Iné športy

iné športy

Tina nebude pretekať

Iné športy
Vážení čitatelia, včera sme oznámili správu, že lyžiarska šampiónka Tina Maze bude tento rok sedieť za volantom pretekárskeho auta. Žiaľ, bol to len aprílový žart, pretože Tina, aspoň pokiaľ vieme, nebude tento rok súťažiť v paralelnom rallycrosse.
Tina Maze si sadne za volant pretekárskeho auta

Iné športy
  Naša lyžiarska šampiónka Tina Maze dá priechod svojej láske k rýchlosti aj počas leta, keď si s pomocou rakúskeho Red Bullu sadne za volant pretekárskej buginy. Čiernovláska sa tento rok plánuje zúčastniť všetkých piatich paralelných rallycrossových pretekov a bude jazdiť na brutálnej bugine 320 s 2,2-litrovým turbomotorom, ktorý vyvinie výkon okolo 320 koní. Kúpu buginy, o ktorej sa hovorí, že má hodnotu okolo 15.000 XNUMX eur, čiastočne financovala z vlastného vrecka, pričom časťou peňazí prispeli sponzori, ktorých hlavným sponzorom bol rakúsky výrobca energetických nápojov Red Bull, ktorý navrhol vystúpenie v rallycrosse. "Od malička som bol spokojný s rýchlosťou," povedal Maze. „Mám to v krvi tak dlho, ako si pamätám, a preteky sú mojou tichou vášňou a po nešťastnej zimnej sezóne som sa rozhodol vyskúšať
Loeb s Peugeotom na Pikes Peak

GHD
Sebastien Loeb sa tento rok zúčastní slávnych pretekov Pikes Peak Mountain Speed ​​​​Race. Deväťnásobný majster sveta v rely nastúpi do Peugeotu 208 T16, kde sa francúzska automobilka snaží zopakovať úspech legendárnej 405-ky, s ktorou zvíťazili Ari Vatanen aj Robby Unser. Loeb bude súťažiť v triede, kde sú pretekárske autá prakticky neobmedzené a finančnú podporu našiel od spoločností Total, Red Bull a Michelin. Pretekárske auto predstaví budúci mesiac. „Keď sme minulý rok ohlásili koniec angažovania sa vo vytrvalostných pretekoch, povedali sme tiež, že v Peugeote nebudeme zatvárať dvere budúcim továrenským projektom,“ povedal Maxime Picat, predseda predstavenstva Peugeot. „V Peugeot Sport spísali zoznam potenciálnych projektov a medzi nimi bol aj výstup na Pikes Pe
Začiatok sezóny Time-Attack

Time Attack
Tento víkend sa v Kršku na Racelande konalo prvé podujatie tohtoročného šampionátu Time attack. Takzvaný Time attack Shakedown bol zorganizovaný ako test pred začiatkom 4. sezóny súťaže, takže s časom sa na šampionát ešte nepočítalo. Čiastočne aj preto, ale aj preto, že väčšina pretekárskych áut ešte nie je pripravená na sezónu, bola účasť o niečo nižšia ako zvyčajne, čo atmosféru na pretekárskom okruhu nepokazilo. Time attack je pretekárska séria, ktorá sa koná od roku 2010 na dostihovej dráhe Raceland v Kršku. Séria prebieha na amatérskej úrovni, takže pre účasť v pretekoch neexistujú žiadne špeciálne pravidlá a vozidlá sú rozdelené do troch tried v závislosti od špecifikácií (typ pneumatík, motor a úroveň úprav...): skladové, upravené a neobmedzené. Vzhľadom na to, že udalosti sa vyvíjajú
LEMA aj tento rok v Eurocupe

Iné športy
  Tím LEMA Racing sa horlivo pripravuje na novú pretekársku sezónu a tento rok vstupuje aj do Renault Eurocup. Minulý týždeň sa v Imole na pretekárskej dráhe Dino a Enzo Ferrari konal prvý tohtoročný tréning, ktorého sa zúčastnili aj noví jazdci Ivan Pulić a Niki Belohradski s LEMA Racing. Ivan a Niki jazdili na Renaulte Clia Cup predchádzajúcej generácie. Ivan už mal s týmto pretekárskym autom nejaké skúsenosti, keďže v minulej sezóne s ním súťažil v Talianskom pohári, kde obsadil celkovo 6. miesto a tentoraz si prvýkrát okúsil chuť aj Niki. Obaja noví jazdci tímu LEMA Racing boli s prvým tréningom spokojní. Prvý úplne nový pohár Renault Clio RS získa LEMA koncom tohto mesiaca a druhý začiatkom apríla.
Loeb testoval pretekárske auto Citroen WTCC

WTCC
  Sebastien Loeb nedávno testoval vo Valencii prototyp auta na základe Citroenu DS3 WRC, s ktorým jazdil, aby vyhral posledné dva zo svojich deviatich majstrovských titulov v rely. Autá WRC, podobne ako autá WTCC, poháňajú 1.6-litrové turbomotory, účel testu zatiaľ zostáva záhadou, no hovorilo sa, že súvisí s túžbou Citroenu vstúpiť do svetového šampionátu cestovných vozidiel WTCC. Francúzi sú pri tom odkázaní na externé zdroje financovania a otázna je vraj aj ich budúcnosť v motoristickom športe. Citroën neprezradil, s akým modelom pretekárskeho auta budú tento rok súťažiť v sérii WTCC. Jednou z možností je auto DS4, keďže zdroje uvádzajú, že prototyp DS3 nedopadol dobre. Väčšina bolestí hlavy