Značka: dukáty

Jorge Martin: Tento víkend som bol číslo 1

Správy MotoGP
Jorge Martin si je istý, že ziskom najlepšej východiskovej pozície v kvalifikáciách MotoGP, ako aj víťazstvom v šprinte a nedeľňajších pretekoch o GP Francúzska vyslal dostatočne jasný odkaz vedúcim mužom Ducati. Martin musel na začiatku pretekov odovzdať vedenie v pretekoch Bagnovi, no v záverečných kolách, keď sa k nim priblížil Marc Marquez, zrýchlil tempo a predbehol Taliana, ktorého potom na poslednom mieste predbehol Marquez. kolo. "Toto je štvrtýkrát, čo som vytvoril nový rekord na kolo a vyhral som obe preteky. Nie je to ľahké a musíte mať dobrú formu, takže som veľmi šťastný. Ani vo štvrtok som nečakal, že sa mi podarí dosiahnuť takýto Štart mi nevyšiel, ale jazda za Peccom bola skutočne vítaná, pretože som mohol študovať jeho jazdu a počítať kolá, aby som splnil kritériá.
Bezzecchi: Až do chyby som mal všetko pod kontrolou

Marcovi Bezzecchimu uniklo po chybe v desiatom kole šprintérskych pretekov v Le Mans solídne druhé miesto, ale tempo z pretekov potvrdilo, že tento víkend môže byť veľmi rýchly. Bezzecchi, víťaz minuloročnej Veľkej ceny Francúzska, bol prvých desať kôl pretekov v závese za vedúcim Jorgem Martinom, no keď Marc Marquez začal zmenšovať medzeru, jazdec VR46 urobil osudnú chybu. "Mal som dobrý pocit, všetko bolo pod kontrolou. Rytmus bol dobrý, takže som dobiehal Jorgeho. Ale keď som videl, ako sa ku mne blíži Maruqez, snažil som sa pred ním zvýšiť náskok. https://twitter. com/MotoGP V deviatej zákrute som spravil chybu a havaroval
Bagnaia odstúpil kvôli „šialenej“ Ducati

Francesco Bagnaia vysvetlil, že musel odstúpiť zo šprintérskych pretekov MotoGP v Le Mans, pretože jeho Ducati GP24 začala robiť „šialené veci“. Talian mal problémy na štarte, pretože sa zdalo, že sa jeho zariadenie na holeshot neaktivuje, čo spôsobilo, že sa prešmykol na pätnáste miesto, než mal dva takmer pády, kým v treťom kole zišiel z trate. Pre aktuálneho šampióna je to už tretí odchod z posledných šiestich pretekov. "Momentálne študujeme, čo sa stalo, takže sa pokúsime vyriešiť problémy do zajtra," povedal. "Verím, že hoci je to ťažko pochopiteľné, do zajtra sa nám všetko podarí vyriešiť. Dnes po kvalifikácii sme trochu zmenili nastavenia, aby bol motor menej "nebezpečný", ale nefungoval tak, ako som očakával. Robil bláznivé veci, takže som musel ísť do dôchodku
Jorge Martin je po páde najrýchlejší v kvalifikácii MotoGP v Le Mans, Bagnaia tiež na podlahe, Marquez mimo Q1

Španiel Jorge Martin získal najlepšiu východiskovú pozíciu pre dnešné šprintérske preteky a nedeľnú Veľkú cenu v kvalifikácii MotoGP v Le Mans, avšak v posledných minútach kvalifikácie havaroval a nedokázal zlepšiť svoje kolo. Len pár chvíľ po svojom páde sa na zemi ocitol aj Francesco Bagania, ktorý do pretekov odštartuje hneď vedľa Martina, z druhého miesta. Tretie miesto vybojoval Maverick Vinales, pričom v prvej päťke skončili aj Fabio Di Giannantonio a Marco Bezzecchi, ktorý ako jeden z mála pretekárov dokázal zlepšiť svoj čas. Marc Marquez po piatkovom páde štartoval už v Q1 časti kvalifikácie a aj tam vypadol po tom, čo jeho rýchle kolo bolo vymazané kvôli žltým vlajkám. Nováčik Pedro Acosta skončil na výbornom siedmom mieste pred Aleixom Espargom
Dall'Igna: Boli to jedny z najlepších pretekov, aké som videl

Generálny manažér Ducati Corse Gigi Dall'Igna opísal nedeľnú Veľkú cenu Španielska, kde úradujúci majster sveta MotoGP Pecco Bagnaia a Marc Marquez bojovali až do cieľa, za jedny z najlepších pretekov, aké v živote videl. "Neviem, či sa mi podarí dostať sa do Le Mans, pretože sa musím najskôr zotaviť," povedal žartom. "Sledovať preteky v televízii bolo úžasné. Boli to jedny z najlepších pretekov, alebo skôr najlepšie, aké som v živote videl a videl som ich naozaj veľa." Takmer všetci jazdci Ducati boli v Jereze vpredu a Dall'Igna nie je prekvapený, že aj minuloročné GP23 sú konkurencieschopné. "Ani nie, keďže viem, že sú si z hľadiska výkonu dosť podobné. GP24 je lepšia, ale aj GP23 funguje veľmi dobre, najmä tu v Jereze." Pretekári Ducati sú
Martin nechce zopakovať chybu z Jerezu

