Značka: motegi

Bagnaia sa za chybu ospravedlnil a chcel skončiť pred Quartararom

Správy MotoGP
Francesco Bagnaia sa ospravedlnil členom tímu Ducati za pád v závere dnešných pretekov, ktorý ešte viac sťažil boj o titul majstra sveta. Taliansky pretekár sa v posledných kolách snažil v boji o ôsme miesto predbehnúť bodovaného lídra Fabia Quartarara, ale manéver mu nevyšiel. Jeho manko v celkovom súčte sa tak zvýšilo o ďalších 8 bodov a pred poslednými štyrmi pretekmi je to už 18 bodov. "Hneď po pretekoch sa ospravedlnil za svoju chybu," povedal novinárom šéf tímu Ducati Davide Tardozzi. "Počas celých pretekov mal problémy s akceleráciou zo zákruty. Predná pneumatika sa prehrievala, takže mal problémy aj s brzdením." "Hlavným cieľom pred pretekmi bolo skončiť pred Quartararom. Na začiatku sezóny je to cieľ
Bodovanie MotoGP: Napriek ôsmemu miestu zvýšil Quartararo svoj náskok

Fabio Quartararo dokázal využiť chybu a smolu svojich dvoch hlavných rivalov a napriek ôsmemu miestu zvýšil náskok v celkovom poradí. Aktuálny majster sveta má pred Francescom Bagnaiom náskok 18 bodov a ďalších sedem pred Aleixom Espargarom, pričom do konca zostávajú štyri preteky. Pozícia RacerCountryTeamPointsBack1=Fabio QuartararoFRAMonster Yamaha (YZR-M1)219 2=Francesco BagnaiaITADucati Lenovo (GP22)201(-18)3=Aleix EspargaroSPAAprilia Racing (RS-GP)194(-25)BastiGPiniI4(-21)BastiGPaniI170Ica -49)5=Jack MillerAUSDucati Lenovo (GP22)159(-60)6^1Brad BinderRSARed Bull KTM (RC16)148(-71)7˅1Johann ZarcoFRAPramac Ducati (GP22)138(-81)8^1Jorge MartinSPAPramac ) )22(-120)99^9Maverick ViñalesSPAAprilia Racing (RS-GP)1(-113)106˅10Alex RinsSPASuzuki Ecst
Jack Miller oslavuje víťazstvo v Japonsku s obrovským náskokom

Austrálčan Jack Miller je víťazom pretekov MotoGP o Veľkú cenu Japonska, keď viedol celé preteky, občas s náskokom viac ako päť sekúnd. Brad Binder bol druhý a Jorge Martin tretí. Marc Marquez, ktorý do pretekov štartoval z najlepšej východiskovej pozície, skončil štvrtý. https://twitter.com/MotoGP/status/1573926613913423872 Uchádzači o titul majstra sveta sa dnes na popredných pozíciách zvlášť nevyzdvihovali. Fabio Quartararo jazdil väčšinu pretekov na ôsmom mieste, zatiaľ čo Pecco Bagnaia havaroval a odstúpil v poslednom kole pretekov. Aleix Espargaro vypadol z boja so svojimi súpermi o titul ešte pred štartom pretekov, keď v závere zahrievacieho kola zašiel pre technické problémy s motorom do boxov a do pretekov odštartoval od začiatku. . https://twitter.com/M
Anketa: Vyhrá Marquez svoje 100. pódium v ​​Motegi?

Marc Marquez sa na Veľkej cene Japonska, ktorá bude jeho 150. pretekmi MotoGP, ženie za svojím stým stupňom víťazov v premiérovej triede. Pre jazdca Hondy to budú 63. preteky, v ktorých bude štartovať z najlepšej východiskovej pozície, pričom je deviatym jazdcom, ktorý tento rok získal pole position, čo je nový rekord pre triedu MotoGP. Osemnásobný majster sveta hovorí, že na suchej trati ho v hre o víťazstvo neuvidíme: „Ak by boli preteky dlhé desať kôl, tak by sa to dalo, ale na 24 kôl ešte nie som pripravený. ." Aktuálny majster sveta Fabio Quartararo verí, že Španiel je tiež schopný víťaziť. "Určite je dostatočne rýchly. Má dobrý rytmus a do pretekov štartuje z prvého miesta, takže si na neho môžete staviť, že vyhrá."
Jorge Martin najrýchlejší v rozcvičkách

Jazdec Pramac Ducati Jorge Martin bol najrýchlejší v ranných rozcvičkách pred VC Japonska. Počas zahrievania sa pretekári zamerali najmä na výber zmesi pneumatík, väčšina porovnávala mäkkú a prednú tvrdú zadnú pneumatiku a niektorí skúšali aj tvrdú. Jedným z nich bol Marc Marquez, ktorý ku koncu skúšal tvrdé predné aj zadné pneumatiky, no v deviatej zákrute v rýchlom kole havaroval. Fabio Quartararo, ktorý štartuje do pretekov z deviateho miesta, bol chvíľu najrýchlejší s kombináciou tvrdej prednej a stredne tvrdej zadnej, no Jack Miller s oboma tvrdými pneumatikami, Jorge Martin s hard-soft a Francesco Bagnaia s hard-hard boli veľmi blízko.. Martin zajazdil najlepší čas v poslednom pokuse s náskokom 0.285 s pred Quartararom, tretí a štvrtý boli
Sklamaný Quartararo: Čakal som viac

