Značka: sepang

Bagnaia najrýchlejší jazdec v posledný deň testovania v Sepangu

Správy MotoGP
Úradujúci majster sveta MotoGP Francesco Bagnaia zakončil posledný deň testovania v Sepangu najrýchlejším časom. Talian, pretekajúci za továrenský tím Ducati, vytvoril nový neoficiálny traťový rekord časom 1:56.682 a ďalší traja pretekári Jorge Martin, Enea Bastianini a Alex Marquez dokončili kolá pod 57 minútu XNUMX sekúnd. Podmienky na trati boli o niečo lepšie, keďže zamračená obloha svedčala po optimálnejších teplotách a nahromadená guma na trati ponúkala lepšiu priľnavosť. Mnohí pretekári sa nerozhodli stíhať najrýchlejší čas, ale už sa venovali pretekárskym simuláciám. Medzi tými, ktorí absolvovali simuláciu kratšieho šprintu, bol aj veľmi rýchly Enea Bastianini, vynikajúce časy zajazdil aj nováčik Pedro Acosta. Aleix Espargaro bol s Apriliou piaty, o necelé dve desatiny rýchlejší
Martin: Nové pravidlá tlaku v pneumatikách zničia preteky

Jorge Martin vyštartoval do dnešných pretekov s túžbou zmenšiť náskok v celkovom poradí za vedúcim Bagnaiom. Španiel sa však dnes svojmu konkurentovi nevyrovnal a preteky dokončil na štvrtom mieste, o jedno miesto za talianskym pretekárom. To zvýšilo náskok v súčte na 14 bodov. "Po šiestich kolách som už Pecca nedokázal sledovať. Cieľom pred dnešnými pretekmi bolo skončiť pred ním, no keď som videl, že to nebude možné, uspokojil som sa so štvrtým miestom. Jazdil som tesne za Peccom, hlavný Problémom bolo prehrievanie prednej pneumatiky, takže som bol vždy na pokraji pádu." "Nové pravidlo ohľadom tlaku v pneumatikách ničí preteky. So všetkými možnými penalizáciami je to pre nás pretekárov veľmi náročné. Ak bude pravidlo platiť aj pre budúcu sezónu, pretekári budú spoločne kontaktovať riaditeľstvo
Bastianini: Nechcel som ovplyvňovať boj o titul

Enea Bastianini po šprintérskych pretekoch, ktoré skončil na štvrtom mieste, vysvetlil, že zámerne nechcel v závere zaútočiť na tímového kolegu Francesca Bagnaia, ktorý bojuje o titul majstra sveta. Napriek dobrému štartu do pretekov Francesco Bagnaia nedokázal vo zvyšku pretekov držať krok s tempom Alexa Marqueza a Jorgeho Martina pre problémy s prednou pneumatikou. Nakoniec sa k nemu priblížili Enea Bastianini a Brad Binder. Zdalo sa, že Bastianini bol ešte rýchlejší ako jeho spoluhráč, no zámerne ho nechcel napadnúť. Sám to po pretekoch potvrdil. Ak by sa mu ho podarilo predbehnúť, Bagnaji by mu v boji o titul ukrojil ďalší bod. "Dnes som mal veľa problémov s prednou pneumatikou počas celých pretekov pri vjazde do zákruty. Problémy boli ešte zreteľnejšie pri jazde."
Bagnaia: Preteky budú musieť byť ukončené pred Martinom

Francesco Bagnaia po dnešných šprintérskych pretekoch zdôraznil, že zajtrajšie hlavné preteky môžu byť kľúčové v boji o titul majstra sveta. Talianovi sa aj napriek dobrému štartu do pretekov nepodarilo zúročiť najlepšiu východiskovú pozíciu a skončil tretí, o jedno miesto za Jorgem Martinom, ktorý tak znížil náskok v celkovom súčte na jedenásť bodov. Na otázku, čo bolo dôvodom dnešného trochu horšieho výkonu, odpovedal: "Ešte presne nevieme. Jednoducho som na motorke od začiatku pretekov nemal ten správny pocit. Je dobré, že teraz máme veľa dostupných údajov, ktoré môžeme analyzovať a poďme sa lepšie pripraviť na zajtrajšie hlavné preteky." „Zo začiatku som mal celkom solídny rytmus, no potom som mal veľké problémy s prednou časťou motorky na brzdách
Bagnaia si v Sepangu vybojoval najlepšiu východiskovú pozíciu

Najlepšiu východiskovú pozíciu pre preteky v Malajzii si vybojoval Francesco Bagnaia, kde budú z prvého radu štartovať aj Jorge Martin, ktorý v poslednom rýchlom pokuse havaroval, a Enea Bastianini. Štvrté miesto si vybojoval Alex Marquez, ktorého na štarte doplnia pretekári tímu VR46 Luca Marini a Marco Bezzecchi. Brad Binder bol siedmy, Fabio Quartararo ôsmy, Maverick Vinales deviaty a Jack Miller, Fabio Di Giannantonio a Johann Zarco budú na štvrtom štartovom rade. https://twitter.com/MotoGP/status/1723192315865411674
Bagnaia spokojný s dnešným výkonom: Som veľmi rýchly s opotrebovanou pneumatikou

