WSBK

Razgatlıoğlu v prvých pretekoch v Barcelone k prvému víťazstvu pre BMW

Správy MotoGP, WSBK
Toprak Razgatlıoğlu je víťazom prvých pretekov triedy Superbike v Barcelone. Turek, ktorý inak štartoval do pretekov z najlepšej východiskovej pozície, sa dostal do vedenia v poslednom kole pretekov, keď sa mu podarilo predbehnúť vtedajšieho lídra Nicolu Bulega. Talian viedol väčšinu pretekov a v závere sa úplne vzdal, čo využil Razgatlıoğlu. Na pódiu sa k nim pridal Alvaro Bautista. Španiel sa prebojoval na tretie miesto zo štrnástej štartovacej pozície. Preteky najlepšie odštartoval Alex Lowes, ktorý sa do vedenia dostal z piatej štartovej pozície a už získal druhý náskok pred svojimi prenasledovateľmi. Na konci štvrtého kola však havaroval a premárnil tak veľkú príležitosť na svoje prvé víťazstvo v triede Superbike. Andrea Iannone bol štvrtý, Andrea Locatelli piaty, Alex Lowe šiesty
Iannone o období pozastavenia: Prestal som sledovať MotoGP

Andrea Iannone v nedávnom rozhovore pre webovú stránku majstrovstiev sveta superbikov diskutoval o období, ktoré strávil mimo pretekárskej trate pre porušenie dopingu. Talian sa po štvorročnej odmlke vrátil vo veľkom štýle do triedy Superbike, kde už stál na pódiu v prvých pretekoch novej sezóny v Austrálii. Tým dokázal svoj talent, ktorý počas rokov pauzy nijako nevyprchal. Táto skúsenosť bola pre neho veľmi ťažká. "Štyri roky som nesmel pretekať. Bolo pre mňa veľmi ťažké prijať rozhodnutie súdu. Môj život vtedy akosi stratil zmysel. Bolo potrebné zvyknúť si na nový spôsob života. Cítil som sa stratený." "Bolelo to, ako keby som mal naozaj zlý pád. Ale ak spadneš, tak si vonku najviac na rok. A štyri som oddychoval. Ťažko sa to opisuje. Prisahám na meno
Razgatlioglu je s prvým pretekárskym víkendom napoly spokojný

WSBK
Toprak Razgatlioglu má za sebou veľmi rušnú nedeľu. Najprv obsadil tretie miesto v pretekoch Superpole po prvý raz pre tím BMW a potom jeho pohonné ústrojenstvo vybuchlo v treťom kole druhých víkendových pretekov. "Som veľmi sklamaný, pretože som nečakal, že budem mať problémy s pohonom," povedal Turek po pretekoch. V posledných dvoch sezónach mal tím BMW pomerne veľa problémov so spoľahlivosťou svojho motocykla. Razgatlioglu mal podobný problém už pri prvom teste v decembri v Portimau. "V druhých pretekoch sa mi podarilo predbehnúť pár pretekárov. Bol som vpredu, ale potom zlyhal motor. Je to len súčasť pretekov. S prvým víkendom novej sezóny nie som najspokojnejší. Mohol som povedať polovičato.Stál som na stupni víťazov, ale v druhých pretekoch som bol s
Rea zostala nepoškodená: Pád ma úplne zaskočil

WSBK
Jonathan Rea našťastie odišiel bez zranení po havárii v druhých pretekoch triedy Superbike. Šesťnásobný majster sveta má za sebou víkend, na ktorý bude chcieť čo najskôr zabudnúť. Pri svojom debute za Yamahu skončil v sobotu na sedemnástom mieste a nedeľné preteky po sľubnom štarte ukončil v treťom kole s haváriou v jedenástej zákrute. "V prvom rade by som chcel povedať, že u mňa je všetko v poriadku. Z pádu ma trochu bolí, ale našťastie nedošlo k žiadnym zraneniam." "Tento týždeň som dvakrát skončil na zemi, ale našťastie som zostal v jednom kuse. Dnešný pád bol úplne nečakaný. Hnevá ma to ešte viac, pretože sa to stalo práve vtedy, keď som na motorke naberal lepší pocit." „Keď vybuchol motor Topraku, získal som niekoľko miest a zrazu som sa ocitol vo veľmi dobrej pozícii.
Alex Lowes je najlepší v druhých pretekoch triedy Superbike na Philip Island

WSBK
Alex Lowes je víťazom druhých pretekov triedy Superbike na Philip Island. Jazdec Kawasaki si víťazstvo vybojoval úplne v závere pretekov, keď sa mu vonku podarilo predbehnúť vtedajšieho lídra Alvara Bautistu. Španiel viedol od reštartu pretekov - prerušili ho v štvrtom kole pre pád Jonathana Reu. Na stupňoch víťazov sa k nim pridal Danilo Petrucci. Štvrtý gól strelil Andrea Iannone. Posledný menovaný odštartoval preteky perfektne zo štrnástej štartovej pozície a prebojoval sa do vedúcej skupiny. Po prestávke trochu zaostával za lídrami, no dokázal využiť pád Andrea Locatelliho a dostať sa tesne pod stupne víťazov. Nicolo Bulega, víťaz včerajších prvých pretekov, bol piaty. https://twitter.com/WorldSBK/status/1761647270515048517
Lowes v pretekoch Superpole k prvému víťazstvu po štyroch rokoch

