WTCC

Loeb sa po 15 rokoch rozchádza s Citroenom

Rally, WTCC
Sebastien Loeb priznal, že bol prekvapený, keď počul, že bol po trojročnom pôsobení vylúčený z tímu Citroen WTCC. Po rokoch špekulácií o budúcnosti Citroenu vo svete športu francúzska automobilka vo štvrtok oznámila, že po sezóne 2016 odstupuje z majstrovstiev sveta cestovných automobilov WTCC a od roku 2017 sa sústredí výlučne na majstrovstvá sveta v rely. V budúcej sezóne bude tím Citroen vo WTCC polovičný, keďže namiesto štyroch postaví na trať len dve pretekárske autá a ich farby budú naďalej zastupovať Jose Maria Lopez a Yvan Muller. Loebovi tak došiel priestor a Francúz sa tak bude môcť plne sústrediť na novú spoluprácu s Peugeotom, ktorá začína v januári na legendárnej Rely Dakar. Deväť
Citroen by mohol v budúcej sezóne opustiť WRC!

WRC, WTCC
Francúzska automobilka Citroen sa do konca tohto roka rozhodne, či bude naďalej súťažiť výlučne v majstrovstvách sveta v rely WRC, alebo ich opustí a bude sa venovať výlučne majstrovstvám sveta cestovných automobilov WTCC. Pri radikálnej reštrukturalizácii programov Citroen Racing a Peugeot Sport budú kľúčovými otázkami logistika, úroveň konkurencie a ktorý šport lepšie propaguje svoju značku na čínskom trhu. Práve to posledné má pravdepodobne najväčšiu váhu a vzhľadom na to, že rally ako šport v Číne nie je tak populárny ako WTCC, kde sa konajú jedny z majstrovských pretekov (a v roku 2017 by sa do kalendára pretekov mali dostať ďalšie) , to by mohlo znamenať, že Francúzi ukončia samotný program v rely, kde v roku 2012 oslavovali posledný titul majstrov sveta, na r.
Loeb dostane mumps kvôli nehode, ktorú spôsobil

WTCC
Deväťnásobný majster sveta v rely Sebastien Loeb, ktorý sa zúčastňuje majstrovstiev sveta cestovných automobilov WTCC, sa v 10. kole druhých pretekov vo Vila Real podľa športových komisárov snažil príliš optimisticky predbehnúť dvoch súperov, čím spôsobil nehodu, ktorej sa dalo predísť. Pripomenula sa preto francúzska legenda rely, ktorá inak skončila v múre pri nezvládnutom predbiehaní. [vsw id="pWcT2-2p6-c" source="youtube" width="600" height="400" autoplay="no"]
Bude Loeb naháňať 10 majstrovských titulov WRC?

WRC, WTCC
Šéf tímu Citroen Yves Matton je presvedčený, že Francúz Sebastien Loeb môže vyhrať ďalšie 41. majstrovstvá sveta v rely, ak sa rozhodne vrátiť po vypršaní zmluvy vo WTCC na konci tejto sezóny. Matton plánuje presvedčiť Loeba (XNUMX), aby sa vrátil do svetového šampionátu a povedal, že "najväčším nedostatkom WRC je, že iba dvaja jazdci sú schopní pravidelne vyhrávať rally a stať sa šampiónmi. Jedným je Sebastien Ogier, ktorý vyhráva tituly, a druhým v majstrovstvách sveta cestovných vozidiel WTCC." Loeb na začiatku tejto sezóny odjazdil rely v Monte Carle, kde dokonca od začiatku viedol. Matton však plánuje s deväťnásobným šampiónom diskutovať o svojej budúcnosti. „Sebastien bude dlho ambasádorom našej značky, s ním
WTC – Muller Final Race – Race 2

Iné športy, WTCC
V druhých pretekoch série WTCC na Nordshleif oslavoval Yvan Muller s Citroenom, ktorý opäť dokázal svoju prevahu. Na druhom mieste sa umiestnil aj Citroen, konkrétne Lopez, ktorý sa trápil niekde v strede štartového radu, no napokon si prišiel pre svojho tímového kolegu, na ktorého jednoducho dobehol čas. Hneď za Citroenom sa umiestnili pretekári Hondy Tarquini a Monteiro. Loeb dokončil preteky na piatom mieste za Bennanim a Huffom s Ladou. Bolo zaujímavé vidieť až 9 pretekárov v priebehu 10 sekúnd, čo znamená, že sme sledovali veľmi tesné preteky. Tím Pos Racer Auto Laps Backlog 1 Yvan Muller Citroen Celkom WTCC Citroen 3 26m02.149s 2 Jose Maria Lopez Citroen Total WTCC Citroen 3 0.173s 3 Tiago Monteiro Honda Racing Team JAS Honda
WTCC: Citroen kraľuje Nordshleif - prvé preteky Lopeza

