Značka: Šimon Marčič

Mulec dokončil svoju prvú Rely Dakar na dvadsiatom štvrtom mieste, Marchič na päťdesiatom

Rally Dakar
Toni Mulec dokončil poslednú, štrnástu etapu pri svojom prvom vystúpení na Rely Dakar na dvadsiatom treťom mieste. Na 136-kilometrový rýchlostný test potreboval Mule hodinu a 28 minút. To znamenalo, že celkovo obsadil vynikajúce dvadsiate štvrté miesto. Korošec najviac zaujal na deviatej etape, ktorú dokončil na ôsmom mieste. Náš druhý zástupca Simon Marčič dnes skončil na XNUMX. mieste, čo v celkovej klasifikácii stačilo na XNUMX. miesto. Zároveň treba dodať, že Marčič, pre ktorého to bola už deviata Rely Dakar, súťaží v kategórii Original by Motul, kde pretekári nemajú so sebou mechanikov. Medzi motocyklistami zvíťazil Kevin Benavides (KTM) a medzi jazdcami Naser Al Atijah. Katarský Al Atijah už zaznamenal Fr
Rely Dakar: Simon Marčič oslavoval víťazstvo v najťažšej kategórii

Rally Dakar
Pretekári Rely Dakar dnes absolvovali 624 kilometrov dlhú etapu, ktorú ukončili 114 kilometrovým šprintom a po včerajšom výbornom úspechu Toniho Mulaca sa dnes blysol náš druhý zástupca na rely Simon Marčič. Marčič absolvoval rýchlostnú skúšku s časom 2 hodiny 8 minút a tri sekundy, čo stačilo na celkové 39. miesto, no rodák z Mariboru bol presvedčivo najrýchlejší vo svojej triede Original, najťažšej triede pretekárov, ktorí súťažia bez tímu. Dnešným výkonom postúpil v celkovej klasifikácii na 54. miesto, kde zaostáva o 11 hodín, 49 minút a 16 sekúnd. „Prvýkrát v kariére som vyhral v najťažšej triede, pôvodnej,“ povedal po etape Marčič. "Bolo to super. 110 kilometrov dún bez zastávok. Toto je terén, ktorý som l
Toni Mulec v 9. etape Rely Dakar na vysokom šiestom mieste

Rally Dakar
Toni Mulec, inak nováčik Rely Dakar, na dnešnej 9. etape, ktorá sa išla z Rijádu do Haradu, skončil medzi motocyklistami na výbornom šiestom mieste, osem minút a 46 sekúnd za víťazom etapy Lucianom Benavidesom. Mulec dokonca na štvrtom meraní medzičasu držal tretie miesto, čím by sa vyrovnal najlepšiemu slovinskému umiestneniu v etape slávnej rely, ktorú v roku 2003 zaznamenala púštna líška Miran Stanovnik, no na konci 358-kilometrovej rýchlosti teste stratil tri miesta. Druhý slovinský zástupca Simon Marčič preťal cieľovú pásku na 42. mieste, Austrálčan Toby Price dokončil etapu na celkovom druhom mieste so stratou 1:02 minúty. Tretia bola Američanka Skyler Howesová so stratou sotva troch minút. „Na cieľovú pásku sa väčšinou nepozerá
Líder Peterhansel otrasený po zrážke so Slovincom Marčičom

Formula 1
Stephane Peterhansel, ktorý preteká za Peugeot na Rely Dakar, prišiel do cieľa viditeľne otrasený po štvrtkovej kolízii s naším jediným zástupcom Simonom Marčičom. Víťaz minuloročnej Rely Dakar sa po zmätku s navigačným systémom krátko po štarte štvrtkového testu zrazil s Marčičom. Marčič, ktorý súťaží na Dakare na motocykli KTM, si zlomil nohu, zatiaľ čo Peterhansel športovo čakal na prílet zdravotníckeho vrtuľníka vedľa zraneného jazdca. Francúz ostal v rely najskôr pre stratený čas bez vedenia, ale to preňho nebolo dôležité, keďže si bol vedomý, že Marčič to mohol zniesť oveľa horšie. "Obaja sme sa stratili," vysvetlil Peterhansel. "Vlastne sme sa tam všetci stratili, takže som išiel pomaly, asi 60 kilometrov za hodinu. Pre kríky som ho nevidel."