Značka: suzuki

Vinalesovi sa podarilo to, čo sa nepodarilo ani Valentinovi Rossimu

Správy MotoGP
Víťazstvom v Grand Prix of the Americas stanovil Maverick Vinales veľmi unikátny míľnik, ktorý nedokázal dosiahnuť ani Valentino Rossi, ktorý bol kedysi považovaný za referenčný bod. Vinales sa stal jediným pretekárom, ktorý dokázal zvíťaziť v triede MotoGP (po roku 2002) na motocykloch troch rôznych výrobcov a Španiel je len piatym pretekárom v histórii, ktorému sa to podarilo. Vinales oslávil prvé víťazstvo na motocykli Suzuki, potom zaznamenal ešte niekoľko víťazstiev na Yamahe a po prestupe do Aprilie v roku 2021 už vyhral šprintérske preteky, ktoré sú oficiálne zaznamenané v iných štatistikách.
Rins: Najväčší rozdiel robí aerodynamika, nie motor

Podľa Alexa Rinsa má teraz aerodynamika väčší vplyv na správanie motocyklov MotoGP ako rozdiel medzi dizajnom motora V4 alebo Inline4. Španielska hviezda jazdila v posledných sezónach s oboma typmi motorov, v rokoch 2017 až 2022 vyhrala päť pretekov s radovým Suzuki, predtým ako tento rok vyhrala v COTA s Hondou V4 ​​LCR. 27-ročný hráč sa stále zotavuje zo zlomeniny nohy v Mugelle a teraz sa vracia do Inline4 a pripája sa k tímu Monster Yamaha. Ale zatiaľ čo kľúčové dizajnové prvky GSX-RR a YZR-M1 môžu na papieri vyzerať podobne, Rins opísal Yamahu ako "veľmi odlišný motocykel v porovnaní so Suzuki. Môžem ísť do zákruty s viac prednou brzdou [napríklad] a to je dobré, pretože môžete získať trochu času na kolo." Rins potom vysvetlil: ''Myslím, že moment
Rins: Motocykel Yamaha nie je ako Suzuki

Po prvom teste motocykla Yamaha Alex Rins poprel, že by bol podobný Suzuki. Španiel súťažil za tím Suzuki od svojho debutu v elitnej triede v roku 2017 až do konca minulej sezóny, keď sa japonský výrobca rozhodol opustiť MotoGP. V tejto sezóne hral za tím LCR Honda. Napriek tomu, že sa v Austine postaral o jediné víťazstvo Hondy v sezóne, rozhodol sa ukončiť dvojročný kontrakt a prestúpil k Yamahe. Na prvom teste vo Valencii absolvoval s novým motocyklom 54 kôl a na devätnástom mieste zaostal o 1,3 sekundy za najrýchlejším. Väčšina očakávala, že si na novú motorku rýchlo zvykne, keďže mala byť veľmi podobná Suzuki, ktorá tiež používala radový motor. „Tento motocykel je veľmi odlišný od Suzuki
Rins si nemyslel, že Honda je zlá

Alex Rins testoval v novembri minulého roka motocykel Honda RC213V MotoGP, s ktorým japonský výrobca nezaznamenal v sezóne ani jedno víťazstvo, keďže ich jazdci považujú za motorku, z ktorej je ťažké vymámiť víťaznú formu. Rins priznal, že to bol veľmi odlišný motor od Suzuki, na ktorom pretekal v roku 2022, ale dodal, že to stále nie je zlé. "Najnáročnejšia bola odozva pohonnej jednotky, spojenie medzi pridávaním plynu a vyvíjaním výkonu a prenášaním len toho na zadné koleso. Počas celého testovania sme hľadali rôzne nastavenia, no nenašli sme také, ktoré by mi vyhovovalo." ." Rins dokončil test na 20. mieste, 1.1 sekundy od najrýchlejšieho času, ale hovorí, že v snahe o lepšie výsledky sa nebude snažiť prestavať Hondu na Suzuki GSX-RR, s ktorou už pretekal.

Koncom roka 2022 sa aj tím Suzuki oficiálne rozlúčil so súťažou v triede MotoGP. Za osem sezón po návrate v roku 2015 dosiahli množstvo úspechov a vrchol zaznamenali v roku 2020, keď sa majstrom sveta stal Joan Mir. Na konci cesty zverejnili video, v ktorom mnohí členovia tímu ďakujú svojim fanúšikom za podporu. https://twitter.com/suzukimotogp/status/1609134208068231170
Vinales ľutuje len jedno rozhodnutie vo svojej kariére

