Značka: luk

Ducati: Všetci fandia Pramacu, aby išiel iným smerom

Správy MotoGP
Ducati pripúšťa, že existuje možnosť, že tím Pramac bude v budúcej sezóne jazdiť s motormi tretích strán, hoci manažér tímu Gino Borsoi nedávno prezradil, že sa očakáva, že budúcu sezónu budú jazdiť na motocykloch Ducati GP25. Športový šéf Ducati však upozornil, že Pramac ešte nepodpísal novú zmluvu o spolupráci a termín predĺženia spolupráce vyprší 31. júla, takže sa zdá, že ešte nejaký čas nebude jasné, koľko motocyklov bude mať Ducati na trati v budúcej sezóne. . "Je tu možnosť, pretože každý v motoristickom svete podporuje Pramac, aby šiel inou cestou namiesto Ducati," povedal Gigi Dall'Igna. „Ak by sa to však stalo, bol by som osobne aj profesionálne sklamaný, pretože Pramac a Paolo Campinoti sú s nami už veľmi dlho a sú súčasťou nášho súčasného úspechu.
Johann Zarco najrýchlejší v rozcvičkách vo Valencii

Johann Zarco zajazdil najlepší čas v ranných rozcvičkách pred pretekmi MotoGP vo Valencii. Jazdec Pramacu tak predpovedal dobrú formu pred pretekmi, kde sa jeho tímový kolega Jorge Martin pokúsi získať svoj prvý titul triedy MotoGP. Brad Binder z KTM zajazdil druhý čas, Martin bol tretí a Pecco Bagnaia bol dvanásty. V prvej päťke skončili tréning aj Raul Fernandez a Marc Marquez, ktorí oznámili, že v pretekoch nekompromisne zaútočí na kandidáta na titul, ak bude mať možnosť.
Martin: Musel som ísť všetko alebo nič a tak to bude aj zajtra

Jorge Martin priznal, že v dnešných šprintérskych pretekoch jazdil všetko alebo nič, no zároveň veľa riskoval, pretože na motorke opäť nemal ten správny cit. Po výnimočnej jazde zo šiestej štartovej pozície dosiahol Španiel už deviate víťazstvo v šprintérskych pretekoch a rozhodnutie o titule majstra sveta odložil na zajtra. Po piatom mieste má Bagnaia náskok 14 bodov. "Sú to pre mňa mimoriadne preteky. V závislosti od situácie v šampionáte som musel ísť všetko alebo nič. Opäť som na motorke nemal ten správny pocit, ale veľa som riskoval. Bol som na na pokraji pádu v každom rohu. Našťastie sa mi to podarilo." "Musím sa uspokojiť s tým, čo som dnes predviedol, pretože nevieme, čo bude zajtra." Španiel bude musieť zajtra tiež veľa riskovať, aby sa pokúsil vyhrať, ale nemusí to stačiť, pretože Bagnaia musí
Zarco najrýchlejší v 1. tréningu MotoGP vo Valencii

Johann Zarco bol najrýchlejším jazdcom v prvom voľnom tréningu pred poslednými pretekmi sezóny MotoGP 2023 vo Valencii. Francúz bol o 0.187 sekundy rýchlejší ako víťaz predchádzajúcich pretekov Fabio Di Giannantonia, ktorý by sa podľa niektorých klebiet mal tento víkend oficiálne pripojiť k tímu VR46, ktorý Luca Marini opúšťa. Tretí tréningový čas patril Španielovi Jorgemu Martinovi, ktorý bol o pol sekundy rýchlejší ako jeho rival o titul Francesco Bagnaia, ktorý zajazdil trinásty tréningový čas. Marco Bezzecchi bol štvrtý pred Maverickom Vinalesom, Fabiom Quartararom, Marcom Marquezom, Augustom Fernandezom, Eneom Bastianinim a Alexom Marquezom.
Zarco: Bolo dôležité útočiť a nebyť napadnutý

Na Veľkej cene Austrálie predviedol Johann Zarco v poslednom kole dôležitý predbiehací manéver proti tímovému kolegovi Jorgemu Martinovi, aby si zabezpečil prvé víťazstvo v triede MotoGP. Francúz predbehol dve kolá pred Bradom Binderom, ktorý rýchlo doťahoval manko na Martina, ktorý strácal rýchlosť pre opotrebovanú mäkkú zadnú pneumatiku. Keď sa však prebojoval za svojho tímového kolegu, ktorý bojuje o titul majstra sveta s Francescom Bagnaiom v piatich, zaútočil proti očakávaniam a ujal sa vedenia v pretekoch. "Ten pocit je skvelý. Jorge je na vrchole, bol skvelý aj v kvalifikácii a dokáže kontrolovať preteky, ale tento bol špeciálny. Dôležité bolo vybrať stredne tvrdú zadnú pneumatiku. Keď Jorge postavil takú veľký náskok, dúfal som, že keď budem pretekať
Martin s novým rekordom na kolo na pole position v Motegi

