Značka: Le Mans

Valentino Rossi prvýkrát za volantom pretekárskeho vozidla LMP2

Iné športy
Valentino Rossi sa zúčastnil testovania mladých jazdcov šampionátu WEC v Bahrajne a prvýkrát v kariére jazdil na prototype pretekárskeho auta WRT Oreca 07. Hviezda MotoGP sa s autom očividne rýchlo zoznámila, keďže popoludní zajazdil čas na kolo 1:55.118, tesne za najlepším časom jazdcov v triede LMP2, 1:54.302, ktorý zajazdil Charles Weerts, tiež hosť. tímu WRT o necelú sekundu, no bol o niečo menej ako sedem desatín sekundy rýchlejší ako najhorší čas v rovnakej triede. https://twitter.com/Endurance_Live/status/1721102341703664101
Petrucci: Toto môže byť najlepší bicykel, aký som kedy jazdil

Správy MotoGP
Danilo Petrucci nahradil v pretekoch MotoGP pre GP Francúzska v továrenskej garáži Ducati stále neprítomného Enea Bastianiniho a po pretekoch v Le Mans sa stretáva s tým, že sa bude musieť s MotoGP opäť rozlúčiť a zároveň k motorke, o ktorej hovorí, že je asi najlepšia, akú kedy jazdil. "Som naozaj hrdý," povedal po pretekoch Petrucci, ktorý tento rok súťaží v šampionáte WSBK pre Ducati. "Bolo to ako veľký darček od Ducati. Som hrdý, že tu môžem byť s továrenskou Ducati, pravdepodobne najlepšou motorkou, akú som kedy v živote jazdil. Chcel by som poďakovať fanúšikom. Bol som na Trikrát pódium vo Francúzsku, tiež som raz vyhral a francúzski fanúšikovia boli ku mne naozaj milí."
Mir sa obáva, že ukončí kariéru v Honde ako Lorenzo alebo Espargaro

Po ťažkom štarte do svojej prvej sezóny ako jazdca Hondy Joan Mir hovorí, že sa obáva, že sa stane ďalším jazdcom, ktorému sa na motocykli Honda nepodarilo dosiahnuť vysoké výsledky a bude musieť opustiť tábor japonského výrobcu, ako sa to stalo Jorgemu. Lorenzo a Polo Espargaro. "Musím si dávať veľký pozor na maličkosti, pretože s touto motorkou ste vždy na hrane čepele," povedal Španiel, ktorý pre pád v Le Mans zaznamenal štvrtý odchod do dôchodku. "Viac ako fyzicky vás motorka ničí psychicky, pretože musíte byť stále veľmi, veľmi precízni a neustále bojovať s predným kolesom. Je to iné, na čo som zvyknutý a motorka je úplne iná ako motorky." Jazdil som už predtým." Šampión MotoGP 2020 priznal, že má strach. "Samozrejme. Chcel by som vyhrať a pre pretekára ako som ja to tak je."
Márquez: Radšej spadnem v boji o pódium, ako jednoducho skončiť v top 10

Marc Marquez neľutuje svoj prístup k pretekom MotoGP vo Francúzsku, kde spadol v predposlednom kole v boji o druhé miesto s Jorgem Martinom. Jazdec Hondy, ktorý do pretekov štartoval z druhého miesta, hovorí, že radšej spadne v boji o pódium, než by sa uspokojil len s umiestnením v prvej desiatke. Španiel absolvoval len druhú Veľkú cenu MotoGP v roku po zranení v úvodných pretekoch v Portugalsku a potom vynechal tri preteky. "Aby som bol úprimný, s dnešnými pretekmi som veľmi, veľmi spokojný," povedal Márquez. "Škoda, že sme nedostali odmenu za odvedenú prácu. Ale jazdilo sa mi veľmi dobre, dlho som sa tak dobre necítil. Do zákrut som mohol vchádzať s kĺzavým a neskorým brzdením a bojovať s ostatnými pretekármi." a som tomu rád.Ale samozrejme, že som to nevedel
Vinales a Bagnaia po kolízii: Padli údery, ale nakoniec žiadna nevraživosť

Maverick Vinales a Francesco Bagnaia tvrdia, že medzi nimi nie sú žiadne ťažké pocity po tom, ako sa zrazili a takmer sa pobili v boxovej zóne na Veľkej cene Francúzska. Vinales zaútočil na Bagnaia o tretie miesto predtým, ako sa obaja pretekári zrazili a havarovali. "Predbiehanie bolo čisté a potom mi z môjho pohľadu mohol dať viac priestoru Pecco. Nakoniec sme však obaja skončili bez bodov, aj keď sme boli rýchli, možno aj najrýchlejší v pretekoch," povedal Vinales . "Nevedel som, kde je Bagnaia. Myslel som si, že ma videl pri zmene smeru, ale takéto veci sú často komplikované. Každý má svoj názor, ale v konečnom dôsledku o tom rozhodnú komisári." https://twitter.com/MotoGP/status/1657830991048605699 Komisári sa incidentom budú zaoberať, no o prípadnom treste zatiaľ nie je nič známe. „Myslím si, že to bolo pretekárske auto
Bezzecchi: Trest sa očakával

