Značka: Thajský všeobecný lekár

Padla prvá penalizácia kvôli novým pravidlám v MotoGP

Správy MotoGP
Aleix Espargaro bol vylúčený z piateho miesta vo Veľkej cene Thajska MotoGP po tom, čo stewardi zistili, že jeho tlak v pneumatikách bol počas pretekov príliš nízky. Jazdec Aprilie bol za rovnaký priestupok varovaný už tento rok, no tentoraz dostal 3-sekundovú penalizáciu, čo ho prepadlo z piateho na ôsme miesto. V ďalších pretekoch, kde je tlak v pneumatikách príliš nízky, bude Španiel penalizovaný šiestimi sekundami a v prípade štvrtého porušenia už bude penalizácia 12 sekúnd. Jorgemu Martinovi, víťazovi pretekov na trati v Burirame, ktorý tentoraz dostal varovanie, rovnako ako Marcovi Marquezovi a Polovi Espargarovi teraz hrozí trest aj v zostávajúcich pretekoch. Penalta pre Aleixa Espargara posunula Fabia Quartarara, Marca Marqueza a Lucu Mariniho o miesto vyššie, zatiaľ čo Fabio di Giannantonio by získal.
Jorge Martin, víťaz napätého trojtaktu, vyhral GP Thajska

Jorge Martin je víťazom napätých pretekov na GP Thajska, kde väčšinu druhej polovice pretekov odrážal agresívne útoky Brada Bindera a Francesca Bagnaiu. Binder prešiel cieľom na druhom mieste, no kvôli krátkej jazde cez okraj trate v poslednom kole prišiel o miesto a skĺzol na tretie miesto, kým Bagnaia postúpil na druhé miesto. https://twitter.com/MotoGP/status/1718549312425046119 https://twitter.com/MotoGP/status/1718548550769144072 Štvrtý bol Marco Bezzecchi pred Aleixom Espargarom a Fabiom Quartararom. Marc Marquez bol siedmy, Luca Marini ôsmy, Fabio Di Giannantonio Johann Zarco desiaty.
Jorge Martin vyhral thajské šprintérske preteky MotoGP, Bagnaia až siedmy

Jorge Martin úspešne pretavil najlepšiu východiskovú pozíciu v šprintérskych pretekoch MotoGP na dôležité víťazstvo, ktorým zobral veľkú časť náskoku Francesca Bagnaiu, ktorý preteky dokončil až na siedmom mieste. Rozdiel medzi oboma rivalmi o titul je už len 18 bodov. https://twitter.com/MotoGP/status/1718181749862043948 Brad Binder a Luca Marini obsadili v pretekoch druhé a tretie miesto. Štvrtý bol Marc Marquez, ktorý v poslednom kole zaútočil a dokonale predbehol Aleixa Espargara. Marco Bezzecchi bol piaty a do prvej desiatky sa dostali aj Alex Marquez, Johann Zarco a Jack Miller. Pre Martina je to už piate víťazstvo v šprinte za sebou a celkovo siedme víťazstvo v tejto sezóne.
Martin si v Thajsku vybojoval najlepšiu východiskovú pozíciu

Jorge Martin, Luca Marini a Aleix Espargaro boli najrýchlejšími tromi kvalifikantmi MotoGP na okruhu Buriram. Štvrtý bol Marco Bezeechhi pred Bradom Binderom a Francescom Bagnaiom, siedme a ôsme miesto obsadili bratia Marquezovci, Alex a Marc, ktorí sa v rovnakom poradí dostali aj do Q2 z prvej časti kvalifikácie. Maverick Vinales bol deviaty a Fabio Quartararo bol desiaty. https://twitter.com/MotoGP/status/1718123711675383930
Espargaro nahnevaný na ostatných pretekárov

Aleix Espargaro je razkril razloge za jezo pred začetkom dirke za VN Tajske na mokri stezi. Dirkača Aprilie smo videli v burnem pogovoru s predstavniki Dorne, a Španec pravi, da ni želel da dirko prestavijo, temveč, da je bil jezen na druge dirkače, ki si ne upajo povedati, kar si mislijo o nevarnih pogojih ma stezi. "Bil sem jezen na druge dirkače," je povedal. "Povedal sem jim, da je steza v dobrem stanju, da lahko dirkamo, prosil sem le, da počistijo tretji in četrti ovinek, saj je tam vidljivost zelo slaba. Ni bilo to, da nisem želel dirkati. Fabio (Quartararo) mi je dejal, da je vidljivost slaba, zato sem mu rekel, naj to pove odgovornim, saj ne moreš le sedeti na motociklu in potem, če pride do nesreče, za to kriviti druge." Espargaro je na dirki končal na enajstem mestu, o
Crutchlow: Bolo to nad všetky hranice nebezpečné!

