Značka: tímový gejzír

Už po šiestich pretekoch na osudnom minuloročnom pretekárskom okruhu sa opäť presadil Gajser

motocross
Tim Gajser dnes na pretekoch v Turecku, len v šiestych pretekoch po zlomenine stehennej kosti, dosiahol svoj prvý prienik na stupne víťazov najlepším možným spôsobom, a to v niektorej z individuálnych pretekov alebo po návrate aj celkovo. Makolčan bol v prvej jazde druhý, no druhú vyhral a oslávil tak svoje prvé víťazstvo v MXGP presne po roku, keď sa na tomto mieste aj zranil. Celkovo je to už jeho 44. úspech v pretekoch SP v oboch triedach. Ako prvý si tento rok prvýkrát vybral štartovaciu pozíciu Gajser, ktorý sa vracia po ťažkom zranení. V Afyonkarahisare dnes v prvej jazde dobre využil túto pozíciu a po štarte sa ujal vedenia. Za ním mal smolu líder SP Jorge Prado, ktorý spadol a skĺzol ďaleko do úzadia. V druhej jazde vyzeral Gajser výborne. Po štarte opäť viedol p
Tim Gajser sa zatiaľ nevráti

motocross, Iné športy
Tim Gajser oznámil, že jeho rekonvalescencia po nehode, pri ktorej si zlomil stehennú kosť, prebieha v poriadku, no ešte bude musieť vynechať vystúpenie na Veľkej cene Trentina, kde sa pre množstvo slovinských fanúšikov cíti ako doma. Štvrté preteky majstrovstiev sveta v motokrose sa uskutočnia v nedeľu v Taliansku, kde Jan Pancar bude na Veľkej cene Trentina reprezentovať slovinské farby v triede MX2, zatiaľ čo Jaka Peklaj, Žan Oven a Miha Vrh budú súťažiť v pretekoch európskeho šampionátu. Zobraziť tento príspevok na Instagrame Príspevok zdieľaný Timom Gajserom (@tiga243) Tim Gajser, majster sveta v elitnej triede MXGP, sa stále zotavuje po operácii stehennej kosti po nehode, ktorá sa mu stala 20. februára v Arc neďaleko jazera Garda. Gajser prezradil niekoľko detailov o svojom zdravotnom stave svojim sledovateľom na Instagrame. »
Katastrofa: Pred začiatkom sezóny sa zranil Tim Gajser

Päťnásobný majster sveta v motokrose Tim Gajser zle spadol a zranil sa na zahrievacích pretekoch pred začiatkom sezóny MXGP. Na druhých pretekoch IIC v Trentine Makolčan po veľkolepom skoku spadol a z trate ho odniesli na nosidlách. Lekárske vyšetrenie ukázalo zlomeninu pravej stehennej kosti, ktorú bude potrebné opraviť operáciou. Čo to znamená pre jeho sezónu Svetového pohára, je momentálne nejasné, no viac bude známe po operácii. Nášmu majstrovi sveta prajeme skoré uzdravenie. https://twitter.com/mx1onboard/status/1627339455769051136
Gajser spokojný s postupom Hondy

motocross
Tim Gajser je veľmi spokojný s vývojom, ktorý Honda tento rok urobila na modeli CRF450R. Slovinské eso, ktoré sa bude v tomto roku uchádzať o šiesty titul, sa momentálne pripravuje na novú sezónu, ktorá sa začne 12. marca v Argentíne. Generálny manažér tímu Marcus Pereira de Freitas zdôraznil, že za nimi bolo úspešné zimné obdobie, v ktorom sa snažili motocykel zmodernizovať a odstrániť jeho nedostatky. S postupom by mal byť spokojný aj náš Team Gajser. "Atmosféra v tíme je veľmi pozitívna. Tím počas zimnej prestávky dobre trénuje s motorkou aj bez nej. Je veľmi spokojný s pokrokom, ktorý dosiahol na CRF450R a už sa teší na novú sezónu." "Čaká ho ešte niekoľko tréningov, kým bude plne pripravený na novú sezónu. Samozrejme, sledujeme jeho prípravu, ale
Päťnásobný majster sveta MXGP Tim Gajser opäť získal ocenenie Športovec roka

motocross
Hoci Tim Gajser získal tento rok v motokrose svoj piaty titul majstra sveta, štvrtý v najťažšej triede, Makolčan v roku 2022 vo výbere slovinského pretekára neuspel a podľa hodnotenia športových novinárov obsadil skromné ​​šieste miesto. Titul Športovec roka 2022 si podľa výboru Asociácie športových novinárov Slovinska odniesol Kristjan Čeh, ktorý nazbieral až 174 bodov. V zdôvodnení výberu uviedli, že Čechovi bol titul udelený preto, lebo „ťažko by ešte viac dominoval v hode diskom“, keďže „nastúpil v 21 zápasoch a pripísal si 19 víťazstiev, keď nevyhral. , bol raz druhý a raz tretí.“ druhý bol Tadej Pogačar so 141 bodmi, tretí bol Žan Kranjec so 119 bodmi, hviezda NBA Luka Dončič dostal od komisie takmer o polovicu menej bodov ako Čech (93), motokros.
Gajser s bolesťami na druhé miesto, na titul si bude musieť počkať

