Pódium pre tím OPV Šport v úvode sezóny

Autor článku: , zverejnené 22. apríla 2015.

Národný šampionát v rely sa tento rok začal v Štajersku, kde minulú sobotu, tentoraz už v mesiaci apríl, hostil pretekárov 12. ročník Porsche Maribor Rally. A práve aprílové počasie okorenilo už aj tak zaujímavý začiatok sezóny, keďže 33 % rýchlostných skúšok sa uskutočnilo na makadame a sobotňajší sneh na Pohorí bol len prírastkom k už aj tak náročnej rely.

Samozrejme to bola len dodatočná výzva pre zúčastnené tímy, vrátane tímu OPV Šport, ktorý sa rally zúčastnil až s tromi posádkami a dvomi pasažierkami. Zatiaľ čo spolujazdci Martina Lazar a Barbara Tolar museli pre technické problémy pretekárskych áut vzdať pred cieľom, ostatní úspešne bojovali až do konca. Posádka Martin a Miran Mlinar s pretekárskym autom MG ZR 105 dobehla po 75 kilometroch rýchlostných skúšok do cieľa v centre Mariboru na 3. mieste v divízii 1, čím získala prvé stupne víťazov už na úvodnej rally sezóny. . Na 5. mieste v tej istej divízii dokončili rely Jure Jereb a Jani Drnovšček s Volkswagenom Polo, ktorí o umiestnenie tesne pod pódiom bojovali až do poslednej rýchlostnej skúšky, keď súboj so súpermi a sekundami prehrali hneď na r. poslednej šikane, kde bodovali balík sena a trochu upravili bok jej pretekárskeho auta. V Yugo Cupe boli najrýchlejší Simon Mlinar a Rok Nartnik, ktorých však po záverečných technických kontrolách diskvalifikovali pre nezrovnalosti na pretekárskom aute.

"Bohužiaľ, zotrvačník v našom Yugu bol o 10 gramov príliš ľahký," bol po pretekoch Simon samozrejme sklamaný. Zvyšok tímu OPV Športa sa však tešil na dobrý vstup do sezóny, na ktorom sa predstavil Martin Mlinar.
pódium: „Ťažké podmienky na rýchlostných skúškach a veľmi pekná rally. S Miranom sme v silnej konkurencii získali prvé tohtoročné body a pódiá, keďže v divízii 1 bolo na štarte až 15 posádok, čo znamenalo boj od začiatku do konca. Podobná, ak nie ešte silnejšia konkurencia sa očakáva na najbližšom mítingu národného šampionátu, na mítingu Saturnus vo Velenje koncom mája!"

Ak chcete, môžete nám rýchlo a bezpečne prispieť cez PayPal. Každý príspevok pomáha nám, vášmu tímu World of Speed!