Značka: GP Las Vegas

Viva Las Vegas! V uliciach mesta svetiel sa Verstappen prebojuje k víťazstvu

Max Verstappen oslavoval v uliciach Las Vegas ďalšie víťazstvo, o ktoré musel bojovať celé preteky. Veci sa skomplikovali na začiatku pretekov, keď agresívnym predbiehaním predbehol Leclerca a vyslúžil si päťsekundovú penalizáciu, ktorú si odpykal počas safety caru pri výmene pneumatík a skĺzol na deviate miesto. Odtiaľ víťazstvo vyzeralo stratené, ale kolo za kolom sa predieral dopredu a po trinástich kolách do konca sa opäť ujal vedenia. Druhé miesto obsadil Charles Leclerc, ktorý v poslednom kole zaútočil a predbehol Pereza. Mexičan skončil tretí po tom, čo nedokázal využiť pomoc Verstappena. https://twitter.com/F1/status/1726141978734465498 Na začiatku Max Verstappen agresívne zaútočil na Charlesa Leclerca v prvej zákrute a kvôli veľmi neskorému
Ferrari najrýchlejšie v kvalifikácii v Las Vegas

Charles Leclerc si vybojoval najlepšiu východiskovú pozíciu pre Veľkú cenu Las Vegas 2023. Jeho tímový kolega Carlos Sainz dokončil kvalifikáciu na druhom mieste, no bude štartovať z dvanásteho miesta, kvôli výmene poškodených častí pretekárskeho auta po voľnom tréningu. https://twitter.com/F1/status/1725801752501354924 Max Verstappen, ktorý sa už stal majstrom sveta pre sezónu 2023, bol v kvalifikácii tretí, George Russell štvrtý. Pierre Gasly bol piaty, no prekvapivo sa dvaja pretekári Williamsu dostali do Q3 v kvalifikácii a umiestnili sa na výbornom šiestom a siedmom mieste. Alex Albon bol rýchlejší ako domáci pretekár Logan Sargeant a po Sainzovom treste obaja štartujú preteky o miesto vyššie. Ôsmy kvalifikačný čas zajazdil Valtteri Bottas (Alfa Romeo), deviaty Kevin Mag
Prvé video z Las Vegas Strip v hre F1 23

Herný vývojár EA Sports zverejnil prvé „na palube“ zábery pretekárskeho auta F1 jazdiaceho po novom závodisku Las Vegas Strip, kde sa budú konať prvé tohtoročné sobotňajšie preteky Veľkej ceny Las Vegas. Predstavenie okruhu môžeme vidieť vďaka novej hre F1 23, ktorá bude dostupná už od 16. júna. https://twitter.com/F1/status/1661387347915579401 https://www.youtube.com/watch?v=kGP-3-KsQpg
Formula 1 sa vracia do Las Vegas v roku 2023 sobotnými pretekmi

Formula 1 odhalila plány vrátiť sa v novembri 2023 do Las Vegas, aby usporiadala preteky svetového šampionátu na slávnom Vegas Strip, ale preteky budú tiež špeciálne, pretože sa po prvýkrát od roku 1985 budú konať v sobotu a nie v nedeľu. . Na Grand Prix Las Vegas sa pracuje už dlho a Spojené štáty teraz budú hostiť tri preteky, v ktorých budú v kalendári tri preteky v Miami, Austine a Las Vegas. https://twitter.com/F1/status/1509358902420598785 Trať bude dlhá 6.12 kilometra a bude pozostávať z troch roviniek a 14 zákrut, ako aj dvoch oblastí DRS. Očakáva sa, že pretekárske autá dosiahnu rýchlosť okolo 342 km/h a preteky, ktoré sa budú konať v noci, budú pozostávať z 50 kôl. https://twitter.com/F1/status/1509365324369768452 Formula 1 je už v Las Vegas