DTM

Jamie Green: Počíta sa len titul

DTM, Iné športy
Vzhľadom na pozíciu Jamieho Greena v šampionáte DTM sa mu počíta iba titul. Green je presvedčený, že majú správnu formu, ktorú pretavia do víťaznej. Brit skončil v sezóne 2012 na piatom mieste a potom opustil Mercedes, aby skončil jedenásty a desiaty v prvých dvoch sezónach s Audi. Vlani bol Green v kvalifikácii dokonca najlepší v sezóne a aj v pretekoch ukázali dobrú formu, no často mali smolu na safety car a robili dosť chýb. Jamie hovorí: "Nezáleží mi na tom, či skončím v šampionáte tretí alebo desiaty. Už som vyhral preteky, štartoval z najlepšej východiskovej pozície, vyhral pódiá, no titul mi stále chýba, to je to, čo Čakám. Minulý rok som nedostal to, čo som dostal, chcel som to, čo som si zaslúžil, takže si myslím, že nezáleží na tom, ktorý z nich
DTM: Revidované pravidlá DRS pre rok 2015

V sérii DTM chcú zvýšiť počet predbiehaní, preto zmenia pravidlo používania DRS. Vlani to bol len druhý rok, čo sa DRS použilo v DTM, kde zaostalý pretekár musel byť až dve sekundy za tým vpredu a DRS bolo možné použiť len raz za kolo. Tento rok však bude medzera na začiatku kola len jedna sekunda a DRS sa použije až trikrát. Spustia sa aj krídla namiesto 16, a to až o 18 stupňov. Novinkou ale bude tento rok aj sobotňajšia 40-minútovka, ktorá bude ekvivalentom nedeľnej 60-minútovky. Preto budú mať k dispozícii štyri sady pneumatík na suchú dráhu namiesto iba dvoch.
DTM: Estoril Deň 3

V posledný deň testovania v Estorile skončil Nico Muller s Audi na čele pred tímovým kolegom Timom Scheiderom. Tretie miesto obsadil Gary Paffett. Paffett bol v poslednej polhodine vynikajúci, tesne za ním skončilo ďalšie Audi a piaty bol da Costa na BMW. Najaktívnejší bol Martin Maxime s BMW, no testovací deň skončil na desiatom mieste, nasledovaný tímovými kolegami Glockom a Blomqvistom. Najbližšie testy budú v Oschersleben, od 14. do 16. apríla, a potom sa sezóna začne prvými pretekmi v Hockenheime, už v prvý májový víkend. Časy: 1. Nico Muller Audi 1m32.443s 151 2. Timo Scheider Audi 1m32.586s +0.143s 108 3. Gary Paffett Mercedes 1m32.640s +0.197s 136 4. Miguel1 Molina 32.673 Audi XNUMX
DTM: Estoril Deň 2

Druhý deň testovania série DTM v Estroile sa skončil pilotom Mercedesu Lucasom Auerom, ktorý zajazdil najrýchlejší čas. Za ním nájdeme až štyroch pretekárov Audi, kde bol najrýchlejší Muller, pred Rockenfellerom, kým Molina a Tamby obsadili štvrté a piate miesto. Až šieste miesto obsadil najrýchlejší jazdec BMW Martin Tomczyk. Siedmy skončil Timo Scheider s Audi pred Gotzom a Vietorisom s Mercedesom. Na chvoste tabuľky opäť BMW a Robert Wickens s Mercedesom. Najviac kôl dnes odjazdil Augusto Farfus, a to 97. Časy: 1. Lucas Auer Mercedes 1m32.748s 74 2. Nico Muller Audi 1m32.797s 92 3. Mike Rockenfeller Audi 1m32.804s 41 4. Miguel1 Audi 32.857 57 5 .Adrien To
DTM: Estoril Deň 1

Oficiálne testovanie série DTM sa začalo v Estroile, kde Jamie Green s Audi vyhral prvý deň. Dnes bol Brit takmer o pol sekundy rýchlejší ako jeho tímový kolega Rockenfeller, ktorý obsadil druhé miesto. Tretie a štvrté miesto obsadil Mercedes (Paul di Resta a Pascal Wehelein). Za zmienku stojí, že Rockenfeller zajazdil najrýchlejší čas dňa ráno, takže Green nemal poobede veľkú konkurenciu, keď vzniklo aj najrýchlejšie kolo prvého testovacieho dňa. Inak stojí za zmienku, že veľmi fúkalo a štyria pretekári Audi odjazdili spolu 563 kôl. Nasledovalo BMW so 490 a Mercedes s 356 kolami. Inak za piatym Ekstromom s Audi nájdeme jedno BMW, Bruno Spengler, no majster z roku 2012 má zvyšok pretekov BMW
Podporné preteky Relicross série DTM v Hockenheime

