Rossi: Zaslúžil by si desiaty titul

Autor článku: , zverejnené 22. januára 2023.

Valentino Rossi je stále sklamaný, že sa mu v roku 2015 nepodarilo získať desiaty titul majstra sveta. Je si istý, že si to zaslúži.

Jorge Lorenzo získal svoj posledný, tretí titul na posledných pretekoch. Okrem priameho boja o titul medzi dvoma pretekármi Yamahy bola sezóna poznačená početnými incidentmi medzi Rossim a Marquezom. Ich vzťah dosiahol najnižší bod na pretekoch v Malajzii. Keď po známom incidente s Marquezom musel Valentino Rossi nastúpiť do posledných pretekov vo Valencii od samého začiatku štartového radu. Talian to v nedeľu dotiahol až na štvrté miesto, čo však pri Lorenzovom víťazstve nestačilo na desiaty titul majstra sveta.

Mnohí boli presvedčení, že Marquez v poslednej časti sezóny zámerne vyzval Valentina Rossiho odvážnymi manévrami a pomohol tak Jorgemu Lorenzovi v boji o titul. Dôvodom sú vraj výčitky, ktoré sa nahromadili od prvej časti sezóny, keď Španiel v priamych súbojoch s Rossim opakovane 'ťahal za kratší koniec'.

"Som trochu sklamaný, že sa mi nepodarilo získať desiaty titul," povedal Rossi pre Motosport-Total.

„V kariére som dvakrát prišiel o titul v posledných pretekoch. Preto si myslím, že si zaslúži desatinu.“

"Bez ohľadu na všetko som vo svojej kariére vyhral veľa, takže by som sa nemal sťažovať."

Talian okrem sezóny 2015 prišiel o titul aj v posledných pretekoch v roku 2006, keď po páde dokončil preteky na trinástom mieste, no titul získal Nicky Hayden tretím miestom.