Značka: Emília Romagna GP

Červený poplach: Evakuácia zaplavenej pretekárskej dráhy v Imole

Úrady v San Maríne požiadali všetkých zamestnancov Formuly 1 prítomných na okruhu Enzo a Dino Ferrari v Imole, aby okamžite odišli z dôvodu silného dažďa a zvyšujúceho sa rizika záplav. Poveternostné podmienky v oblasti Emilia Romagna si v minulosti vyžiadali dva ľudské životy, a tak bol personál F1 a organizátori pretekov evakuovaní z pretekárskej dráhy v Imole po tom, čo meteorológovia zapli červenú výstrahu pre možnosť záplav a zosuvov pôdy. F1 dúfa, že najhoršie podmienky sa do štvrtka pominú, ale je veľmi pravdepodobné, že nás čaká upršaný pretekársky víkend. https://twitter.com/geeksobreruedas/status/1658477626124820482 https://twitter.com/Willyeforever/status/1658466846771740672 https://twitter.com/MercedesAMGTR.1658472874762698755tterXNUMX/status/status AlbertFabrega/st
F1 otestuje počas kvalifikácií novinku v Imole

Kvalifikácia formuly 1 na Veľkú cenu Emilia Romagna v Imole prejde miernou zmenou. Pretekári budú musieť v každej časti kvalifikácie použiť špecifickú zmes pneumatík. V prvej časti kvalifikácie budú všetci pretekári súťažiť na najtvrdšej zmesi pneumatík, v druhej časti so stredne tvrdou a v poslednej časti s najmäkšou zmesou. Pirelli tak dodá tímom jedenásť sád pneumatík na suchú trať pre každého jazdca, teda o dve menej ako doteraz. Pretekári budú mať na celý pretekársky víkend tri sady tvrdých pneumatík a štyri sady stredne tvrdých a mäkkých pneumatík. V prípade dažďa budú pretekári súťažiť aj s novými pneumatikami do dažďa, ktoré nie je potrebné vyhrievať elektrickými ohrievačmi. Až doteraz boli pneumatiky do dažďa zahrievané na 40 °C počas dvoch hodín v boxoch a nová zmes pneumatík do dažďa umožňuje jazdu bez predhrievania.
F1: Dvojité víťazstvo Red Bullu v Imole, Leclercova vzácna chyba

Max Verstappen oslavoval víťazstvo vo Veľkej cene Emilia Romagna na mokrej trati v Imole a Sergio Perez pomohol tímu Red Bull k prvému dvojitému víťazstvu v tomto roku, ktoré je zároveň prvým pre tím z Milton Keynes od roku 2016. Lando Norris bol tretí a Charles Leclerc spravil desať kôl pred koncom pretekov chybu, točil sa a mierne poškodil auto a dokončil preteky na šiestom mieste. Víťazstvom a bodom za najrýchlejšie kolo získal Holanďan 26 bodov a výrazne tak zmenšil bodový náskok svetového šampionátu. Tam teraz za vedúcim Leclercom zaostáva o 27 bodov. https://twitter.com/F1/status/1518237203461246976 Preteky sa začali na mokrej trati, len s niekoľkými miestami slabého dažďa. Po štarte viedol preteky z prvého miesta Max Verstappen, kým Sergio Perez sa prebojoval
F1 Imola: Víťaz Verstappena, Hamilton druhý napriek veľkej chybe

Max Verstappen je víťazom napínavých pretekov v Imole, ktoré prerušila kolízia medzi Valtterim Bottasom a Georgom Russellom. Lewis Hamilton dokončil preteky na druhom mieste aj napriek veľkej chybe, keď vyletel z trate a zlomil si predné krídlo a s bodom navyše za najrýchlejšie kolo pretekov si udržal vedenie v klasifikácii svetového šampionátu. Tretí skončil výborný Lando Norris s pretekárskym tímom McLaren. Piloti Ferrari Charles Leclerc a Carlos Sainz skončili štvrtí a piati. Úvodná fáza pretekov V Astone Martine už pred štartom pretekov bojovali s problémami s brzdami. Sebastian Vettel kvôli tomu musel štartovať do pretekov dokonca z boxov a keďže pneumatiky neboli na jeho aute včas - najneskôr päť minút pred štartom - dostal aj Nemec.
F1 Imola, FP1: Nezvyčajný prvý tréning BOTTA a MERCEDES

V Imole, kde sa budú konať druhé preteky tejto sezóny, sa prvý voľný tréning skončil víťazstvom Bottasa a tímu Mercedes. Prvý test bol prerušený o niečo viac ako 20 minút do konca kvôli odstúpeniu Estebana Ocona a Sergia Pereza a tesne pred koncom sa Mazepin svojou druhou otočkou postaral o druhú červenú vlajku. Prvý tréning však začal veľmi zvláštne, pretože pre technické problémy je výsledok tréningu provizórny. Najprv boli monitory zatemnené, no neskôr aj napriek vzhľadu obrazu problémy so systémom časovania pokračovali. Vedenie pretekov muselo použiť tento záložný systém, ktorý neposkytuje celý rozsah dát. Lewis Hamilton, ktorý za svojim tímovým kolegom zaostal o niekoľko tisíciniek, si zaistil dominanciu Mera
IMOLA je hlavný OBĽÚBEnec pre voľné miesto v KALENDÁRI 2021

Predbežný kalendár na sezónu 2021 Formuly 1, ktorý úrady predstavili minulý mesiac, bude pozostávať až z 23 pretekov, no stále nie je známe, kde budú jazdci súťažiť v štvrtých pretekoch sezóny, ktoré sa budú konať v r. menej ako štyri mesiace. Medzera v kalendári sa objavila, keď stroskotali plány zorganizovať preteky v Hanoji (Vietnam), kde mali byť preteky už tento rok, ale kvôli novej pandémii koronavírusu boli zrušené. Veľká cena Vietnamu nebola zaradená do tohtoročného kalendára z iných dôvodov. Jeden z vodcov organizácie, bývalý starosta Hanoja, Duc Chung, bol zatknutý za falšovanie dôverných dokumentov, ktoré údajne dokazovali jeho úlohu pri praní špinavých peňazí v súvislosti s technologickou spoločnosťou Nhat Cuong. Podľa denníka VNExpress bol Chung už spo