Jose Maria Lopez s Citroenom viedol od začiatku do konca v prvých pretekoch na Nordshleif, keď vyhral pred dvoma Citroenmi. Už na štarte došlo ku kolízii medzi ďalším Guhom Valentejom a Norbertom Micheliszom, ktorý do pretekov štartoval zo štvrtého miesta. To umožnilo Loebovi a Millerovi dostať sa dopredu a zostať na druhom a treťom mieste po zvyšok pretekov. Pos Racer Car Time Back 1 Jose Maria Lopez Citroen 26m02.550 2 Sebastien Loeb Citroen 26m07.480 4.930 3 Yvan Muller Citroen 26m11.309 8.759 4 Hu Norbert 26 Michelisz 12.468m 9.918 Honda 5m26 Gabriela Honda 13.066m 10.516 Honda Gabriel 6 Tar26 13.339 Honda 10.789 Yvan Muller 7m26 13.939 11.389 Mehdi Bennani Citroen 8mXNUMX XNUMX XNUMX Stefano D'Aste Chevrolet
Dvere Citroenu k Loebovi zostávajú otvorené

WRC, WTCC
Citroën tvrdí, že nová podoba Sebastiena Loeba v ich rely aute sa zatiaľ neplánuje, to však neznamená, že sa k nej Francúz nevráti. Po vystúpení deväťnásobného majstra sveta na Rallye Monte Carlo sa veľa špekulovalo o tom, že Loeb bude tento rok jazdiť za Citroen na štyroch rally, no Francúzi vysvetľujú, že účasť na rely na otvorení sezóny bola len jednorazová. Loeb prekvapil na prvej rýchlostnej skúške v Monte Carle a viedol celkovú rely až do siedmej skúšky, kde spravil chybu, poškodil auto a rely dokončil na ôsmom mieste. Yves Matton povedal, že Loeb sa tento rok bude naďalej sústrediť na pretekanie vo WTCC. "Každý sa na to veľa pýta," povedal Matton. „Ale o tom sme sa nebavili
Huff: Lada je naozaj rýchly

Rob Huff verí, že sa v Lade v tejto sezóne výrazne zlepšili, keďže na konci už dosahovali závideniahodnú rýchlosť, napriek tomu, že v polovici sezóny zaostávali až o päť sekúnd. Na tomto mieste stojí za zmienku, že Huff sa k tímu pripojil len tento rok po tom, čo rok jazdil pre súkromný SEAT. Inak Lada pred touto sezónou vyhrala iba jedno umiestnenie medzi piatimi najlepšími, no Huffovi sa podarilo dokonca jedno víťazstvo v Pekingu a Macau a druhé miesto v Termaus de Rio Hondo. Celkovo obsadil Rob desiate miesto v bodovaní SP, čo s Ladou vôbec nie je zlé, keďže to predstavuje veľké zlepšenie. Inak Rob po ťažkej sezóne povedal, že očakáva dlhú cestu k úspechu: "Vedel som, čo ma čaká, na začiatku sezóny sme neboli vôbec konkurencieschopní. Ale preto sme sa neskôr zblížili
Loeb potrebuje zlepšiť svoje preteky

Sebastien Loeb priznal, že potrebuje zlepšiť svoje cestné pretekárske schopnosti (WTCC) a nastavenie auta. Treba pripomenúť, že deväťnásobný majster sveta v rely sústredil celú sezónu na program Citroenu. Minulý rok súťažil v rely aj v sérii FIA ​​GT, no tento rok sa sústredil len na cestovanie. Chvíľu dokonca viedol vo WTCC, keď vyhral prvé preteky sezóny v Marakéši. Neskôr mal dosť problémov a nehôd, no potom vyhral už len jedny preteky. Sebastien napokon skončil tretí, za tímovými kolegami Lopezom a Mullerom. O tejto sezóne hovorí toto: „Tento rok som v iných pretekoch veľa strácal, pretože som dostatočne nepredbiehal. Potrebujem zlepšiť svoje preteky na bicykli. Lopez veľa predbieha, dobrý je aj Yvan, s
WTCC: Huff King of Macau

WTCC
Finálové preteky majstrovstiev sveta cestovných automobilov v Macau boli neuveriteľným víťazstvom pre Roba Huffa, ktorý v Macau vyhral svoje siedme víťazstvo a získal titul kráľa Macaa. Pre Ladu to bolo zároveň druhé víťazstvo na tohtoročnom šampionáte WTCC. Celé preteky boli veľmi napäté, keďže Yvan Muller sa snažil Roba predbehnúť celú cestu, no nepodarilo sa mu to. Hugo Valente obsadil po zlom štarte tretie miesto z najlepšej východiskovej pozície a na stupne víťazov sa tak postavil už tretíkrát v tomto roku. Preteky zastavilo safety car, do konca zostávali len dve kolá. Vedúca Honda Tiaga Monteira sa pokazila - mechanizmus riadenia, v dôsledku čoho musel Monteiro odstúpiť. Portugalčan bol teda hrdinom pretekov a Norbert Michelisz vyhral if