Francesco Bagnaio má za sebou veľmi pozitívny piatok v Sepangu. Sam je presvedčený, že na oba víkendové preteky je dokonale pripravený. V prvom tréningu sa sústredil najmä na prípravu na preteky, aj preto ich dokončil až na pätnástom mieste. V druhej jazde si bez väčších problémov zabezpečil priamy vstup do rýchlejšej kvalifikačnej skupiny ôsmym miestom. "Je to pre mňa veľmi dobrý deň. Nebol najľahší, ale zabezpečil som si priame umiestnenie v rýchlejšej kvalifikačnej skupine, čo bol hlavný cieľ." "Som obzvlášť spokojný s rýchlosťou, ktorú som predviedol s opotrebovanou pneumatikou." Po niekoľkých problémoch s mäkšou zadnou pneumatikou na predchádzajúcich pretekoch to dnes nebol prípad. „V poslednom období som mal dosť problémov v chrbte
Marc Marquez: Sme úplne nekonkurencieschopní na jedno rýchle kolo, čo nás neprekvapuje

Marc Marquez bol po piatkových udalostiach v Sepangu spokojný len čiastočne. Osemnásobný majster sveta bol na začiatku druhého voľného tréningu na čele, no keď ostatní pretekári začali vážne útočiť, rýchly čas na kolo skĺzol až na pätnáste miesto.Utešuje ho fakt, že aspoň rytmus lebo závod nepatrí medzi najhoršie. "Na niektorých tratiach sme dobrí na jedno rýchle kolo, ale nemáme ten správny rytmus na preteky. Tu v Sepangu je to naopak. Máme solídny rytmus, ale na jedno rýchle kolo sme ďaleko za sebou, no na to, aby sme to zvládli." „Márquez mal na konci dňa jasno. "Čakali sme niečo také, takže nie sme prekvapení. Obidva tréningy som začal dobre, ale neskôr som nenašiel toľko, aby som bol rýchly na jedno kolo." "Kvalifikácia bude veľmi dôležitá. Dám zo seba maximum a uvidíme
Jorge Martin jazdil úplne na limite a dúfal v suché preteky

Jorge Martin zakončil piatkový voľný tréning v Sepangu na celkovom druhom mieste a ako jediný zašiel pod 1:58 po boku najrýchlejšieho Alexa Marqueza. Napriek tomu nebol s výkonom najspokojnejší, keďže už dnes jazdil na hranici limitu. "Základným cieľom dnešného dňa bolo umiestniť sa priamo v rýchlejšej kvalifikačnej skupine, čo sa nám podarilo. Len sme trochu zlepšili stratégiu, keďže som už ráno použil najrýchlejšiu pneumatiku. Napriek tomu som bol veľmi rýchly aj v druhom cvičenie." "Podarilo sa mi zajazdiť čas pod 1:58, čo je veľmi pôsobivé. Uvidíme, ako to pôjde zajtra ráno, ale fakt je, že dnes som jazdil úplne na limite a bude ťažké niečo zlepšiť. Možno V jednom rýchlom kole mám ešte nejakú medzeru, ale čo sa týka samotného rytmu
Bautista: Pocit na motorke ešte nie je správny, ale veľmi som si to užil

Po piatkovej akcii v Sepangu Alvaro Bautista novinárom priznal, že jazda na motocykli MotoGP si vyžaduje oveľa iný štýl jazdy, než na aký je zvyknutý v triede Superbike. Dvojnásobný majster sveta Superbike strávil väčšinu dňa prispôsobovaním sa motocyklu triedy MotoGP a celkovo skončil predposledný. Pomalší bol len Iker Lecuona, ktorý v tíme LCR nahrádza zraneného Alexa Rinsa. Napriek tomu bol Bautista so svojim výkonom spokojný. "Najskôr som si musel nastaviť motorku podľa svojich predstáv, čo si vyžiadalo pomerne dosť času. Zo začiatku som sa na motorke necítil najlepšie. S každým kolom som naberal na sebavedomí, čo sa prejavilo aj v časy na kolo. V druhom tréningu som svoj čas korigoval o dve sekundy.“ "Stále
Alex Marquez druhý tréning v Sepangu

Alex Marquez zajazdil najrýchlejší čas druhého voľného tréningu v Sepangu (1:57.823). Mladší z bratov Marquezovcov tak po druhom mieste na prvom tréningu potvrdil dobrú formu. https://twitter.com/MotoGP/status/1722888703096365056?t=rVZnYGoaVspu1wgqYMfTwg&s=19 Jorge Martin bol tentokrát druhý. Pretekár tímu Pramac sa okrem najrýchlejšieho Marqueza ako jediný dostal pod hranicu 1:58. Tretí a štvrtý čas zajazdili jazdci KTM, Jack Miller bol tentoraz rýchlejší ako Brad Binder. Maverick Vinales zajazdil piaty čas pred Lucom Marinim a Fabiom Quartararom. Aktuálny majster sveta Francesco Bagnaia bol ôsmy. Prvú desiatku doplnili Marco Bezzecchi a Johann Zarco, ktorí si ako poslední zabezpečili priamy vstup do rýchlejšej