DTM
Organizátori majstrovstiev sveta v rallycrosse uzavreli so sériou DTM viacročnú zmluvu o spolupráci. Preteky v relicrosse sa budú konať ako podporné preteky v rámci pretekárskeho víkendu v Hockenheime, kde sa koná prvé podujatie sezóny. Majstrovstvá sveta RX zaznamenali vo svojej minuloročnej úvodnej sezóne obrovský úspech s preplnenými tribúnami na pretekoch po celom svete. Prvú korunu majstra sveta v rallycrosse získal Peter Solberg, známy rallye jazdec majstrovstiev sveta a šampión sezóny 2003. Tento rok sa rallycrossová sezóna rozširuje z dvanástich na trinásť pretekov, keďže k nim pribudli preteky v Hockenheime. kalendár. Podujatie sa uskutoční na trati vybudovanej vedľa trate, kde sa konajú preteky DTM, presne pre potreby rallycrossu. Pôjde o takzvaný support race, ktorý bude baviť divákov, ktorí tam budú
Dovizioso a Wittmann v Slovinsku

DTM, Správy MotoGP
V Ivančnej Gorici spoločnosť Akrapovič s nadšením privítala návštevu hviezdy MotoGP Ducati Andreu Doviziosa a šampióna DTM (Deutsche Tourenwagen Masters) z roku 2014 Marca Wittmanna z tímu BMW Motorsport. Ich návšteva bola prekvapením na Akrapovičovom novoročnom zhromaždení zamestnancov, kde sa obaja hostia na pódiu pripojili k vedeniu spoločnosti. Prišli sa pozrieť, aby sa na vlastné oči presvedčili, koľko práce je na výfukových systémoch, ktoré používajú na svojich pretekárskych autách, a aby sa poďakovali všetkým zamestnancom za ich vynikajúcu podporu. Na podujatí sa zdržali pomerne dlho. Podpisovali zamestnancom a fotili sa pri ich pretekárskej motorke či aute. Pred zhromaždením zamestnancov sa Dovizioso a Wittmann stretli s majiteľom firmy Igorom Akrapovičom a od
Marco Wittmann s titulom v DTM až do testu v F1

DTM, Formula 1
Šampión série DTM Marco Wittmann si po tohtoročnom víťazstve v spomínanom šampionáte zaslúžil test Formuly 4. Inak ide o odmenu od BMW, s ktorým Wittmann podpísal nový viacročný kontrakt. Šéf BMW Jens Marquardt povedal, že to bola pre Marca skvelá sezóna, v ktorej vytiahol BMW na nový vrchol: „V tejto sezóne pre nás urobil veľa a teraz je čas, aby sme ho odmenili aj my. Predĺžili sme s ním zmluvu, čo je logický krok, keďže už tri roky u nás tvrdo pracuje. Okrem toho sme mu splnili aj sen, keďže bude môcť absolvovať test pretekárskeho auta Formuly XNUMX. V spolupráci s Red Bullom sme dohodli test v Toro Rosso. Uvidíme, aký bude rýchly, ako rýchlo sa prispôsobí a potom to využijeme v BMW MXNUMX DTM.“ Inak má Wittmann skúsenosti s monopostami.
DTM: Kovalainen bude testovať pre BMW

Bývalý pilot Formuly 4 Heikki Kovalainen je pripravený na štvrtkový test pretekárskeho vozidla BMW série DTM. BMW skutočne testuje na okruhu Lausitzring tento týždeň od pondelka do štvrtka a očakáva sa, že Fín sa v posledný deň posadí za volant pretekárskeho vozidla M111 DTM. Inak Kovalainen odjazdil až 2008 veľkých cien vrátane pre Renault a McLaren a vyhral v Maďarsku v roku 2012. Fín naposledy pretekal za Caterham v roku 2013 a potom v posledných dvoch pretekoch sezóny XNUMX za Lotus, keď nahradil Kimi Räikkönen, ktorý potom musel podstúpiť operáciu. Stojí za zmienku, že v teste BMW sa zúčastní celý tím, len Joey Hand tam nebude, keďže má problém s dátumami – časová tieseň. Počas testov sa tím zameriava najmä na nastavenia pre nadchádzajúce preteky na Lausitzringu, ktoré b
Wittmann oslavoval v Hockenheime

DTM
Marco Wittmann oslávil prvé víťazstvo v nemeckom Hockenheime, kde sa začala tohtoročná sezóna série DTM. Jazdci RMG BMW zvládli preteky bezchybne, keď v druhom kole preskočili Adriena Tambu (Abt Audi), ktorý do pretekov štartoval z najlepšej východiskovej pozície. Posledný menovaný ju dokončil na treťom mieste za tímovým kolegom Mattiasom Ekstromom.