Značka: holandskýgp

Preteky Formuly XNUMX v Zandvoorte stanovili nový míľnik

Formula 1
Posledné preteky F1 pre Veľkú cenu Holandska stanovili nový štatistický míľnik. Trať Zandvoort je považovaná za jednu z najmenej priaznivých na predbiehanie, o čom svedčí aj fakt, že vlani sme na nej videli celkovo 23 predbiehaní. Ale tentoraz boli pretekári vystavení premenlivým podmienkam, pretože trať najskôr vyschla, potom ju opäť zmáčal dážď a vypredaný 305.000-tisícový dav videl rekordných 188 predbehnutí. Doterajší rekord držala Veľká cena Číny 2016, kde si jazdci vymenili pozície na trati 170-krát, pričom táto štatistika nezahŕňa zmeny miest v dôsledku zastávok v boxoch, predbiehania o kolo, či predbiehania v prvom kole pretekov. rasa.
Brad Binder: Ako by som mohol znova urobiť tú istú chybu?

Správy MotoGP
Juhoafričan Brad Binder počas pretekárskeho víkendu v holandskom Assne dvakrát vynechal pódium pre jazdu mimo trať v poslednom kole. Jazdec KTM nabehol na zelenú časť trate za obrubník v 8. zákrute sobotňajšieho šprintu a hoci išlo o pár milimetrov, zostal bez pódia a skončil na štvrtom mieste. Krutý osud ale postihol aj Bindera v nedeľňajších pretekoch. "Dnes sme boli dobrí, až do posledného kola," povedal po pretekoch. "Je mi to nesmierne ľúto, je mi to veľmi ľúto za tím, pretože som ich stál dve pódiá. Svoju prácu odviedli mimoriadne dobre a mrzí ma, že som urobil takéto chyby." Binder povedal, že ani nevedel, že sa v oboch prípadoch dotkol zelenej. „Po tom, čo prešli cieľom, ja
Bezzecchi vyhral šprintérske preteky, Bagnaia a Quartararo boli tiež na stupňoch víťazov

Marco Bezzecchi úspešne pretavil najlepšiu východiskovú pozíciu v šprintérskych pretekoch MotoGP v Assene na víťazstvo. Najbližšími súpermi boli Francesco Bagnaia a Brad Binder, no v poslednom kole ho potrestali tromi sekundami pripočítanými k výslednému času za jazdu mimo trate, čím sa prepadol na šieste miesto a na tretie miesto sa posunul Fabio Quartararo. https://twitter.com/MotoGP/status/1672597444079566849
F1: Verstappen vyhral domáce preteky v Zandvoorte

Formula 1
Max Verstappen je víťazom domácich pretekov F1 na Veľkú cenu Holandska, ktorými Holanďan zvýšil svoj náskok v klasifikácii šampionátu pred Charlesom Leclercom na vyše 100 bodov. Jazdec Red Bullu spoľahlivo viedol väčšinu pretekov aj napriek prerušeniam s VSC a safety carom a nakoniec oslávil svoje desiate víťazstvo v ročníku. https://twitter.com/F1/status/1566436060804124673 Jazdcovi Mercedesu Georgovi Russellovi sa podarilo dostať na pódium s druhým miestom, kým Leclerc skončil tretí. Štvrtý bol Lewis Hamilton, ktorý krátko dokonca viedol preteky predtým, ako vynechal výmenu pneumatík počas bezpečnostného vozidla, čo sa ukázalo ako taktická chyba, ktorá stála Brita vyššie umiestnenie.
Leclerc premárnil pole position chybou v 10. zákrute

Formula 1
Charles Leclerc z Ferrari hovorí, že v kvalifikácii v Zandvoorte bojoval s poryvmi vetra, pričom chyba v 10. zákrute ho stála najlepšiu štartovaciu pozíciu v pretekoch. Rodák z Monaka bol najrýchlejší v prvých rýchlych testoch poslednej časti kvalifikácie, no najrýchlejší bol aj v prvom sektore okruhu v poslednom teste, no potom sa mu už nepodarilo vyrovnať ani čas v druhý sektor, preto po fialovom (najrýchlejšom) poslednom sektore kvalifikácia skončila 0.021 s za najlepším časom Maxa Verstappena. "V týchto podmienkach boli deviata a desiata zákruta veľmi ťažké, pretože vietor fúkal zozadu," vysvetlil Leclerc. „V desiatej zákrute som mal veľa problémov, auto sa trochu pretáčalo a stratil som tam asi jednu desatinu sekundy.
Hamilton: Stratil som prvý rad kvôli žltým vlajkám

