Značka: fp2

Aleix Espargaro najrýchlejší v druhom tréningu MotoGP v Jereze, Quartararo v Q1

Správy MotoGP
Aleix Espargaro zajazdil najrýchlejší čas v druhom voľnom tréningu MotoGP v Jereze, jeho čas bol len o 0.002 sekundy rýchlejší ako kolo Mavericka Vinalesa v druhej Aprilii. https://twitter.com/MotoGP/status/1651951059558866947 Tretí bol Jack Miller, pred Johannom Zarcom, Miguelom Oliveirom, Alexom Marquezom, Marcom Bezzechhim, Francescom Bagnaiom, Danim Pedrosom a Lucom Marinim. Fabio Quartararo sa nedokázal prebojovať do najrýchlejšej desiatky, a tak sa kvalifikáciou pustí do prvej časti, kde sa stretne s aktuálnym majstrom sveta Francescom Bagnaiom a lídrom tohtoročnej klasifikácie šampionátu Marcom Bezzecchim. https://twitter.com/MotoGP/status/1651951438837301248 Kombinované časy voľných tréningov:
Verstappen tiež 2. tréning v Jeddah

Max Verstappen bol s časom 1:29.603 najrýchlejší aj v piatkovom druhom voľnom tréningu F1 na Veľkú cenu Saudskej Arábie. Fernando Alonso (Aston Martin) sa k jeho času priblížil o 0.208 sekundy, zatiaľ čo tímový kolega Sergio Perez skončil tretí s takmer o tri desatiny sekundy pomalším. Štvrtý tréningový čas zajazdil Esteban Ocon (Alpine), piaty bol George Russell (Mercedes). Druhý alpský jazdec Pierre Gasly bol šiesty a dnes sme tiež prvýkrát videli obe Ferrari v prvej desiatke. Charles Leclerc bol deviaty a Carlos Sainz desiaty. Siedmy čas v tréningu dosiahol Lance Stroll (Aston Martin) a ôsmy Nemec Nico Hulkenberg (Haas).
MotoGP, Jerez: Francesco Bagnaia najrýchlejší v druhom tréningu

Francesco Bagnaia bol najrýchlejším pretekárom druhého voľného tréningu v Jereze. Väčšina pretekárov, ako je zvykom, absolvovala kvalifikačné simulácie na mäkších pneumatikách, no Franco Morbidelli a Marc Marquez kolo na mäkkých pneumatikách nezajazdili. https://twitter.com/MotoGP/status/1388116671223771139 Bagnaia sa tiež ujal vedenia v kombinovaných tréningových časoch s najrýchlejším časom. Navrátilec z MotoGP Tito Rabat, ktorý v Pramacu nahrádza Jorgeho Martina, počas tréningu havaroval. https://twitter.com/MotoGP/status/1388111970100994048
MotoGP FP2: FRANCESCO BAGNAIA pred Quartararom

Francesco Bagnaia zajazdil veľkým skokom najrýchlejší čas druhého voľného tréningu jazdcov MotoGP. Jazdec Ducati bol o 0.340 sekundy rýchlejší ako druhý Fabio Quartararo a o 0.419 rýchlejšie ako tretí Joan Miro. Mirov tímový kolega zo Suzuki Alex Rins bol štvrtý, Jack Miller a Marc Marquez zaostali menej ako pol sekundy za Bagnaiom, ktorý naďalej udáva prekvapivé tempo po tom, čo vynechal väčšinu minulej sezóny a prvé dva tohtoročné preteky v Katare. Španiel už má po dvoch tréningoch zaručené miesto v druhej kvalifikačnej skupine, keďže všetci pretekári si zlepšili časy na prvom tréningu, takže na základe časov druhého tréningu sú pretekári klasifikovaní aj v poradie kombinovaných tréningových časov. Pretože je šanca, že zajtrajšia tretina sa vymaže
Sezóna 2021: Piatok ZDARMA TRÉNING len po 60 MINÚTÁCH

Pre sezónu 1 skrátila Formula 2021 oba piatkové voľné tréningy o 30 minút. Píše sa to v novej verzii športových predpisov, ktoré FIA zverejnila tesne pred Vianocami. Pretekári mali doteraz dva tréningy po 90 minút, no teraz budú môcť v piatok trénovať len dvakrát po 60 minút. Tretí voľný tréning, kvalifikácia a preteky zostávajú nezmenené. S tým absolvujú pretekári pred kvalifikáciou tri hodinové tréningy. Celkový čas tréningu počas pretekárskeho víkendu sa tak skracuje o hodinu – namiesto štyroch iba o tri hodiny. V článku 32.1. a) znie: "V druhý deň podujatia sa uskutočnia dva tréningy, z ktorých každý bude trvať jednu hodinu s minimálne dve a pol hodinovým odstupom." A odsek b) dodáva, že tretí tréning, ktorý trvá jednu hodinu, sa teraz začína najmenej 19 hodín
GP Abú Zabí, FP2: Bottas pred Hamiltonom, Kimi hasí oheň

Aj v Abú Zabí boli na začiatku druhého voľného tréningu prvé minúty venované testovaniu pneumatík na novú sezónu. Reakcie zatiaľ nie sú prehnane pozitívne, no treba dodať, že pretekárske autá samozrejme nie sú optimálne nastavené na spomínané pneumatiky, ktoré budú nasadené v sezóne 2021. Dnes však tímy testovali zmes s označením C4. Výhodou testovania nových pneumatík bolo tentoraz hlavne to, že všetkých 20 pretekárov vyšlo na trať pomerne rýchlo a bola tam pomerne veľká premávka. Najlepší čas na testovacích pneumatikách zajazdil Valtteri Bottas, no s časom 1:37,8 bol v FP1 stále o sekundu pomalší ako Max Verstappen. https://twitter.com/F1/status/1337389671597436930 Stewardi sa tentokrát zamerali najmä na zákrutu č. 21, kde sa nachádza náhon na š
GP ABU DHABI, FP2: BOTTAS pred HAMILTONOM, Kimi hasí FIRE

Veľká cena Abú Zabí
Vettel vyhral druhý tréning

Sebastian Vettel vyhral piatkový druhý tréning v Barcelone, ktorý sa konal za suchého počasia. Pilot Red Bullu zajazdil najlepšie kolo za 1:22.808, čo bolo o 17 tisícin sekundy rýchlejšie ako Fernando Alonso s Ferrari, ktorý bol najrýchlejší v prvom tréningu. Tretí bol Vettelov tímový kolega Mark Webber. Ranný tréning poznačil dážď, a tak pretekári vyrazili na trať hneď v úvode popoludnia, aby dohnali stratený čas venovaný testovaniu najnovších vývojových balíkov pretekárskych áut. Vettel zajazdil svoje rýchle kolo v jednom z mála kôl, kde bola trať o niečo menej preplnená. Alonso chcel zopakovať ranný úspech, ale stratil nejaký čas na Estebana Gutierreza. Španiel sa tak musel uspokojiť s druhým miestom. Po ňom