Značka: f1

Perez si bude musieť odpykať trest v Španielsku

Formula 1
Sergio Perez bude chcieť čo najskôr zabudnúť na pretekársky víkend v Kanade, ktorý sa skončil odstúpením a penalizáciou za jazdu na poškodenom pretekárskom aute. Mexičan sa otočil v šiestej zákrute v 53. kole pretekov, narazil do zvodidiel a vážne si poškodil zadnú časť svojho auta. Ale RB20 zostalo pojazdné a tím ho požiadal, aby sa vrátil do boxov, pričom rozhodcovia FIA to považovali za nebezpečné, pretože z auta padali úlomky. Perez bol preto penalizovaný stratou troch štartových miest do ďalších pretekov a kvôli daným pokynom dostal tím pokutu 25.000 XNUMX eur. Checo, ktorý nedávno podpísal nový dvojročný kontrakt s Red Bullom, štartoval na pretekoch v Kanade zo šestnásteho miesta a už v prvom kole sa dostal do menšej kolízie. Až do odstúpenia i
Verstappen, víťaz šialených pretekov v Montreale, dvojitý odchod Ferrari

Formula 1
Max Verstappen je víťazom šialených pretekov Formuly 1 na Veľkú cenu Kanady v Montreale, ktoré pribrzdili technické problémy a okorenili premenlivé poveternostné podmienky a dve zastávky safety caru. Lando Norris, ktorý viedol preteky v prvej časti pretekov a nakoniec bol druhý, a George Russell, ktorý spočiatku vylepšené pretekárske auto dobre využíval a dokonca niekoľko kôl jazdil na prvom mieste, potom o niekoľko stratil. miesta a len v predposlednom kole pretekov predbehol Lewisa Hamiltona o tretie miesto. Sedemnásobný majster sveta bol napokon štvrtý, Oscar Piastri piaty. https://twitter.com/F1/status/1799891689256960197 Zažili haváriu vo Ferrari, kde najskôr odstúpil Charles Leclerc pre problémy s motorom a potom po chybe jazdca a tr
Alonso štuchol do Ferrari: Po víťazstve v Monaku hovorili o zisku titulu

Formula 1
Fernando Alonso, ktorý skončil v kvalifikácii šiesty, neodolal úderu do svojho bývalého tímu Ferrari, ktorého piloti skončili až na jedenástom a dvanástom mieste. "Sú za mnou dobré kvalifikácie. Šieste miesto na štarte je veľmi dobrý štartovací bod. Za nami je Sergio Perez a obe Ferrari. Zaujímavé však bolo, keď po víťazstve v Monaku povedali, že sú v hre o titul." "Škoda, že som v Q3 nemal úplne šťastie, pretože som mohol byť v hre o najlepšiu východiskovú pozíciu." Vzhľadom na to, že počas pretekov sa očakáva dážď, Španiel si je istý, že výsledok bude veľa závisieť od šťastia. "Počas pretekov bude veľmi dôležité kontrolovať opotrebovanie pneumatík. Vzhľadom na to, že tréningy sa nekonali na suchu, je veľa neznámych. Či bude počas pretekov naozaj liať, potom veľa závisí
Russell získal pole position s rovnakým časom ako Verstappen, Ferrari mimo top 10

Formula 1
George Russell získal najlepšiu východiskovú pozíciu pre Veľkú cenu Kanady po tom, čo s Maxom Verstappenom zajazdili v kvalifikácii rovnaký čas na tisícinu sekundy. Keďže však Brit zajazdil čas ako prvý, pole position patrí jemu. Druhý štartový rad vyhrali pretekári McLarenu Lando Norris a Oscar Piastri. https://twitter.com/F1/status/1799547625336672576 Piate miesto na štarte vybojoval Daniel Ricciardo, no tím Ferrari zažil poriadnu katastrofu. Obaja jazdci vypadli na konci druhého stintu a do pretekov budú štartovať z jedenásteho (Charles Leclerc) a dvanásteho (Carlos Sainz). Ešte horšie dopadol Sergio Perez, ktorý pred pár dňami dostal od tímu podporu v podobe novej, dvojročnej zmluvy. Mexičan bol vyradený na konci prvej časti, do pretekov nastúpi s ďalšou
Verstappen sa obával problémov s motorom

Formula 1
Max Verstappen vynechal druhý voľný tréning na Veľkú cenu Kanady pre technické problémy s autom, no keďže trať v Montreale nevyhovovala autu Red Bullu RB20, majster sveta sa obáva o pokračovanie pretekárskeho víkendu. "Bohužiaľ, v druhom tréningu som nemohol absolvovať veľa kôl, keďže sme mali problém s elektroinštaláciou," vysvetlil Holanďan. "Problém stále vyšetrujeme, no v žiadnom prípade to nie je ideálny začiatok víkendu, keďže by som chcel odjazdiť viac kôl. Navyše sa pretekárom podarilo odjazdiť viac kôl, a to na suchých aj mokrých tratiach." Najdôležitejšie je však v tejto chvíli zistiť, čo sa stalo a aké následky si ponesieme počas zvyšku víkendu a celej sezóny." Poradca tímu Helmut Marko vysvetlil, že problém vznikol na p
Chorvátsko bude mať čoskoro vlastnú trať podľa štandardov Formuly 1 a MotoGP