Cal Crutchlow povedal, že preteky MotoGP pre GP Thajska sa jazdili v príliš nebezpečných podmienkach, keďže viditeľnosť bola veľmi zlá. Preteky boli pre lejak odložené, no napokon Miguel Oliveira slávil víťazstvo na vysychajúcej trati, Crutchlow prešiel cieľom na devätnástom mieste. "Štart bol príliš nebezpečný. Nič sme nevideli. Prvé dve kolá som išiel pomaly, pretože mi to bolo jedno. Nebol som spokojný so začiatkom pretekov, pretože to bolo veľmi, veľmi nebezpečné. Ľudia hovoria Sťažujem sa ale skús to vidieť na vlastné oči šilt v celej tej vode.Podľa mňa bolo nad všetky medze nebezpečné pretekať,ale ja už nepretekám,tak ma nikto nepočúva.Iné je to u tých na pred štartom, pretože pred nimi nie je 15 alebo 16 ďalších pretekárov." Brit prezradil, že je v ranom štádiu
MotoGP: Oliveira k víťazstvu v daždivom GP Thajska

Portugalec Miguel Oliveira je zmagovalec dirke za VN Tajske, ki je potekala na mokri stezi. Dirkač ekipe KTM je bil neulovljiv za Jacka Millerja, ki je bil na koncu drugi, tretji pa je bil Pecco Bagnaia pred hitrim Johannom Zarcom ter Marcom Marquezom. https://twitter.com/MotoGP/status/1576507265158348801 Fabio Quartararo je na startu dirke zdrsnil povsem v ozadje in dirko končal na sedemnajstem mestu, Aleix Espargaro pa je po odsluženi kazni podaljšanega kroga osvojil enajsto mesto. Na dirki, katere začetek je bil zaradi vode na stezi prestavljen, je povedel Bezzecchi, ki pa je v prvem ovinku po mnenju komisarjev pridobil prednost s sekanjem steze, zato je moral vrniti eno mesto. Medtem je slabo štartal Fabio Quartararo, ki je zdrsnil vse do 17. mesta. https://twitter.c
MotoGP: Bagnaia najrýchlejší v ranných rozcvičkách

V ranných rozcvičkách MotoGP pred Veľkou cenou Thajska bol najrýchlejší Francesco Bagnaia a na vrchole 20-minútových rozcvičiek sa umiestnili ďalší traja jazdci Ducati, Luca Marini, Johann Zarco a Enea Bastianini. Piaty bol Miguel Oliveira pred Fabiom Quartararom a Jorgem Martinom. https://twitter.com/MotoGP/status/1576423043232145408 Obaja pretekári Aprilie, Maverick Vinales a Aleix Espargaro, skončili v prvej desiatke, kým Alex Rins bol desiaty.
Petrucci: Čím viac budem unavený, tým rýchlejšie? Takže preteky vyhrám!

Danilo Petrucci sa na Veľkej cene Thajska vrátil do MotoGP, tentoraz ako jazdec na Suzuki. Talian po takmer ročnej absencii pomaly chytil rytmus a v poslednom tréningu sa k najlepším priblížil na 1.3 sekundy. "Som spokojný s rýchlosťou vo štvrtom tréningu, pretože som bol dosť blízko, no v kvalifikácii to bolo náročnejšie," povedal Petrux, ktorý skončil v kvalifikácii posledný, čo je v poslednom čase mimoriadne tesne. "Mojím cieľom nebolo byť posledný, čo sa mi skoro podarilo, keby som bol o dve či tri desatiny rýchlejší, ale to nevadí. Očakávam lepší výsledok v pretekoch a vzhľadom na moju fyzickú kondíciu dúfam, že bude pršať." Petrucci po odchode z MotoGP súťažil aj v šampionáte Superbike, kde to mal podľa vlastných slov o niečo jednoduchšie. „Motory sú dobré, ale brzdy nie sú také dobré
MotoGP: Jorge Martin najrýchlejší v FP3, Marquez v Q1

Napriek havárii bol Jorge Martin najrýchlejším jazdcom v treťom voľnom tréningu MotoGP na Veľkú cenu Thajska. Napriek očakávaniu dažďa tréning prebiehal na suchej trati a umožnil pretekárom zlepšovať si časy, čím sa zmenil zoznam pretekárov, ktorí majú zaručenú miestenku do Q2 časti kvalifikácií. Z prvej časti sa tam bude musieť dostať Marc Marquez, ktorého z rýchlejšej kvalifikačnej skupiny o 0.010 s vytlačil Luca Marini. Jack Miller bol v tréningu druhý najrýchlejší pred Fabiom Quartararom, Bradom Binderom a Alexom Rinsom. Johann Zarco bol šiesty, Enea Bastianini siedmy, Marco Bezzecchi ôsmy, Marini deviaty a Marquez desiaty po chybe v poslednom rýchlom kole a zlepšeniu časov v ďalšom zabránili žlté vlajky.