Víťaz francúzskej Grand Prix MotoGP Marco Bezzecchi povedal, že očakával penalizáciu za agresívne predbiehanie Marca Marqueza, ktorého vytlačil z trate predtým, ako sa dostal do vedenia, aby vyhral. Jazdec VR46 vyštartoval do pretekov z tretieho štartového radu a na štarte sa prebojoval o niekoľko miest dopredu, následne po páde Mavericka Vinalesa a Francesca Bagnaiu našiel rýchlosť, s akou prešiel do vedenia Marqueza a Jorgeho Martina. Ešte predtým sa však musel vzdať jedného miesta pre svoj agresívny manéver, ktorý očakával. "S penalizáciou úplne súhlasím a čakal som ju. Nemal som v pláne predbiehať, ale urobil som chybu pri brzdení a zabrzdil som asi o tri metre neskoro. Keď som videl, že nebudem vedieť dostatočne spomaliť, zašiel do vnútra rohu, aby sa vyhol b
Bezzecchi neporazený vo Francúzsku, Marquez odstúpil po skvelej jazde

Marco Bezzecchi je víťazom pretekov MotoGP na Veľkú cenu Francúzska a Jorge Martin po tesnom súboji s Marcom Marquezom dokončil preteky na stupňoch víťazov. Po skvelom výkone na druhom mieste Marquez spadol a odstúpil. Tretí bol miestny Johann Zarco. Preteky poznačila kolízia medzi Maverickom Vinalesom a Francescom Bagnaiom a kolízia medzi Alexom Marquezom a Lucom Marinim. Tohtoročný nováčik Augusto Fernandez odjazdil vynikajúce preteky, keď skončil na štvrtom mieste. https://twitter.com/MotoGP/status/1657728494091001859 Marc Marquez sa ujal vedenia v prvej zákrute 27-kolových pretekov, nasledovaný Jackom Millerom pred Lucom Marinim, Francescom Bagnaiom a Jorgem Martinom. Už v druhom kole si Marquez s Millerom viackrát vymenili miesto a Martin urobil n
Martin víťaz šprintérskych pretekov MotoGP v Le Mans

Jorge Martin je víťazom šprintérskych pretekov MotoGP vo Francúzsku, kým Juhoafričan Brad Binder bol druhý. V strednej časti pretekov sme videli tesný súboj medzi Marcom Marquezom a Francescom Bagnaiom o tretie miesto. V záverečných kolách bol úspešnejší jazdec Ducati, ktorý obsadil tretie miesto a zvýšil si náskok na body do šampionátu, zatiaľ čo Marquez stratil miesto pred Lucom Marinim o tri kolá do konca a nakoniec sa musel uspokojiť s piatym miestom. https://twitter.com/MotoGP/status/1657375726083928064 Smola sa naďalej drží domáceho jazdca Fabia Quartarara, ktorý havaroval a odstúpil so štyrmi kolami pred koncom, druhým Francúzom v pretekoch, kým Johann Zarco skončil šiesty. https://twitter.com/MotoGP/status/1657378353924513792
Bagnaia tesne porazil Marqueza v boji o pole position v Le Mans

Francesco Bagnaia si pre Veľkú cenu Francúzska v Le Mans vybojoval najlepšiu východiskovú pozíciu s minimálnym náskokom pred Marcom Marquezom. Ducati Italian porazila hviezdu Hondy, ktorá sa vracia po zranení na VC Portugalska, o 0.058 sekundy a do dnešných pretekov v šprinte a nedeľnej Veľkej ceny Francúzska odštartuje z prvého miesta. https://twitter.com/MotoGP/status/1657318975196262402 Luca Marini tiež odštartuje preteky z prvého radu a Jack Miller, ktorý predviedol výbornú rýchlosť vo voľných tréningoch, bol štvrtý pred Jorgem Martinom a Maverickom Vinalesom. Marco Bezzecchi bol siedmy, Alex Marquez ôsmy, Johann Zarco deviaty a Brad Binder desiaty. Preteky v šprinte sú na programe dnes o 15:XNUMX.
Miller najrýchlejší v tréningu MotoGP, Marquez v Q2

Jack Miller bol najrýchlejší v dvoch voľných tréningoch pred GP Francúzska, kde domáce eso Fabio Quartararo naďalej zápasilo s problémami a vracajúci sa Marc Marquez po dvoch haváriách s novým podvozkom Hondy ukoristil najrýchlejšiu kvalifikačnú skupinu. V prvom tréningu bol Millerovmu času najbližšie Luca Marini, ktorý zaostal za jazdcom KTM o necelú desatinu sekundy, tretí čas dosiahol ďalší jazdec KTM Bard Binder a štvrtý bol domáci. jazdec Johann Zarco. Marc Marquez, ktorý sa vrátil po zranení na VC Portugalska, otestoval nový podvozok Hondy, ktorý pre japonského výrobcu pripravil nemecký Kalex, a zajazdil s ním v praxi dvanásty čas. Zaznamenal aj prvý pád, no nezranil sa. Školenie je pozoruhodné