Maverick Vinales v nedávnom rozhovore priznal, že vo svojej kariére ľutuje len jedno – na konci sezóny 2016 opustil Suzuki a pripojil sa k Yamahe. Španiel debutoval v triede MotoGP pre tím Suzuki v roku 2015, po tom, čo sa do elitnej motocyklovej triedy po rokoch prestávky vrátil iba druhý. V sezóne 2016 získal Vinales prvé víťazstvo tímu v Silverstone po návrate do triedy MotoGP. Dobré výkony španielskeho pretekára nezostali nepovšimnuté. Prijal ponuku Yamahy a v sezóne 2017 nahradil krajana Jorgeho Lorenza v továrenskom tíme. Rozhodnutie, ktoré dnes ľutuje. Ako sám priznáva, v tom čase by pre neho bolo najlepšie zostať v tíme Suzuki. „Ak sa pozriem späť na svoju kariéru a rozhodnutie, ktoré som vtedy urobil, teraz môžem povedať, že som urobil n
Rins stále nechápe rozhodnutie Suzuki

Víťaz posledných pretekov v Austrálii sa novinárom v Sepangu zdôveril, že stále nerozumie rozhodnutiu Suzuki odstúpiť z triedy MotoGP. Tím sa po ôsmich sezónach po návrate v roku 2015 po trojročnej absencii opäť lúči s elitnou motorkárskou triedou. V čase májového verejného oznámenia odchodu boli hlavným dôvodom veľké finančné výdavky súvisiace so zmenami na predajnom trhu. Správa prekvapila aj členov tímu, ktorí inak rozmýšľali o dlhodobej budúcnosti tímu. Obaja pretekári diskutovali aj o predĺžení spolupráce. O to prekvapivejšie bolo rozhodnutie zo športového hľadiska, keďže Alex Rins bol po pretekoch v Portugalsku na čele celkového poradia spolu s Quartararom.Po poslednom víťazstve v A
Petrucci: Čím viac budem unavený, tým rýchlejšie? Takže preteky vyhrám!

Danilo Petrucci sa na Veľkej cene Thajska vrátil do MotoGP, tentoraz ako jazdec na Suzuki. Talian po takmer ročnej absencii pomaly chytil rytmus a v poslednom tréningu sa k najlepším priblížil na 1.3 sekundy. "Som spokojný s rýchlosťou vo štvrtom tréningu, pretože som bol dosť blízko, no v kvalifikácii to bolo náročnejšie," povedal Petrux, ktorý skončil v kvalifikácii posledný, čo je v poslednom čase mimoriadne tesne. "Mojím cieľom nebolo byť posledný, čo sa mi skoro podarilo, keby som bol o dve či tri desatiny rýchlejší, ale to nevadí. Očakávam lepší výsledok v pretekoch a vzhľadom na moju fyzickú kondíciu dúfam, že bude pršať." Petrucci po odchode z MotoGP súťažil aj v šampionáte Superbike, kde to mal podľa vlastných slov o niečo jednoduchšie. „Motory sú dobré, ale brzdy nie sú také dobré
Danilo Petrucci sa vracia do MotoGP so Suzuki na GP Thajska

Danilo Petrucci sa tento víkend trochu prekvapivo vráti do triedy MotoGP, keď nahradí zraneného Joana Mira na Veľkej cene Thajska za tím Suzuki. Španiel si v auguste na Veľkej cene Rakúska zlomil členok a musel vynechať preteky v Misane. Šampión sezóny 2020 sa pokúsil o comeback v Aragóne, no pre bolesti a obmedzený pohyb predčasne ukončil pretekársky víkend a rozhodol sa vynechať aj preteky v Japonsku. Očakával sa návrat Mira v Thajsku, ale jeho zotavenie sa zjavne oneskorilo a jazdec Suzuki sa plánuje vrátiť na ďalších pretekoch v Austrálii o dva týždne. Španielske médiá prekvapila správa, že Mira na pretekoch okolo Buriramu nahradí bývalý pretekár Ducati a KTM, víťaz dvoch pretekov MotoGP, Danilo Petrucci, ktorý je
Joan Mir nebude pretekať v Aragone a Motegi pre zranenie členka

Joan Mir zrušil preteky na GP Aragónu a GP Japonska, ktoré budú nasledovať budúci víkend, keďže má stále problémy so zraneným členkom. Španiel mal na GP Rakúska pád, pri ktorom si zlomil pravý členok. Lekári mu naordinovali 15 dní oddychu, takže šampión sezóny 2020 vynechal Veľkú cenu San Marína, no v Aragone mu bolo umožnené súťažiť. Jazdec Suzuki ale skončil piatkové tréningy hneď od začiatku a po sobotňajšom tréningu sa pre bolesti zraneného členka rozhodol v pretekárskom víkende nepokračovať. Mir prezradil, že mal problémy s brzdením na zadnej brzde. „Jazdím tvrdo, lebo sa mi trasie noha pre poškodené väzy, takže neustále brzdím, čo je vidieť aj z telemetrie,“ prezradil po treťom tréningu. So Suzuki sú problémy