Značka: rozmer

Vinales: Víťazstvo s Apriliou má špeciálnu hodnotu

Správy MotoGP
Maverick Vinales oslávil svoje desiate víťazstvo v triede MotoGP v Austine a stal sa prvým jazdcom v ére MotoGP, ktorý vyhral na motocykloch od troch rôznych výrobcov. Španiel počas celého víkendu ukazoval výnimočnú rýchlosť na Grand Prix of the Americas a výbornú formu potvrdil aj v nedeľňajších pretekoch, kde po incidente v prvej zákrute klesol na jedenáste miesto, no napokon zvíťazil. Bolo to jeho prvé víťazstvo s Apriliou a hoci mu všetky víťazstvá veľmi ležia na srdci, toto je špeciálne, pretože sa k tímu pripojil v ťažkých časoch. "Víťazstvo s Apriliou má špeciálnu hodnotu, pretože som sa k nim pridal, keď jazdili z desiateho na pätnáste miesto," povedal. "Teraz sme jedným z 9 najväčších a hoci sa stále musíme zlepšovať, aby sme boli konzistentnejší, tento rok máme pred sebou veľmi veľkú príležitosť. Časom nazbierame dostatok

Marc Marquez bol na trati COTA vždy považovaný za rýchleho pretekára a svojej povesti dostál aj v nedeľňajších pretekoch, keď sa po niekoľkých kolách a tesných súbojoch so svojimi súpermi dostal do vedenia. Osemnásobný majster sveta si na svoje prvé víťazstvo s Ducati, žiaľ, bude musieť ešte chvíľu počkať, keďže havaroval a odstúpil. https://twitter.com/MotoGP/status/1779592179997946113
Vinales zostal neporazený aj v hlavných pretekoch Grand Prix of the Americas

Maverick Vinales sa v úvode pretekov prepadol na jedenáste miesto, no po niečo viac ako polovici kôl bol opäť vo vedení a tak po víťazstve v kvalifikácii a šprinte oslávil víťazstvo aj v nedeľňajších pretekoch o Grand Prix of the Americas, kde sme videli pomerne veľa zmien vo vedení, kde sa na chvíľu ocitli Pedro Acosta a Marc Marquez, ktorí počas vedenia pretekov havarovali a odstúpili. https://twitter.com/MotoGP/status/1779596989686071319 Acosta si bude musieť na svoje prvé víťazstvo počkať a tentoraz sa musel uspokojiť s druhým miestom, kým Enea Bastianini sa prebojoval na posledné miesto na pódiu s dvoma kolami ísť, predbiehať Jorgeho Martina. https://twitter.com/MotoGP/status/1779592179997946113 Pretekársky víkend Francesca Bagnaia pre
Vinales víťazom šprintérskych pretekov v Austine

Maverick Vinales premenil najlepšiu východiskovú pozíciu v sobotňajších šprintérskych pretekoch MotoGP dominantným výkonom na víťazstvo o viac ako dve sekundy pred Marcom Marquezom, ktorý avizoval, že aj v nedeľu bude vážnym adeptom na popredné priečky v hlavných pretekoch. https://twitter.com/MotoGP/status/1779244454785781929 Tretí bol Jorge Martin pred Pedrom Acostom a Aleixom Espargarom. Šiesty bol Enea Bastianini, siedmy Jack Miller, ôsmy Pecco Bagnaia, deviaty Raul Fernandez a desiaty Franco Mrobidelli.
Vinales vyhráva kvalifikáciu MotoGP na Veľkú cenu Ameriky

Najlepšiu východiskovú pozíciu pre Grand Prix of the Americas si vybojoval Maverick Vinales. S časom 2:00:864 vytvoril jazdec Aprilie nový traťový rekord COTA a je len prvým jazdcom, ktorý dokončil kolo pod dve minúty a jednu sekundu. https://twitter.com/MotoGP/status/1779186551500472373 V prvom rade ho doplnia Pedro Acosta a Marc Marquez. Štvrtý kvalifikačný čas dosiahol Francesco Bagnaio a medzi neho a bodovaného lídra šampionátu Jorgeho Martina sa zaradil ďalší továrenský pretekár Ducati Enea Bastianini. Martin počas kvalifikácie dvakrát havaroval, a tak si v záverečných momentoch kvalifikácie nedokázal vylepšiť poradie. Siedmy bol Aleix Espargaro, ktorý tiež havaroval, ôsmy Fabio di Giannantonio, deviaty Franco Morbidelli a desiaty Marco Bezzecchi. Zadné
Jorge Martin zajazdil najlepší čas 2. tréningu s novým rekordom na kolo