Fabio Quartararo bol zo svojho výkonu v dnešnej kvalifikácii trochu sklamaný. Ako priznal, čakal oveľa viac ako konečné deviate miesto, no na mokrej trati sa nevedel zorientovať. Napriek druhému miestu v daždivých pretekoch v Indonézii sa aktuálny majster sveta nikdy nedostal medzi najlepších pretekárov v jazde na mokre. Bez ohľadu na to sa v daždivom sobotňajšom voľnom tréningu zaradil medzi najlepších desať. Dnes však ani zďaleka nezabojoval o najlepšiu východiskovú pozíciu. Jeho najlepší čas 1.56.326 bol o 1,1 sekundy horší ako najrýchlejší Marco Marquez. "Sklamaný, pretože som čakal viac," mal jasno Francúz po kvalifikácii. "V prvom pokuse som zajazdil čas 1:56.7, ale potom už do konca kvalifikácie nenastalo žiadne výrazné zlepšenie.
Márquez: Nie je čas myslieť na víťazstvo

Marc Marquez získal najlepšiu štartovaciu pozíciu v kvalifikácii na Veľkú cenu Japonska, prvú za tri roky, ale pretekár Hondy sa ešte úplne nezotavil zo štvrtej operácie ruky, takže neverí, že operovaná ruka je dostatočne silná na to, aby ju dokončil. celé preteky, ktoré sa mali konať na suchej trati, si držali víťazný rytmus. "Zajtra sa vrátime do našej súčasnej realistickej pozície," povedal šesťnásobný majster sveta MotoGP. "Samozrejme, že by som chcel byť na špici, chcel by som zabojovať o pódium, prípadne o prvú päťku, ale teraz na to nie je čas. Vždy, keď budem mať možnosť, skúsim to, lebo takú aký som a nezmenil som sa. Ale zajtra to budú dlhé preteky a už v piatok som sa cítil unavený, takže bolo pre mňa ťažké zostať konzistentný." https://twitter.com/MotoGP/status/1573643733224095747 Marquez povedal,
Marc Marquez po troch rokoch získal pole position v Japonsku

Marc Marquez získal svoju prvú pole position po 1071 dňoch v kvalifikácii na Veľkú cenu Japonska. Kvalifikácia sa začala o 90 minút neskôr, ako bolo naplánované, kvôli dažďu, ktorý na trať priniesol tajfún Talas. Po boku Španiela vyštartujú do pretekov z prvého radu Johann Zarco a Brad Binder a všetci adepti na titul majstra sveta sa umiestnili nižšie ako na piatom mieste. https://twitter.com/MotoGP/status/1573581713917313025 Najvyššie sa umiestnil Aleix Espargaro na šiestom mieste, kým Fabio Quartararo bol deviaty a Francesco Bagnaia bol dvanásty.
Kvalifikácia MotoGP podľa nezmeneného harmonogramu

Tímy MotoGP sa rozhodli odjazdiť sobotňajšiu Veľkú cenu Japonska podľa nezmeneného harmonogramu, ak to počasie dovolí, keďže existujú určité obavy z tajfúnu Talas. Tímy sa stretli s lídrami a diskutovali o možnosti usporiadať kvalifikáciu MotoGP skôr, ako sa plánovalo. No nakoniec sa rozhodli, že prvá časť kvalifikácie sa začne o 5 minút ôsmej ráno (nášho času) a druhá časť o 8:30. https://twitter.com/MotoGP/status/1573539653843566592 Prognostici predpovedajú, že Typhoon dorazí na trať v sobotu, takže tímy chceli kvalifikáciu spustiť skôr. Ak sa predpoveď naplní a bude príliš veľa dažďa, kvalifikácia sa presunie na nedeľu ráno, ako to bolo v prípade Veľkej ceny Austrálie 2019. Kvalifikácia triedy Moto2 bola
Nakagami ukončil tréning s rukavicou plnou krvi

Takaaki Nakagami dostal od lekárov súhlas, aby sa zúčastnil prvého voľného tréningu na Veľkú cenu Japonska, ktorý podľa vlastných slov dokončil s rukavicou plnou krvi. Japonec utrpel rezné rany na dvoch prstoch pravej ruky minulú nedeľu v pretekoch v Aragone pri kolízii s Marcom Marquezom a po operácii v Barcelone dostal povolenie zúčastniť sa prvého tréningu, po ktorom lekár stav posúdia lekári a následne sa rozhodne o pokračovaní pretekov cez víkend. Pretekár LCR Honda bol len o štyri desatiny sekundy pomalší ako najrýchlejší čas Jacka Millera v tréningu. "Lekári hovoria, že som prišiel o 20 percent šľachy na prstenníku a 60 percent na malíčku, ktorý je najviac poškodený. ​​Našťastie nepotrebujem kožný štep. Rana je otvorená, n