Formula 1
Lewis Hamilton je presvedčený, že by štartoval do Veľkej ceny Holandska z prvého radu, keby žlté vlajky, ktoré vyvesil Sergio Perez, nezničili jeho posledné rýchle kolo. „Keby sme nemali žlté vlajky, bojovali by sme o prvý štartový rad,“ domnieva sa jazdec Mercedesu, ktorý priznal, že najlepšiu východiskovú pozíciu by si zrejme nevybojoval, no privítal lepšiu formu oproti r. predchádzajúce preteky v Belgicku. "Určite je to pozitívne a dúfam, že sa nám podarilo zmazať rozdiel, ktorý zvyčajne máme." Šéf tímu Mercedes Toto Wolff verí, že o prvé miesto by mohol zabojovať aj Hamilton, ktorý bol podľa meraní o desatinu rýchlejší ako Verstappen, než musel spomaliť pre žlté vlajky. „Údaje nám ukazujú, že sme zaostali o desatinu sekundy
F1: Najrýchlejšia pretekárka Ferrari v druhom tréningu

Formula 1
Charles Leclerc a Carlos Sainz boli najrýchlejší v druhom voľnom tréningu v Zandvoorte, tretí tréningový čas dosiahol Lewis Hamilton s Mercedesom. Po technických problémoch v prvom tréningu zajazdil Max Verstappen popoludní ôsmy čas. Hoci Lecler zajazdil najrýchlejší čas z dvoch voľných tréningov, bol len o 0.004 sekundy rýchlejší ako jeho tímový kolega Sainz a pretekárska dráha Zandvoort je zjavne o niečo lepšie prispôsobená pretekárskemu autu Mercedes W13, keďže Hamilton zaostal za najlepšími iba 0.072 sekundy. čas na treťom mieste. Lando Norris bol štvrtý a George Russell doplnil trio Britov piatym miestom.
F1 FP1: Russell a Hamilton najrýchlejší, Verstappen s technickými problémami

Formula 1
George Russell bol najrýchlejším jazdcom v prvom voľnom tréningu na Veľkú cenu Holandska, tímový rival Lewis Hamilton sa najviac priblížil v Zandvoorte, zatiaľ čo líder šampionátu Max Verstappen mal technické problémy s prevodovkou svojho Red Bullu. Holanďan odjazdil iba sedem kôl a tréning ukončil pred domácim publikom na devätnástom mieste. https://twitter.com/F1/status/1565666671737638912 Pilot Ferrari Carlos Sainz zajazdil tretí tréningový čas, zatiaľ čo piloti McLarenu Lando Norris a Daniel Ricciardo sa dostali do prvej päťky. Charles Leclerc bol šiesty pred Sergiom Perezom, Fernandom Alonsom, Estebanom Oconom a Alexom Albonom.
F1: Harmonogram GP Holandska 2022

Formula 1
Program GP Holandska 2022 piatok, 2.9.2022 12.30:13.30 – 1:16.00 17.00. voľný tréning 2:3.9.2022 – 12.00:13.00 3. voľný tréning sobota 15.00 16.00:4.9.2022 – 15.00:17.00. XNUMX. voľný tréning XNUMX:XNUMX – XNUMX:XNUMX Kvalifikácia nedeľa XNUMX XNUMX:XNUMX – XNUMX:XNUMX hod.
Bagnaia sa obával ďalšieho poklesu v Assn

Francesco Bagnaia priznal, že sa po dvoch po sebe nasledujúcich odstúpeniach v predchádzajúcich pretekoch obával havárie, ktorá by ho stála víťazstvo v pretekoch MotoGP v Assene. Jazdec Ducati zaostával za lídrom šampionátu Fabiom Quartararom o 91 bodov a smeroval do Veľkej ceny Holandska po odstúpení v Barcelone a Nemecku, ale v nedeľu, keď odstúpil, dostal od svojho francúzskeho rivala nečakaný darček. Talian víťazstvom stiahol rozdiel na 66 bodov, ale priznal, že sa obával ďalšieho poklesu počas pretekov, najmä keď trať v závere zmáčal dážď. „Naozaj som sa bál,“ priznal. "Pozrel som sa na obrazovku na trati a videl som Aleixa (Espargara) v piesku a vedľa neho bola modrá motorka. Predpokladal som, že je to Fabio vedľa Aleixa. Mali sme šťastie, ale