MotoGP v roku 2025

Ducati tiež oficiálne potvrdila, že Španiel Fermin Aldeguer za ňu bude pretekať v triede MotoGP v roku 2025 po podpise dvojročnej zmluvy. Hoci zatiaľ nie je oficiálne známe, za aký tím bude 18-ročný Španiel pretekať, povráva sa, že v tíme Pramac Ducati zaujme miesto krajana Jorgeho Martina. Zatiaľ to zostáva len fáma, s najväčšou pravdepodobnosťou preto, že spomínaný tím má s Ducati podpísanú zmluvu len do konca tejto sezóny a predĺženie spolupráce ešte nie je potvrdené.
Di Giannantonio po páde v Katare: Koľko stála oprava, radšej nepoviem

Fabio di Giannantonio ukončil šprintérske preteky v Katare haváriou, ktorá vážne poškodila jeho Ducati a Talian priznal, že tím Valentina Rossiho VR46 musel siahnuť hlboko do vrecka, aby pokazenú motorku opravil. Di Giannantonio vyhral vlaňajšiu GP Kataru, no tento rok si pretekársky víkend skomplikoval už v sobotu, keď si pre oba preteky vybojoval siedmu štartovú pozíciu. Veci nabrali rýchly spád, keď v treťom kole šprintérskych pretekov pri prenasledovaní Marca Marqueza ťažko spadol a ľahol si prakticky v strede trate, kde mal veľké šťastie, že ho všetci pretekári stihli predbehnúť. . „Mal som šťastie, že ma všetci videli,“ povedal. "Mocykel však išiel priamo do zvodidiel. Koľko stála oprava tímu, radšej nepoviem." Koniec koncov, sú to mechanici
Bastianini polospokojný: Taktika sa nevyplatila

Enea Bastianini ľutuje, že nedeľné preteky začal príliš opatrne a následne stratil kontakt s vedúcou skupinou. Bastainini mal povzbudivý štart do prvého pretekárskeho víkendu v Katare po treťom mieste v kvalifikácii, čím sa zlepšil tímový kolega Francesco Bagnaia. No ani v šprinte, ani v nedeľňajšom hlavnom preteku sa mu nepodarilo udržať si vysoké umiestnenie. Šprint dokončil na piatom mieste, no v nedeľu po veľkých problémoch s brzdením skončil na šiestom mieste. Po skončení víkendu ľutoval najmä svoj prístup v nedeľňajších pretekoch, do ktorých začal veľmi rezervovane, aby si šetril pneumatiky na poslednú časť. Tímový rival Bagnaia však zvolil presne opačnú taktiku. Na začiatku sa agresívnou jazdou prebojoval do vedenia a neskôr
Bagnaia: Mohol by som jazdiť ešte rýchlejšie

Francesco Bagnaia po víťazstve v pretekoch v Katare priznal, že mohol jazdiť aj rýchlejšie, no radšej sa sústredil na kontrolu náskoku. Aktuálny majster sveta viedol všetky kolá úvodných pretekov novej sezóny po tom, čo sa už po niekoľkých zákrutách dostal do vedenia, čo nehrozilo ani na chvíľu. Ako povedal po pretekoch, takýto plán mal už od začiatku. Získať malý náskok a potom sledovať opotrebovanie pneumatík. Na otázku, či to bol najlepší možný začiatok sezóny, odpovedal: "Určite. Dôležité bolo, že sme v úvodných kolách oproti sobote trochu zmenili stratégiu." V úvode som sa snažil byť o niečo agresívnejší, pretože som si bol vedomý toho, že ak sa dostanem do vedenia, vedenie si budem vedieť kontrolovať.“ „Preteky v šprinte boli na to dobrým liekom
Otváranie sezóny Bagnaji v Katare

Francesco Bagnaia je suverénnym víťazom prvých pretekov novej sezóny triedy MotoGP v Katare. Pre problémy Raula Fernandeza sa štartovalo s niekoľkominútovým oneskorením a následne sa skrátilo o jedno kolo. Úradujúci majster sveta sa ujal vedenia v úvodných kolách pretekov a jeho náskok potom už nikto neohrozil. Na pódiu sa k nemu pridali Brad Binder a Jorge Martin. https://twitter.com/MotoGP/status/1766885254046867537 Marc Marquez skončil štvrtý pred Eneom Bastianinim a Alexom Marquezom. Minuloročný víťaz Fabio Di Giannantonio bol siedmy. Aleix Espargaro nedokázal využiť výhodu druhého štartového miesta a po zlom štarte skončil na ôsmom mieste. Pedro Acosta je na svojom prvom mieste v triede MotoGP po dobrom štarte, o ktorý bol dokonca v boji