Jorge Martin nevie vysvetliť chybu, pri ktorej havaroval, keď viedol na svojich domácich pretekoch MotoGP v Jereze, ale hovorí, že musí pochopiť, čo sa stalo, aby sa to už neopakovalo. Španiel už v prvých dvoch kolách pretekov predstihol vtedajšieho lídra Marca Marqueza a rivala o titul Francesca Bagnaia a v jedenástom kole si vytvoril takmer sekundový náskok a následne spadol. pri brzdení v šiestej zákrute, zaznamenávajúc prvé odstúpenie v tomto roku. "Bola to šialená nehoda," povedal. "Pozriem sa na to, čo sa stalo, pretože som jazdil presne rovnakou rýchlosťou a brzdil som presne v rovnakom bode ako v predchádzajúcich kolách, takže je to trochu zvláštne a musíme pochopiť detaily." https://twitter.com/MotoGP/status/1784558673139745009 Martin pri odchode do dôchodku stratil na víťaza 25 bodov
Bagnaia víťaz napätého súboja s Márquezom, aby vyhral v Jereze

Francesco Bagnaia je víťazom pretekov MotoGP o Veľkú cenu Španielska, v ktorých ho väčšinu pretekov prenasledoval miestny matador Marc Marquez. Osemnásobný majster sveta skončil druhý a posledný stupienok na stupni víťazov si odniesol Marco Bezzecchi. https://twitter.com/MotoGP/status/1784564715781230700 Líder bodov Majstrovstiev sveta Jorge Martin havaroval počas vedenia pretekov a odstúpil. https://twitter.com/MotoGP/status/1784558673139745009 RacerCountryTeamTime/Difference1Francesco BagnaiaITADucati Lenovo (GP24)40m 58.053s2Marc MarquezSPAGresini Ducati (GP23VR)+0.372GP 3s46Alex MarquezSPAGresini Ducati (GP23)+3.903 BastianiniITADucati Lenovo (GP4)+23s7.205Brad BinderRSARed Bull KTM (RC5)+24s7.253Fabio Di Giann
Potrestaný Márquez sklamaný chybou

Marc Marquez priznal, že bol sklamaný z chyby, ktorú urobil počas vedenia šprintérskych pretekov v Jereze, no Španiel, ktorý do nedeľňajších pretekov tiež odštartuje z najlepšej štartovacej pozície, tvrdí, že jeho adaptácia na nový bicykel ide podľa plánu. Marquez štartoval do šprintérskych pretekov z prvého miesta, ale stratil náskok pred Bradom Binderom a Jorgem Martinom, ktorých neskôr predbehol v deviatej zákrute, kde následne havaroval, keď najazdil na mokrú časť trate. "Samozrejme, že som sklamaný," povedal. "Samozrejme, že sa z týchto chýb učím a zakaždým, keď cítim, že som bližšie, čo ma robí sebavedomejším. Opäť som spadol, no tentoraz nie preto, že by som jazdil cez limit. Ako väčšina ostatných som spadol, pretože som vyšiel na mokrú časť trate, kde predná pneumatika skĺzla Dnešný deň bol náročný
Martin oslavoval víťazstvo v šprintérskych pretekoch v Jereze po páde Marqueza

Joirge Martin prežil preteky s mnohými pádmi až do cieľa a oslavoval víťazstvo po tom, čo Marc Marquez spadol z vedenia a dokázal sa vrátiť do pretekov, aby skončil siedmy. S mnohými odstúpeniami, vrátane aktuálneho majstra sveta Pecco Bagnaia, sa nováčik Pedro Acosta dostal na druhé miesto, zatiaľ čo Fabio Quartararo, ktorý štartoval do pretekov z 23. miesta a dokázal odraziť útoky KTM na divokú kartu, skončil aj na stupňoch víťazov, ktorý skončil na výbornom štvrtom mieste.
Daždivé kvalifikačné zápasy pre Marquez v Jereze

Skvelým výkonom v upršanej kvalifikácii na Veľkú cenu Španielska si vybojoval najlepšiu východiskovú pozíciu Marc Marquez pred Marcom Bezzecchim a Jorgem Martinom. Pre osemnásobného majstra sveta je to prvá pole position na motocykli Ducati a celkovo 93. v kariére. https://twitter.com/MotoGP/status/1784154387058729446 Brad Binder, Fabio di Giannantonio a Alex Marquez nastúpili do druhého štartového radu, kým Francesco Bagnaia bol siedmy a do pretekov odštartuje z tretieho so štartovnými radmi Franca Morbidelliho a Enea Bastianiniho. .