Jorge Martin vytvoril v Motegi nový rekord na kolo na ceste k najlepšej východiskovej pozícii. Čas 1:43.198 je takmer o tri desatiny sekundy lepší ako rekord Jorge Lorenza z roku 2015. Martinovi sa najviac priblížil Francesco Bagnaia, no o niečo lepšiu formu našiel tento víkend Austrálčan Jack Miller, ktorý do pretekov odštartuje z tretieho miesta. Marco Bezzecchi bol štvrtý pred Bradom Binderom a Fabio Di Giannantonio sa prekvapivo posunul do druhého štartového radu so šiestym časom. Marc Marquez, ktorý po piatkovom vymazanom kole a havárii začal kvalifikáciu v prvej časti, si vybojoval siedme miesto na štarte o šesť desatín. Osemnásobného majstra sveta doplnia na treťom štartovom rade pretekári Aprilie Maverick Vinales a Aleix Esparga
MotoGP, Silverstone: Zarco získal pole position, Quartararo štvrté

Francúz Johann Zarco odštartuje do Veľkej ceny Británie MotoGP z najlepšej štartovacej pozície. Jazdec Ducati Pramac vytvoril v kvalifikácii nový traťový rekord Silverstone, zatiaľ čo Španiel Aleix Espargaro to dotiahol na solídne šieste miesto, keď vo štvrtom voľnom tréningu ťažko havaroval. Pretekár Aprilie spadol v rýchlosti okolo 185 km/h a z trate ho odniesli do zdravotného strediska na nosidlách. Zarco sa dostal do čela časovej tabuľky po tesnom súboji s Jackom Millerom, Quartararom a Maverickom Vinalesom, ktorí budú štartovať do pretekov z druhého miesta. Miller sa musel uspokojiť s tretím miestom, kým Quartararo odštartuje do pretekov, kde si bude musieť odpykať predĺžený trest na kolo, zo štvrtého miesta. Hneď za ním štartuje Francesco Bagnaia, z piateho miesta Ducat
MotoGP, FP1: Zarco najrýchlejší, Quartararo trápi technika

Johann Zarco bol napriek havárii najrýchlejší v prvom tréningu jazdcov MotoGP pred Veľkou cenou Británie, kde mal úradujúci majster sveta Fabio Quartararo technické problémy. Francúz s Yamahou si bude musieť v pretekoch odpykať predĺžený trest na kolo, takže jazdu na ňom trénoval len v tréningu, no jeho prípravy boli asi po desiatich minútach tréningu prerušené, keď jeho M1 zastavila na trati. Quartararo pomohol do garáží Jack Miller a majster sveta sa čoskoro vrátil na trať s rovnakou motorkou, na ktorej bola nainštalovaná len nová palivová nádrž. Talian Francesco Bagnaia zajazdil druhý tréningový čas pred Alexom Rinsom a Quartararom, ktorý bol o 0.545 s pomalší ako jeho krajan na prvom mieste. Bol najvyššie hodnoteným pretekárom Hondy
Miller o možnom návrate do Pramacu: Je mi to jedno

Jack Miller zdôraznil, že prípadný návrat do Pramacu ho neovplyvní. V poslednej dobe sa hlasnejšie šepká, že Miller bude musieť v budúcej sezóne prepustiť svoje miesto v továrenskom tíme Ducati buď Enejovi Bastianinimu alebo Jorgemu Martinovi. Austrálčanovi, podobne ako väčšine pretekárov na štartovej listine, po skončení sezóny vypršala zmluva. Jorge Martin zaujal minulý rok vo svojej prvej sezóne v Pramacu a momentálne vedie celkové poradie Enea Bastianini na rok starej Ducati. Práve tento pretekár je vraj hlavným kandidátom na prípadné uvoľnené miesto po boku Francesca Bagnaju. Samozrejme, stále je šanca, že si to Miller nechá, no aj keby sa mal vrátiť do Pramacu, neublížilo by mu to. "Je mi to jedno. Aj keby sa to stalo, neublíži mi to. Všetci (aj Pramac, aj fabrika
Tím Pramac predstavil tohtoročnú farebnú schému

Tím Pramac dnes online predstavil farebnú schému tohtoročnej motorky. Do devätnástej sezóny účinkovania v kráľovskej triede vstupujú po mimoriadne úspešnej minuloročnej sezóne, v ktorej zaznamenali aj prvé víťazstvo. Celkovo skončili na štvrtom mieste ako najlepší satelitný tím. Pretekárska zostava zostáva nezmenená. Johann Zarco a najlepší nováčik minulej sezóny budú mať aj tento rok plnú továrenskú podporu od Ducati. Vo vedení mužstva však nastali zmeny. Francesca Guidottiho, ktorý prestúpil do tímu KTM, nahradil Claudio Calabresi. Tohtoročná farebná maľba si zachováva dominantnú bielu a červenú, no o niečo väčší podiel má tentoraz modrá. https://twitter.com/pramacracing/status/1488888072435806208