Značka: f123

Verstappen upršaná kvalifikácia v Montreale

Max Verstappen si v upršanej kvalifikácii F1 v Montreale vybojoval najlepšiu východiskovú pozíciu pre Veľkú cenu Kanady. Holanďan bol na silne podmáčanej trati mimo dosahu svojich súperov a získal svoju 1.2. pole position v kariére, druhú v rade na okruhu Gillesa Villeneuvea, s náskokom 25 s. Do prvého radu v ťažkých podmienkach prekvapivo nastúpil Nico Hulkenberg, tretie miesto obsadil Fernando Alonso pred Lewisom Hamiltonom a Georgeom Russellom. Záverečný súboj o prvú desiatku štartových miest bol sedem minút pred koncom prerušený pre nehodu Oscara Piastriho a hustý dážď počas prerušenia zabránil pretekárom zlepšiť časy. Znova zažili haváriu vo Ferrari, kde figuroval Carlos Sainz, ktorý dokončil kvalifikáciu na ôsmom mieste
Prvé video z Las Vegas Strip v hre F1 23

Herný vývojár EA Sports zverejnil prvé „na palube“ zábery pretekárskeho auta F1 jazdiaceho po novom závodisku Las Vegas Strip, kde sa budú konať prvé tohtoročné sobotňajšie preteky Veľkej ceny Las Vegas. Predstavenie okruhu môžeme vidieť vďaka novej hre F1 23, ktorá bude dostupná už od 16. júna. https://twitter.com/F1/status/1661387347915579401 https://www.youtube.com/watch?v=kGP-3-KsQpg
Leclerc ukončil kvalifikáciu predčasne, aby šetril pneumatiky na preteky

Charles Leclerc bol v Bahrajne veľmi blízko k najlepšej štartovacej pozícii, ale pilot Ferrari sa takticky rozhodol, že ďalší pokus už neuskutoční, čím si ušetril sadu pneumatík na preteky. Výsledkom bolo, že rodák z Monaka skĺzol z druhého miesta na tretie, keď ho predbehol druhý jazdec Red Bullu Sergio Perez, a hoci sa zdalo, že došlo k nejakému zlyhaniu auta, Ferrari oznámilo, že to bol taktický krok. . "Musíme byť realisti," povedal Leclerc po kvalifikácii, Red Bull a Aston Martin budú v pretekoch očividne veľmi rýchle, takže si myslím, že sme urobili správnu vec, keď sme boli pripravení stratiť jedno alebo dve miesta na štarte, ale začať. preteky na nových pneumatikách. Som si istý, že sme sa rozhodli správne, ale či je to pravda, uvidíme zajtra.“ Rodák z Monaka povedal, že tím z Mar
Fernando Alonso najrýchlejší v piatkových tréningoch v Bahrajne

Španiel Fernando Alonso bol najrýchlejším jazdcom piatkových voľných tréningov na Veľkú cenu Bahrajnu. Mexičan Sergio Perez zajazdil najrýchlejší čas v prvom tréningu, ale Alonso s Aston Martinom sa umiestnil tesne za ním a pred Perezovým tímovým kolegom Maxom Verstappenom. Dvojnásobný majster sveta však v popoludňajších tréningoch zajazdil najrýchlejší čas dnešného tréningu, pričom jazdci Red Bullu Verstappen a Perez za ním skončili s desatinou a pol sekundy. Charles Leclerc bol štvrtým najrýchlejším jazdcom v druhom tréningu pred Nicom Hulkenbergom, ktorý sa vrátil medzi pravidelných jazdcov. Šiesty bol Kanaďan Lance Stroll, ktorý sa pred zimným testovaním úplne nezotavil zo zranenia oboch zápästí. Stroll bol o pol sekundy pomalší ako jeho tímový kolega