Formula 1
Zo susedného Chorvátska prichádzajú správy o výstavbe pretekárskej dráhy Croatia Ring, ktorá spĺňa medzinárodné štandardy Formuly 1. Po zaradení projektu do územného plánu obce Karlovy Vary v roku 2022 a nedávno bola potvrdená jeho realizácia. pomaly prechádza do fázy realizácie. Výstavbu dostihovej dráhy Croatia Ring finančne podporujú chorvátski podnikatelia ako Ante Bušić či Tomislav Mamić a na jej výstavbu nepôjde ani cent zo štátnych peňazí a bude stáť pri meste Slunj. Investori zverili dizajn do rúk Hermanovi a Carstenovi Tilkeovi a ako konzultant sa na ňom podieľa aj majster sveta Formuly 1 Jacques Villeneuve. Trať, ktorá by mala byť hotová v roku 2027, bude mať spočiatku okolo štyroch kilometrov, neskôr bude vybudovaná ďalšia infraštruktúra, ktorá umožní rôzne
Steiner radí Alpine proti Mickovi Schumacherovi

Formula 1
Gunther Steiner odporučil alpskému tímu spoluprácu s Nemcom Mickom Schumacherom, ktorý je vraj jedným z kandidátov na uvoľnené miesto od Pierra Gaslyho po tom, čo Esteban Ocon na konci sezóny opustí francúzsky tím. Schumacher preteká vo vytrvalostnom šampionáte WEC s Alpine, takže podľa niektorých zasvätených by mal mať šancu na návrat do Formuly 1. Ale Steiner, ktorý bol šéfom tímu Haas, keď tam pretekal Schumacher, ktorého po dvoch sezónach nahradil Nico Hulkenberg, radí lídrom alpského tímu, aby s ním nespolupracovali. Schumacher nahneval Steinera hlavne niektorými zbytočnými nehodami, ktoré značne znížili rozpočet tímu, a preto radí Alpini, aby sa pokúsilo dostať do svojho pretekárskeho auta Carlosa Sinza alebo Yukiho Tsunodu. „Tím musí chcieť to najlepšie
Perez ešte dva roky v Red Bulle

Formula 1
Sergio Perez podpísal novú zmluvu s tímom Red Bull Racing, ktorá bude trvať do konca sezóny 2026. Tridsaťštyriročný Mexičan tak bude aj naďalej tímovým kolegom Maxa Verstappena, hoci jeho forma v poslednom čase výrazne klesla. pretekoch, Red Bull preferuje zvolenú stabilitu v nasledujúcich sezónach. "Nastal dôležitý moment, keď môžeme potvrdiť pretekársku zostavu pre budúcu sezónu a sme radi, že môžeme pokračovať v spolupráci s Checom," povedal šéf tímu Christian Horner. "Pre tím je dôležitá kontinuita a stabilita a Checo a Max sú úspešní a robustní partneri, ktorí nám vlani po prvý raz v histórii zabezpečili prvé a druhé miesto v šampionáte. Checo odštartoval sezónu 34 silne druhým miestom v Bahrajne," dodal. Saudská Arábia a Japonsko a potom s pódiom na Veľkej cene Číny.“ T
Ocon na konci sezóny opúšťa alpský tím

Formula 1
Predpovedané sa naplnilo – Esteban Ocon na konci sezóny opúšťa alpský tím. Správa o ukončení spolupráce sa tak stala oficiálnou až osem dní po pretekoch v Monaku, kde sa Esteban Ocon zrazil s tímovým kolegom Pierrom Gaslym. Táto udalosť len ďalej presvedčila francúzsky tím, že je lepšie spoluprácu ukončiť. "Obdobie, ktoré som strávil v tomto tíme, bolo jedno z najdôležitejších v mojej kariére," povedal Ocon, keď bola táto správa oznámená. "Bolo veľa dobrých aj zlých chvíľ. Chcel by som sa každému z vás poďakovať za všetko dobré, čo sme zažili. Čoskoro prezradím plány do budúcnosti, no dovtedy by som sa chcel naplno venovať Chcem ukončiť túto kapitolu najlepším možným spôsobom." Kde bude Ocon pokračovať v kariére, zatiaľ nie je jasné.
Lewis Hamilton rozpráva príbeh o dôvode prehry 7:1 proti Russelovi

Formula 1
Vývojový jazdec Williamsu Jamie Chadwick hovorí, že Lewis Hamilton prispôsobuje príbeh o tom, prečo je tímový kolega George Russell v kvalifikácii úspešnejší ako on. Russell bol doteraz lepší ako Hamilton v siedmich z ôsmich kvalifikačných pretekov a Hamilton po poslednej porážke v Monaku povedal, že neočakáva, že by v tejto sezóne mohol niekedy prekonať svojho tímového rivala, pretože sa neočakáva, že dostane nového. autodiely. "Čakal som, že George bude ťažké poraziť v kvalifikácii, keďže má nové predné krídlo, ale je dobré vidieť, že dostávame nové diely. Pred kvalifikáciou som vedel, že stratím dve desatiny sekundy," povedal po kvalifikácii , kde zaostal za Russellom o 0,08 sekundy a dve miesta. Chadwick však varuje, že jeho vyhlásenie je nevyhnutné