Jorge Martin vytvoril nový rekord na kolo v druhom voľnom tréningu na okruhu Circuit of the Americas a posunul sa do čela časovej tabuľky. Jazdec tímu Pramac bol takmer o pol sekundy rýchlejší ako predchádzajúci rekord Bagnaia z minulého roka. Druhý skončil Maverick Vinales, inak najrýchlejší pretekár v prvom tréningu, kým Marc Marquez zajazdil tretí čas pred Francescom Bagnaiom a Pedrom Acostom. Do druhej časti kvalifikácie sa kvalifikovali Aleix Espargaro, Frnaco Morbidelli, Enea Bastianini, Fabio Di Giannantonio a Marco Bezzecchi.
"Top Gun" najrýchlejší na prvom tréningu v Austine

Maverick Vinales bol najrýchlejší v prvom voľnom tréningu MotoGP v Austine. Španiel Aprilia bol o 0.149 sekundy rýchlejší ako Jorge Martin a o 0.312 sekundy rýchlejší ako Pedro Acosta, ktorý aj naďalej ohromuje svojimi výkonmi vo svojej prvej sezóne v najťažšom motocyklovom šampionáte. Štvrtý bol Enea Bastianioni pred Marcom Bezzecchim, Bradom Binderom, Francom Morbidellim, Marcom Marquezom, Jackom Millerom a Fabiom di Giannantoniom. Aktuálny šampión Francesco Bagnaia začína pretekársky víkend z jedenásteho miesta a 0.948 sekundy za najrýchlejším časom. Druhý voľný tréning, ktorý umožní desiatim pretekárom kvalifikovať sa do Q2 časti kvalifikácie, sa začína dnes o 22:XNUMX nášho času.
Marini najrýchlejší v prvom tréningu MotoGP na Veľkú cenu Ameriky 1

Luca Marini zajazdil najrýchlejší čas prvého voľného tréningu MotoGP na Veľkú cenu Ameriky 2023. Jazdec Mooney VR46 bol o 0.150 sekundy rýchlejší ako Fabio Quartararo a o 0.278 sekundy rýchlejší ako Johann Zarco. Štvrtý čas zajazdil Alex Marquez pred jazdcom tímu KTM Jackom Millerom. Jorge Martin bol šiesty, Francesco Bagnaia siedmy, Maverick Vinales ôsmy, Takaki Nakagami deviaty a Brad Binder desiaty.
Na pretekoch v Amerike bude chýbať aj Marc Marquez

Tím Repsol Honda oznámil, že pretekársky víkend v Amerike vynechá aj Marc Marquez. Po poslednom CT vyšetrení Marc Marquez a jeho lekársky tím pod vedením dr. Ignacio Roger de Oña z Ruber Internacional Hospital v Madride potvrdil, že prstová kosť na jeho ruke je stále v procese hojenia. V kempe Honda sa po konzultácii s lekárskym tímom rozhodli nechať zranenie naplno doliečiť a vyhnúť sa zbytočným rizikám. https://twitter.com/marcmarquez93/status/1645786999452995595?t=E0fyTrIpq80W0Leqt5g0Mw&s=19 Marquez bude pokračovať v práci na svojom rehabilitačnom programe doma, aby sa čo najskôr vrátil do plnej kondície. https://twitter.com/HRC_MotoGP/status/1645785362533617666?t=2uYSpWqDPnHhXaLwewceIw&s=19
Oliveira cestuje do Texasu, ale jeho účasť v pretekoch MotoGP zostáva otázna

Portugalčan Miguel Oliveira pocestuje do Texasu v COTA na víkendovú Veľkú cenu Ameriky MotoGP, ale vzhľad jazdca RNF Aprilia bude závisieť od štvrtkovej lekárskej prehliadky. Oliveira, ktorý pri zrážke s Marcom Marquezom utrpel ťažký úder do pravej nohy, no lekárske vyšetrenie našťastie nepreukázalo žiadne zlomené kosti, sa zranil v treťom kole domácich pretekov v Portimau. Najprv sa nevedelo, o aké zranenia ide, no neskôr sme sa dozvedeli, že problém spôsobili väzy, a preto Oliveira vynechal preteky v Argentíne, no v Austine sa pokúsi vrátiť do honby za body majstrovstiev sveta. "Teším sa na cestu do Texasu," povedal Oliveira. „Nerád som vynechal preteky v Argentíne, ale teraz sa teším na nový štart a spoluprácu s ek