Rely Dakar: Simon Marčič oslavoval víťazstvo v najťažšej kategórii

Autor článku: , zverejnené 11. januára 2023.

Pretekári Rely Dakar dnes absolvovali 624 kilometrov dlhú etapu, ktorú ukončili 114 kilometrovým šprintom a po včerajšom výbornom úspechu Toniho Mulaca sa dnes blysol náš druhý zástupca na rely Simon Marčič. Marčič absolvoval rýchlostnú skúšku s časom 2 hodiny 8 minút a tri sekundy, čo stačilo na celkové 39. miesto, no rodák z Mariboru bol presvedčivo najrýchlejší vo svojej triede Original, najťažšej triede pretekárov, ktorí súťažia bez tímu. Dnešným výkonom postúpil v celkovej klasifikácii na 54. miesto, kde zaostáva o 11 hodín, 49 minút a 16 sekúnd.

„Prvýkrát v kariére som vyhral v najťažšej triede, pôvodnej,“ povedal po etape Marčič. "Bolo to skvelé. 110 kilometrov dún bez zastávok. Toto je terén, ktorý mi vyhovuje.“

Po včerajšom ôsmom čase testu (pôvodne ho dokončil na šiestom mieste, no neskôr organizátori výsledky korigovali) dnes Mulec trať dokončil s 30. časom v celkovej klasifikácii, za víťazom Rossom Branchom o 16 minút. 55 sekúnd, a tak si udržal 26. miesto v celkovom poradí. Adrien Van Beveren zajazdil druhý čas a Michael Docherty tretí. Mulcovi 2 hodiny a minúty stačili na jedenáste miesto v triede Rally2, kde mu po 10 etapách rely patrí deviate miesto. Celkové poradie medzi motorkármi vedie Kevin Benavides, ktorý bol dnes v cieli štvrtý. Druhé miesto si drží Skyler Howes a tretí je Toby Price s odstupom dvoch minút a desiatich sekúnd.

Do konca rely čakajú pretekárov štyri kratšie, no veľmi ťažké etapy. Zajtra absolvujú 427-kilometrovú etapu, ktorá bude ukončená 274-kilometrovou rýchlostnou skúškou.

Medzi motoristami slávil svoje štvrté etapové víťazstvo Sebastien Loeb, celkovo obsadil tretie miesto. Presvedčivý náskok si udržal minuloročný víťaz Naser Al-Atijah, druhé miesto obsadil Lucas Morales, ktorý má náskok 16 minút pred Loebom.

Ak chcete, môžete nám rýchlo a bezpečne prispieť cez PayPal. Každý príspevok pomáha nám, vášmu tímu World of Speed!