motocross
Tim Gajser skončil vo Veľkej cene Švédska celkovo druhý, zatiaľ čo jeho rival o titul Jeremy Seewer oslavoval víťazstvo. Piaty titul majstra sveta sa na naše eso usmieval už tento víkend, no potreboval by ideálny výsledok, ktorému zabránil pád v tréningu, kvôli ktorému nastúpil do oboch dnešných pretekov s bolesťami zápästia a prstov na nohách. Po štarte do prvej jazdy z druhého miesta sa na štarte prepadol na šieste miesto, no do konca pretekov sa mu podarilo dostať na štvrté miesto pred Maxime Renaux, Jeremy Seewer a Glenn Goldenhoff. V druhých pretekoch Renaux havaroval a odstúpil už v prvom kole a Gajser bol piaty. Po určitom predbiehaní sa prepracoval na druhé miesto, pričom viedol Seewera, ktorý napokon vyhral. Tretí bol Ro
MXGP Švédsko: Tim Gajser na štvrtom mieste po prvej jazde

motocross
Tim Gajser odjazdil prvé preteky MXGP pre Veľkú cenu Švédska po nepeknom sobotňajšom páde takticky a bez zbytočného riskovania obsadil štvrté miesto. Maxime Renaux vyhral prvé preteky, pričom na pódiu skončili aj Jeremy Seewer a Glenn Coldenhoff. Gajser štartoval do pretekov z druhého miesta, no do prvej zákruty si o pár miest pohoršil a prepadol sa na šieste miesto a následne do cieľa získal dve miesta. Dvadsaťpäťročný rodák z Pécsu mal pred štartom pretekárskeho víkendu vo Švédsku náskok 25 bodov a do konca sezóny ostávajú ešte tri testy, v ktorých očakávame jeho piaty titul majstra sveta v motokrose. Druhý beh v Uddevale sa začína o 122:17.
Gajser v Imole k svojmu druhému titulu majstra sveta MXGP

motocross
Tim Gajser už na prvých pretekoch v Imole získal korunu tohtoročného majstra sveta v elitnej triede motokrosu MXGP! K celkovému víťazstvu chýbalo tímu iba ôsme miesto, no v cieli prvej jazdy bolo piate, keďže pád mu zabránil vyhrať. Gajser, ktorý má do konca sezóny pred sebou ešte tri preteky, získal s Hondou svoj tretí majstrovský titul. Prvýkrát sa stal šampiónom v roku 2015 v triede MX2 a potom v sezóne 2016 prvýkrát v najťažšej triede MXGP.
Pád zabránil Gajserovi oslavovať vo Veľkej Británii

Iné športy
Druhé preteky tohtoročnej sezóny MXGP, ktoré sa konali vo Veľkej Británii, priniesli nášmu motokrosovému esu Timovi Gajserovi prvé víťazstvo v druhej jazde. Víťazstvo v celkovej klasifikácii oboch pretekov mu uniklo vďaka škaredému pádu v prvej, ktorú aj napriek nepríjemnému incidentu obsadil na treťom mieste. Celkové víťazstvo oslavoval Talian Antonio Cairoli, ktorý si tak zvýšil náskok v celkovom prvenstve elitnej triedy MXGP. Gajser mal skvelý štart v prvom stinte v Matterley Basin a dokonca viedol v druhom kole po tom, čo predbehol Cairoliho, potom spadol a tesne minul svoj letiaci motocykel. Cieľovou páskou prešiel na treťom mieste, no svoj dojem vylepšil v druhej jazde, kde jazdil úplne vo svojej triede. Cairoli nemal odpoveď na jeho tempo, zat

Slovinské motokrosové eso Tim Gajser nepekne spadol na pretekoch talianskeho národného šampionátu v Mantove a utrpel dvojnásobnú zlomeninu čeľuste. Gajser sa pretekov zúčastnil v rámci prípravy na novú sezónu majstrovstiev sveta v motokrose, ktoré sa začínajú o dva týždne v Argentíne. MX šampión sezóny 2016 spadol z veľkej výšky počas jedného zo skokov vo finálových pretekoch a pri pristávaní si udrel hlavu o riadidlá svojej motorky. 21-ročný mladík utrpel dvojnásobnú zlomeninu čeľuste a prišiel o niekoľko zubov a dnes večer ho čaká niekoľkohodinová operácia. Gajser počas pretekov tesne sledoval domáceho Antonia Cairoliho, inak aktuálneho šampióna šampionátu MXGP, a v posledných kolách pretekov ho predbehol Jeremy van Horebeek. Tim chcel dohnať stratený čas, ale zle odhadol jeden zo skokov a skočil príliš ďaleko.