Mulec dokončil svoju prvú Rely Dakar na dvadsiatom štvrtom mieste, Marchič na päťdesiatom

Autor článku: , zverejnené 15. januára 2023.

Toni Mulec dokončil poslednú, štrnástu etapu pri svojom prvom vystúpení na Rely Dakar na dvadsiatom treťom mieste. Mulec potreboval na 136-kilometrovú rýchlostnú skúšku hodinu a 28 minút. To znamenalo, že celkovo obsadil vynikajúce dvadsiate štvrté miesto. Korošec najviac zaujal na deviatej etape, ktorú dokončil na ôsmom mieste.

Náš druhý zástupca Simon Marčič dnes skončil na XNUMX. mieste, čo v celkovej klasifikácii stačilo na XNUMX. miesto. Zároveň treba dodať, že Marčič, pre ktorého to bola už deviata Rely Dakar, súťaží v kategórii Original by Motul, kde pretekári nemajú so sebou mechanikov.

Medzi motocyklistami zvíťazil Kevin Benavides (KTM) a medzi jazdcami Naser Al Atijah.

Katarčan Al Atijah tak zaznamenal piate víťazstvo v tejto rely a vyšvihol sa na druhé miesto medzi najúspešnejšími motoristami. Lepší od neho je len Francúz Stephane Peterhansel s ôsmimi víťazstvami, no so šiestimi ďalšími víťazstvami medzi motocyklistami na Rely Dakar oslávil rekordných 14 víťazstiev.

Al Atijah dokončil Rely Dakar 2023 s náskokom 20 minút pred legendou WRC Sebastienom Loebom. Pre množstvo smoly bolo víťazstvo Francúza reálne v nedohľadne dlho pred koncom mítingu, a tak sa sústredil na víťazstvá v jednotlivých etapách, kde vytvoril rekordných šesť víťazstiev, ktoré dosiahol medzi ôsmou a trinástou etapou.

Medzi motocyklistami oslavoval Argentínčan Kevin Benavides len druhýkrát v kariére, prvýkrát oslavoval na púštnom vytrvalostnom teste v roku 2021 a do záverečnej etapy vstúpil 12 sekúnd za Tobym Priceom a potom porazil Austrálčana o 136 na 14-kilometrová 55. rýchlostná skúška sekúnd a zabezpečila si víťazstvo s náskokom 43 sekúnd.

Slovinec Toni Mulec, ktorý súťažil so 450 ccm Husqvarna, dokončil poslednú etapu na 23. mieste a pri svojej prvej účasti na Rely Dakar obsadil celkovo 24. miesto s mankom 5 hodín, 20 minút a 29 sekúnd za Benavidesom. Simon Marčič dokončil nedeľnú etapu na 70. mieste a celkovo mu patrilo 14. miesto s mankom 18 hodín, 58 minút a XNUMX sekúnd.

"Šťastný, šťastný, šťastný, že som v cieli!" Mulec, ktorý vystupoval s podporou holandského tímu HT Rally Raid, napísal po skončení rely na Instagrame. „Neexistujú slová, ktoré by opísali tento pocit. To je pre mňa niečo úplne nové. Po toľkej námahe mám pocit, že sa všetko nakoniec vyplatilo.“ Mulec skončil v klasifikácii svojej triedy Rally 2 deviaty.

Simon Marčič, ktorý súťažil v kategórii Original (bez tímu), odjazdil svoju deviatu Rely Dakar v kariére a do cieľa prišiel po šiesty raz. Tentoraz dokončil rely na šiestom mieste vo svojej triede a celkovo mu patrilo 36. miesto. Hoci sa mu nepodarilo zlepšiť minuloročný úspech, keď rely dokončil na XNUMX. mieste v celkovej klasifikácii, tento rok zaznamenal víťazstvo vo svojej triede na jednej z etáp.

Ak chcete, môžete nám rýchlo a bezpečne prispieť cez PayPal. Každý príspevok pomáha nám, vášmu tímu World of Speed!