WSBK
Alex Lowes vyhral preteky Superbike Superpole na Philip Island. Pre anglického pretekára je to prvé víťazstvo po dlhých rokoch, keď oslavoval na tomto mieste. Do vedenia sa dostal na začiatku druhého kola, keď v prvej zákrute predbehol Andreu Iannoneho. Posledný menovaný sa potom pre problémy s motorkou prepadol v rebríčku a skončil štrnásty. Lowes získal rozhodujúci náskok v posledných kolách, keď sa mu podarilo uniknúť súperom o dobrú sekundu. Andrea Locatelli sa po zlom štarte, keď bol dokonca desiaty, dokázal dať dokopy a agresívnou jazdou sa dostal na druhé miesto. Toprak Razgatlioglu, ktorý prvýkrát ako člen tímu BMW obsadil tretie miesto na stupni víťazov. Vo fotofiniši sa Turkovi podarilo predbehnúť Alvara Bautistu, ktorý je za
Iannone: Myslím, že snívam

Andrea Iannone bol po treťom mieste v prvých pretekoch superbikov v sezóne pochopiteľne mimoriadne spokojný. Ako priznal, nečakal, že sa mu vo svojej prvej jazde v novej súťaži podarí zabojovať o miesta na stupňoch víťazov. Talian prekvapil už v kvalifikácii, keď obsadil druhé miesto, a potom sa dokonca ujal vedenia v pretekoch. Po úvodnom vedení ho dokázali predbehnúť len Nicola Bulega a Andrea Locatelli. Po pretekoch o svojom návrate na pretekárske trate povedal: "Neuveriteľné. Toto som naozaj nečakal. Mám pocit, že práve teraz snívam. Je úžasné byť na tak vysokej úrovni v prvých pretekoch Pocit na motorke bol úžasný." „Dostal som veľkú podporu a to pre mňa znamená viac ako dnešný výsledok.“ „Momentálne srším energiou.
Rea: Práve sme sa stratili

Nová sezóna triedy Superbike sa nezačala podľa predstáv Jonathana Reu. Severný Ír, ktorý na konci minulej sezóny opustil Kawasaki po deviatich rokoch a tento rok sedel na motocykli Yamaha, mal v prvých pretekoch na Philip Island dosť problémov. V kvalifikácii obsadil iba jedenáste miesto. V úvodnej časti pretekov sa mu podarilo predrať medzi najlepších, no potom stratil veľa času pri povinnej zastávke na výmenu pneumatík. Na trať sa vrátil na osemnástom mieste spolu s Alvarom Bautistom, ktorý v úvodnej časti pretekov spadol, no motorku stihol vyzdvihnúť. Rea nedokázal držať krok so španielskym pretekárom a skončil sedemnásty. "Pre mňa sú to jedny z najnáročnejších pretekov v kariére. Mal som zlý štart zo štartovej pozície, ale potom sa mi podarilo predbehnúť pár pretekárov. Rozhodol som sa s
Bulegi Superbike otvára sezónu na Phillip Island, Iannone je tretí

Nicolo Bulega je víťazom prvých pretekov novej sezóny triedy Superbike. Aktuálny majster sveta triedy Supersport oslávil svoj debut v triede Superbike dominantnou jazdou. Andrea Locatelli bol druhý a Andrea Iannone, tiež debutant v tejto triede, bol tretí. https://twitter.com/WorldSBK/status/1761263139910279326 Toprak Razgatlıoğlu obsadil štvrté miesto. Vo svojich prvých pretekoch za BMW obsadil Turek piate miesto, keďže športoví komisári mu udelili 1,2-sekundovú penalizáciu za príliš rýchle zastavenie. Minimálny povinný čas je jedna minúta a dve sekundy. Štvrtý bol Alex Lowes. Aj úvodné preteky sezóny naservírovali výnimočné udalosti na trati. Najmä v prvých kolách, keď sme videli veľa predbiehaní priamo na špici. Debut sa ujal vedenia na začiatku druhého kola
Razgatlıoğlu prvýkrát otestoval motocykel BMW v Portimao

Toprak Razgatlıoğlu dnes v Portimao prvýkrát otestoval motocykel tímu BMW. Turek na konci sezóny opustil Yamahu, s ktorou v roku 2021 získal titul v triede Superbike, a pripojil sa k nemeckému tímu. https://twitter.com/WorldSBK/status/1731338930203644172?t=PzObkfN57e2lWGBlEZJdfw&s=19 Pretekári triedy Superbike už absolvovali prvý test na sezónu 2024 v Jereze začiatkom novembra, ale tureckému pretekárovi nebolo umožnené zúčastniť sa ho mal s Yamahou podpísanú zmluvu do 30.11.2023. novembra 1. 1000. decembra sa oficiálne stal členom tímu BMW. Prvý test motocykla M 5.12 RR bol naplánovaný na pondelok, no pre nepriaznivú predpoveď počasia bol odložený na nedeľu. Turek bude najbližšie na trati o 6.12:17313509 a XNUMX:XNUMX v Jereze. https://twitter.com/WorldSBK/status/XNUMX