Nebojácni pretekári Neli Štrajhar a Taja Petkovšek Škrlj idú po stopách Katji Pivk

Autor článku: , zverejnené 3. januára 2023.

Kým päťnásobná majsterka republiky Katja Pivk zo Žirova, ktorá v posledných rokoch vyhrala v kartingu prakticky všetko, čo sa dalo vyhrať, sa s motokárovými dráhami aspoň dočasne rozlúčila, zástupkyne nežného pohlavia už majú dve nové želiezka v oheň, nádejný pretekár Neli Štrahjar a Tajo Petkovšek Škrlj.

Potom, čo ju otec Boštjan inšpiroval k motokáram, Taja Petkovšek Škrlj odštartovala v roku 2015 svoju športovú kariéru s pomocou Domna a Francija Jerančičových, od ktorých si kúpila aj svoju prvú motokáru Lotus Micro Max. O dve sezóny neskôr sa otestovala v triede Rotax Mini max, kde obsadila tretie miesto a tretia bola aj v zahraničnom Sportstil Cupe.

Taja Petkovšek Škrlj bude tento rok súťažiť v triede DD2.

Nasledovala krátka prestávka v zápasoch, keďže v minulej sezóne trénovala najmä v kategórii Senior max a v sezóne 2023 bude súťažiť v kategórii DD2, kde mieri najmä na stupne víťazov. Bude to pre ňu bonus navyše, ak sa jej podarí predbehnúť niektorého z rýchlych chlapov.

Veľmi sľubné výsledky dosahuje aj Neli Štrajhar. Deväťročná Praprečanka odštartovala svoju kariéru v motokárach v roku 2020 a vo svojom premiérovom vystúpení v Sportstil Cupe v kategórii mini 50 vyhrala všetky tri preteky a slávila víťazstvo a potom zopakovala úspech aj v druhom resp. posledné preteky sezóny vo Vranskom.

Neli Štrajhar zaujala premiérovým výkonom a osobitým štýlom jazdy.

Minulý rok sa so svojím tímom rozhodla vstúpiť do silnejšej skupiny Rotax Mico, počas sezóny však vynechala domáce zápasy a venovala sa tréningu s novou, silnejšou a oveľa rýchlejšou motokárou, s ktorou súťažila v majstrovských pretekoch. v Rakúsku ku koncu roka Clubsport Austria Championship. Napriek malému počtu kôl na štajerskej trati, ktorá bola pre ňu novinkou, dokončila prvé preteky na sľubnom druhom mieste a pre chyby, ktoré boli spôsobené najmä nedostatkom skúseností, skončila šampionát na celkovom treťom mieste.

Dievčatám budete môcť držať palce už o pár týždňov, keď odohrajú prvé zápasy tohtoročného šampionátu v motokárach.

Ak chcete, môžete nám rýchlo a bezpečne prispieť cez PayPal. Každý príspevok pomáha nám, vášmu tímu World of Speed!